LTE: niski download wysoki upload

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
iArt
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 31 maja 2014, o 07:40

LTE: niski download wysoki upload

Post autor: iArt »

Od 2 lat użytkuję w biurze internet LTE, najpierw w Polsacie teraz w Plusie. Parametry zawsze kształtowały się na poziomach: download: 50MB/s, upload: 20MB/s. Dzisiaj specjalnie wstałem o 5 rano, aby ściągnąć kilka GB oprogramowania na nowy komputer korzystając z nocnego limitu, którego nigdy nie zużywam (pracujemy w dzień). Włączam ściąganie i transfer wygląda następująco: download: 2.6MB/s, upload: 21MB/s. Skąd taki spadek downloadu??? Nigdy przedtem się to nie zdarzało - czy tak wygląda ten nocny transfer?

Proszę o informację jaki jest powód.
korek2
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 14 lip 2013, o 09:41

Re: LTE: niski download wysoki upload

Post autor: korek2 »

To proste. Ty w nocy nie ściągasz ale inni tak :-)
Hoodieman
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 15:04

Strasznie mały download w LTE

Post autor: Hoodieman »

:?: :?: :?: Mój download jest mniejszy niz upload.. wczesniej było normalnie ale od swiąt jest masakra ktoś coś poradzi ??? Nic nie moge pobrac nawet aktualizacji...
Zibix
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwie 2015, o 16:49

Re: Strasznie mały download w LTE

Post autor: Zibix »

Jezeli nie mieszkasz w duzym miescie gdzie jest duzo nadajnikow LTE to prawdopodobnie nadajnik do ktorego sie podlaczyles jest na tyle obciazony ze masz predkosc jaka masz. Jezeli upload bylby nizszy niz download to byloby cos nie tak ale jest wlasciwie bo wiecej sie "sciaga" danych niz "wysyla".

Ja mam tragiczna sytuacje bo w kwietniu kiedy gimnazjalisci sie przygotowywali do egzaminu to internet ladnie i plynnie smigal przez caly dzien, ale od czwartku juz po egzaminach i odrazu predkosc internetu diametralnie spadl... diametralnie to nawet za slabe okreslenie bo moja aktualna predkosc internetu jaka moge osiagnac to 0,1~0,5Mbit/s !!! download....

Nawet 1Mbit nie moge osiagnac bo gdzie mieszkam jest tylko 1 nadajnik LTE na miasto 20.000 mieszkancow + okolice wiec blisko 30.000 jak nie lepiej.... w Łodzi dla przykladu sa dziesiatki nadajnikow a tutaj tylko 1 i Plus jakos nie raczy stawiac nowych i obciazenia jakie mlodziez generuje sprawia ze strona google laduje sie czasami nawet 30sekund!
Lukas1506
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2016, o 22:47

Download mniejszy od uploadu!

Post autor: Lukas1506 »

Witam
Ręce mi już opadają...
BOK twierdzi że z nadajnikiem jest wszystko OK.
A jak jest naprawdę?
Urządzenie:
1. HUAWEI P6 - działa w sieci 3G - średni download: 0.5Mbps/średni Upload: 5Mbps
2. HUAWEI B593 - działa w sieci LTE - średni download: 1Mbps (czasami skacze do 2-3Mbps)/średni Upload: 9Mbps
W obu urządzeniach pełny zasięg.
Miejscowość:
Jacentów (koło Opatowa) - Świętokrzyskie - w innych lokalizacjach nie ma problemu.
Co miesiąc jestem zmywany przez BOK. Fakt w ostatnim czasie polepszył się zasięg bo mam w końcu pełny LTE ale jeżeli chodzi o prędkość to bez zmian.
Pragnę nadmienić że temat ciągnie się od prawie roku!!!
Jeszcze w marcu 2015r średni download przy dwóch kreskach miałem na poziomie 15Mbps (mam zapisy z speedtest.net)
Proszę o interwencję w mojej sprawie bo aktualnie płacę co miesiąc za coś czego nie otrzymuję!
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: Download mniejszy od uploadu!

Post autor: matus45 »

Korzystasz z LTE800Sferii i BTS-a Bogusławice. Nie oczekuj za wiele bo pasmo 5MHz z SISO, z którego korzysta pozwala na maksymalny DL 19Mb/s. BTS przeciążony więc prędkości marne. Jakie masz parametry sygnału LTE na B593 , zakładka diagnostyka-kontrola stanu funkcji bezprzewodowej? Najbliższy BTS LTE1800Mobylandu w Ostrowcu , 8-9 km od ciebie. Bez anteny Dual LTE1800MHz nie da się wymusić połączenia z nim.
Lukas1506
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2016, o 22:47

Re: Download mniejszy od uploadu!

Post autor: Lukas1506 »

W załączniku status.
Aktualnie to speedtest.net zawiesił mi się na tescie downloadu na prędkości 0.78Mbps i nie idzie dalej... :cry:

A poniżej odpowiedź z szanownego BOK, nic nowego nie napisali. W sumie to nie wiem po co tracę czas na pisanie z nimi jak w kółko to samo odpisują.
Witam,

chciałbym poinformować, że dział techniczny dokonał sprawdzenia statystyk radiowych lokalnych stacji bazowych i nie stwierdzono, aby występowały nieprawidłowości w ich działaniu. Ruch danych jest poprawnie przenoszony, a współczynniki jakościowe nie wskazują na uszkodzenia.

Z uwagi na specyfikę standardu GPRS/WCDMA/LTE niestety nie jest możliwe zagwarantowanie stałej, maksymalnej prędkości transmisji. Może ona ulegać obniżeniu, w zależności od natężenia ruchu w sieci.

Usługa świadczona jest w ramach bieżących warunków sieciowych. Niestety nie jest możliwe zagwarantowanie jej poprawnego działania w niektórych lokalizacjach z uwagi na warunki sieciowe i infrastrukturalne w tym rejonie (budynki, ich struktura, naturalne przeszkody, źródła zakłóceń fal radiowych).
W przypadku problemów z zasięgiem, możliwym rozwiązaniem, jeżeli modem posiada taką funkcjonalność, jest instalacja, najlepiej kierunkowej, anteny zewnętrznej, która może poprawić poziom sygnału sieciowego. W tej sprawie proszę o zasięgnięcie informacji u lokalnego Przedstawiciela Handlowego Plus lub w innym sklepie branżowym.

Dodatkowe wsparcie w kwestii ustawień, można otrzymać poprzez kontakt z Działem Pomocy Technicznej usługi Plus Internet: http://www.plus.pl/kontakt

W kwestii używanego sprzętu, można kontaktować się z najbliższym Przedstawicielem Handlowym Plus, w celu sprawdzenia karty SIM i modemu, ewentualnie wymiany karty SIM lub przekazania modemu do serwisu. Szczegółowe informacje dotyczące sieci sprzedaży dostępne są na stronie: http://www.plus.pl/znajdz-salon
Co jeszcze ciekawe w BOK mi powiedzieli że sygnał LTE ciągnę z nadajnika za Opatowem (ok 14km ode mnie) a do tego w Ostrowcu jest bliżej więc tym bardziej zgłupiałem.
Załączniki
status.png
status.png (11.02 KiB) Przejrzano 30213 razy
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: Download mniejszy od uploadu!

Post autor: matus45 »

Ale pierdoły wypisują ci pseudo specjaliściPlusa, żal to czytać.Podobnie jak te informacje, że korzystasz z BTS-a LTE800Sferii z Lipnika. Większej bzdury nie mogli napisać. Poziom sygnału wskazuje, że łączysz się z dużo bliższym BTS LTE800 Sferii w Bogusławicach. W Opatowie jest i pewnie działa LTE1800Mobylandu. Podobnie jak w Ostrowcu. Tak jak pisałem można spróbować połączenia z LTE1800 Mobylandu z tych lokalizacji na antenie Dual LTE1800MHz ale bez gwarancji połączenia i prędkości. Parametry sygnału LTE800Sferii nie najlepsze, można poprawić anteną na 800MHz ustawioną na Bogusławice ale trudno powiedzieć jak to przełoży się na poprawę prędkości. Trzeba zrobić testy LTE w pobliżu tego BTS-a i zobaczyć jak wyglądają prędkości przy optymalnym sygnale LTE i czy BTS nie jest przeciążony.( dotychczasowe testy wskazują że tak). Do testów można użyć telefonu z LTE. Od tego zależą dalsze decyzje. Podobne testy można wykonać w Opatowie i Ostrowcu tylko tam połączysz się z LTE1800Mobylandu( ma priorytet przed LTE800).
Lukas1506
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2016, o 22:47

Re: LTE: niski download wysoki upload

Post autor: Lukas1506 »

Będę jeszcze gadał z jednym z przedstawicieli plusa w Ostrowcu. Ogólnie to mam dwa numery na internet i z jednego chciałem zrezygnować i jak to bywa przy zrywaniu umowy... "Dlaczego pan chce zrezygnować..." itp. opowiedziałem panu historię opisaną tutaj i jakie moje zdziwienie było jak pan z salonu plusa powiedział że dziwna sprawa i że oferuje pomoc czyli: przyjedzie do mnie z nowym routherem i anteną zewnętrzną i sprawdzimy jak to będzie działało.
Jak to nie pomoże to przechodzę do ORANGE. Dzisiaj zrobiłem test na freenecie na kartę i... przy ledwo zipiącym zasięgu LTE (ledwo jedną kreskę zaciągało) max download 12Mbps :roll:
Przy okazji, dziękuję za cenne wskazówki dotyczące nadajników. Szkoda że BOK nie posiada takiej wiedzy...
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: LTE: niski download wysoki upload

Post autor: matus45 »

Z BOK się na takie tematy nie rozmawia. Jedyny ogarnięty w temacie konsultant to @Krzysiek_Plus z tego Forum. On ma dokładną wiedzę na temat technologii na poszczególnych BTS-ach i chętnie udziela ich tutaj. Zobaczymy co powie ten specjalista z salonu. Jako wskazówkę podam, że jak będzie miał pojęcie to powinien przywieźć B315s-22 i do niego antenę na 800MHz( ATK-10/800-980, ATK-20 do LTE800 Sferii. Ewentualnie jak chce spróbować z LTE1800Mobylandu to jakiś skuteczny panel Dual LTE1800MHz. Na B315 można za pomocą programu LTEWatchH http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/c ... ltewatch_h ze strony http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php wymuszać konkretne pasma LTE ( 1800 lub 800MHz). Program pokazuje też Global Cell ID BTS-a( w systemie szesnastkowym to ID Plusa) oraz parametry sygnału LTE. Ewentualnie użyć podobnego Toolbox https://dl.dropboxusercontent.com/u/197 ... latest.rar Jak jest ogarnięty to powinien zrobić to co napisałem. Ale podejrzewam, że będziesz miał niezłą zabawę z nim. Ciekawe jaka to antena i gdzie ją będzie kierował. Zapowiada się ciekawie.
lajan2
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 21 lut 2016, o 00:06

Re: LTE: niski download wysoki upload

Post autor: lajan2 »

Witam.
Jestem nowy na tym forum, mam taki problem, dzisiaj kupiłem internet z Plusa LTE z routerem B315 i po odpaleniu internetu z tego mam następujące wyniki: ping-50ms, download 1-2mb, upload 5-8mb, czy jeszcze mi jakiegoś pakietu nie aktywowano? Czy może jakiś profil nie stworzony został tak bynajmniej Pan na infolini twierdzi. Zasięg LTE 4 na 5 kresek i takie dane mam z diagnostyki:
1.jpg
Proszę niech mi ktoś pomoże, czy jest szansa coś z tym zrobić.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE: niski download wysoki upload

Post autor: habish »

Jaka lokalizacja?
lajan2
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 21 lut 2016, o 00:06

Re: LTE: niski download wysoki upload

Post autor: lajan2 »

Modrzejewo gmina Tuchomie. Pomorskie. Do Bts około 1km.
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: LTE: niski download wysoki upload

Post autor: matus45 »

A skąd ta informacja, że 1 km do BTS-a ? Naprawdę ze 4km , czyli BTS LTE800Sferii Tuchomie. Pobierasz na komputer http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/c ... ltewatch_h i po zalogowaniu w nim na B315 masz parametry LTE, Global Cell ID BTS-a z grupy Solorza ( Plusa) i możesz wymuszać konkretne pasmo LTE. W twoim przypadku LTE800 i LTE1800. Sprawdzasz potrzebne parametry i ID BTS-a. Jeśli zasięg jest z LTE800Sferii Tuchomie to potrzebujesz anteny na 800MHz. Sferia korzysta z 5MHz pasma z SISO więc nie licz na wiele. Teoretyczny, maksymalny DL to 19Mb/s, Jak uzyskasz z 7-10Mb/s to będzie OK ale tylko testy pokażą czy BTS nie jest przeciążony. Jak masz telefon z LTE to możesz zrobić speedtest od twojej strony pod BTS-em LTE800Sferii w Tuchomiu. Zobaczysz jak wygląda obciążenie i jakie sa maksymalne prędkości przy wysokich parametrach sygnału LTE.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE: niski download wysoki upload

Post autor: habish »

matus45 pisze:Sferia korzysta z 5MHz pasma z SISO więc nie licz na wiele. Teoretyczny, maksymalny DL to 19Mb/s
Chyba jednak trochę więcej, ostatnio zrobiłem trochę testów i spokojnie przekraczałem 20Mbps, oczywiście testy w nocy.
ODPOWIEDZ