Wasze wskazania RSSI, RSRP, RSRQ

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
dominikm27
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 21:42

Re: wasze wskazania RSSI,RSRP,RSRQ

Post autor: dominikm27 »

Choć i tak usługa rewelacyjna :)
dominikm27
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 21:42

Re: wasze wskazania RSSI,RSRP,RSRQ

Post autor: dominikm27 »

Ależ reklamowałem. W poprzednim okresie rozliczeniowym. I skutecznie, choć jest to niezwykle upierdliwe. Teraz też zgloszę reklamacje. I w przyszłym miesiącu również. I w kolejnym. Nie bardzo mam wybór bo Neostrada daje mi na mojej wsi 14/0,8.
micho

Re: wasze wskazania RSSI,RSRP,RSRQ

Post autor: micho »

Status funkcji bezprzewodowej:
1 PLMN: 26001
2 Stan usługi: Prawidłowa usługa
3 RSSI: -81
4 RSRP (dBm): -111
5 RSRQ (dB): -10
6 Roaming: Nie
myk6414
Szalony PlusManiak
Posty: 442
Rejestracja: 11 cze 2014, o 11:23

Re: wasze wskazania RSSI,RSRP,RSRQ

Post autor: myk6414 »

Sprawdź za 2 godziny jak się mecz skończy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: wasze wskazania RSSI,RSRP,RSRQ

Post autor: habish »

Kiepsko. Im bliżej 0 tym lepiej.
Najlepsza wartość RSSI to -51, RSRP dobrze mieć minimum -80 a RSRQ -8.
Kup sobie antenę. :-)
micho

Re: wasze wskazania RSSI,RSRP,RSRQ

Post autor: micho »

jasne.
Gdybym testując to... miesiąc temu miał takie osiągi nie podpisałbym umowy na 24 m-ce.
Jak w ciągu miesiąca tj. od 6 sierpnia można tak popieprzyć w ustawieniach anten na BTS, ale mimo to nie powinno być tak żałosnych parametrów przy takiej odległości.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: wasze wskazania RSSI,RSRP,RSRQ

Post autor: habish »

Poczytaj w wątku o antenach jak ważne są te wartości. Ja z 9 km mam lepsze RSSI niż ty z 1 km.
jarekburda
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 15:18

Re: wasze wskazania RSSI,RSRP,RSRQ

Post autor: jarekburda »

Witam proszę o pomoc w odczytaniu parametrów

RSRP -69

RSRQ -12

RSSI -37

SINR 12

ping 52

Odległość od nadajnika w linii prostej 1km, pusta przestrzeń prędkość 26 down 21 up

taryfa power lte bez limitu czyli teoretycznie 100/100 nawet po przekroczeniu limitu ( który przekroczyłem już dawno ) powinno być bez zmian. a jest jak jest :/

Dziękuje za odpowiedz
moris231
PlusManiak
Posty: 124
Rejestracja: 9 sie 2014, o 17:57

Re: wasze wskazania RSSI,RSRP,RSRQ

Post autor: moris231 »

A plus się przeliczył i nie daje rady. Na samym początku było ok przez pierwszy miesiąc się pisałem " czemu mam tylko 20Mb/s max downloadu", teraz moje pytanie brzmi "czemu mam tylko 5Mb/s max downloadu o 2:00". Udało mi się pożyczyć antenę od znajomego na 1 dzień kierunkową MIMO tą od Cybertecha. Mam dwa nadajniki jeden 400m drugi 3 kM, ale jest na wysokim kominie od fabryki. Oba w 100% widoczne. Pobrałem około 40GB. I max ile osiągnąłem to 6Mb/s Downloadu i 45 uploadu.

RSSI - (-51)
RSRP -(-82)
RSRQ - 14 > CIĄGLE SKACZE (-10) - (-16) i tak ciągle z anteną też.
silvestri
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 16 wrz 2014, o 23:46

Re: wasze wskazania RSSI,RSRP,RSRQ

Post autor: silvestri »

Witam moje parametry w kamienicy w Łódź-Górna ok 1000m od nadajnika wynoszą : RSSI-69 RSRP-102 RSRQ-13 SINR-4 Po wyniesieniu na dach kamienicy wygląda to tak : RSSI-35 RSRP-64 RSRQ-9 SINR-18 Po czym prędkości nie są oszałamiające i wynoszą: 22/18 Mb/s.
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: wasze wskazania RSSI,RSRP,RSRQ

Post autor: karol do »

silvestri pisze:Witam moje parametry w kamienicy w Łódź-Górna ok 1000m od nadajnika wynoszą: Po wyniesieniu na dach kamienicy .... prędkości nie są oszałamiające i wynoszą: 22/18 Mb/s.
Zbyt duża różnica pomiędzy RRSI i RSRP wskazuje na zbyt wysoki poziom szumów, interferencji. warto spróbować regulacji położenia anten
silvestri
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 16 wrz 2014, o 23:46

Re: wasze wskazania RSSI,RSRP,RSRQ

Post autor: silvestri »

Witam ponownie .Modem ODU 100 ,nie ma bezpośredniego podłączenia do anteny, można tylko podłączyć do LNB i dalej do routera.
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: wasze wskazania RSSI,RSRP,RSRQ

Post autor: karol do »

silvestri pisze:.Modem ODU 100 ,nie ma bezpośredniego podłączenia do anteny.
Antena jest wbudowana w ODU - korekcja położenia ODU może poprawić parametry transmisji.
silvestri
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 16 wrz 2014, o 23:46

Re: wasze wskazania RSSI,RSRP,RSRQ

Post autor: silvestri »

Tak ,wiem ,że jest wbudowana w modem, i że parametry są lepsze na dachu ,ale to nie zmienia prędkości z dachu kamienicy (3p) i wynosiła 21Mb/s ,w nocy miałem 24 Mb/s.Czy w Łodzi to już full LTE 24 Mb/s?
marcin82w
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 14 sie 2014, o 16:07

Re: wasze wskazania RSSI,RSRP,RSRQ

Post autor: marcin82w »

Witajcie

Gdzie mogę odczytać parametry odbieranego sygnału ?
Obecnie korzystam z modemu Huawei E5170, i tu raczej z poziomu panelu nie mam możliwości odczytu szczegółów. Mam jako drugi modem ZTE MF823 (dostałem go przy umowie, po kilku dniach poszedł na półkę) a więc mogę na test przełożyć kartę SIM, jednak i tutaj wskaźnik sygnału to tylko pięciostopniowa skala nie podająca szczegółów.
ODPOWIEDZ