Problem z ODU-IDU

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
alchemik
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 30 cze 2014, o 21:45

Problem z ODU-IDU

Post autor: alchemik »

Podpisałem umowę na internet PowerLte i mam problem z dostępem do internetu za pomocą urządzenia ODU-IDU.
Podłączyłem wszystko zgodnie z instrukcją, dioda poziomu sygnału świeci na kolor zielony(średnia moc) jednak mimo to internetu nie ma. Poniżej wysyłam parametry połączenia :
RSRP :-110
RSSI:-81
RSRQ:-11
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Problem z ODU-IDU

Post autor: niko10 »

Jaka lokalizacja, miejscowość? Jest tam LTE?
alchemik
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 30 cze 2014, o 21:45

Re: Problem z ODU-IDU

Post autor: alchemik »

Ładna koło Tarnowa. Zgodnie z tą mapką http://www.plus.pl/indywidualna/pomoc/MapaZasiegu/ jestem w zasięgu LTE. Rok temu miałem modem e398 z anteną kominową i internet działał 13 mb/s.
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Problem z ODU-IDU

Post autor: niko10 »

A na samej górze wyświetla ci się w panelu routera wskaźnik zasięgu, kreski? Na stronie głównej nie możesz kliknąć w ogóle połącz?
alchemik
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 30 cze 2014, o 21:45

Re: Problem z ODU-IDU

Post autor: alchemik »

Zasięg jest 2/5 kresek jak się najedzie myszką to pokazuje RSSI 76dBm, połączenie jest, ale internetu nie ma a transfer 0kb/s.
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Problem z ODU-IDU

Post autor: niko10 »

To nie wiem, może coś na numerze masz nieprawidłowo skonfigurowane, ale to na infolinii albo w forum oficjalnym plusa pracownicy mogą sprawdzić tylko.
alchemik
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 30 cze 2014, o 21:45

Re: Problem z ODU-IDU

Post autor: alchemik »

Pobrałem aktualizacje routera i dziś internet działa mi 20mb/s tylko pytanie Czy działa dlatego, że jest ładna pogoda? Czy błąd był po stronie routera? Parametry są podobne RSRP -107 RSSI -78 RSRQ -10
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Problem z ODU-IDU

Post autor: niko10 »

Pytanie jak pobrałeś aktualizacje bez dostępu do internetu. Nie wierzę w takie zbiegi okoliczności, celuję w bug routera, który może aktualka naprawiła, albo po prostu odblokowała.
alchemik
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 30 cze 2014, o 21:45

Re: Problem z ODU-IDU

Post autor: alchemik »

Tak się teraz zastanowiłem to faktycznie internet musiał być żeby aktualizacja się zrobiła, jak dobrze pamiętam gdy odpaliłem przeglądarkę żeby wejść do panelu routera to załadowała się strona domowa. To teraz nie wiem co robić bo we wtorek minie tydzień od podpisania umowy, czy winną był router czy brzydka pogoda? Parametry połączenia są praktycznie takie same. Zależy mi na dostępie do internetu nie zależnym od tego czy jest pochmurnie i pada deszcz czy nie.
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Problem z ODU-IDU

Post autor: niko10 »

Pogoda raczej nie, nie sądzę by deszcze aż tak wpływał na neta, nie przesadzajmy. Wg mnie miałeś neta bo aktulka się ściągnęła. Prawdopodobnie coś było przywieszone z DNS albo aktulka to naprawiła sama w sobie, albo restart oprogramowania przy okazji instalacji aktualki. Po testuj. Zawsze możesz też wziąć jakiś router z umową i podłączyć antenę zewnętrzną kierunkową, parametry wyjdą podobne lub lepsze. Ale dobra antena kierunkowa - panelowa to koszt: 99 zł -160 zł.
brewka13
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 7 cze 2013, o 22:45

Problem z diodą od internetu LTE ODU i IDU

Post autor: brewka13 »

Witam, dwa miesiące temu kupiłem Internet Domowy LTE z modemem ODU i IDU, problem po laga na tym iż mam wszystko ładnie podłączone lampka od zasięgu skacze z niebieskiego na zielone, chce się połączyć na stronie 192.168.0.1, gdy chce się połączyć nie mogę jest czerwony krzyżyk i nie mogę się połączyć a dioda ODU LTE w ogóle się nie świeci.... Co to może być za problem ? Prodrawiam
kacper87k
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2014, o 15:39

Dioda ODU LTE i brak internetu

Post autor: kacper87k »

Jak w temacie dioda ODU LTE nie świeci się. Poza tym wszystkie inne pala się jak zwykle i nie ma połączenia.
Czy zepsuł się modem czy co może być przyczyną?
Oczywiście resetowałem, ustawienia fabryczne też i nic.
Wilu02
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 12 mar 2015, o 17:45

Re: Problem z ODU-IDU

Post autor: Wilu02 »

Idu odu problem z połączeniem między nimi na antenie pokazuje zielone na antenie a na routerze tylko power i WiFi się świeci włączam od nowa potem znowu i za 3 nie raz 5 łączy antenie miałem na dachu zasięg na niebiesko ale na 10 razu nie połączymy się potem w domu to i to i zwykle za Drugim razem teraz na domie w innym miejscu i znowu problem kabla miałem 15 metrów teraz 3 jest nowy w czym problem ;( jak połączy to chodzi jak szalony taka szybka prędkość
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: Problem z ODU-IDU

Post autor: karol do »

Wilu02 pisze:Idu odu problem z połączeniem .... i znowu problem kabla miałem 15 metrów teraz 3 jest nowy w czym problem ;( jak połączy to chodzi jak szalony taka szybka prędkość
Wiele przyczyn dyskutowanych np tutaj:
http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 60#p163401
gxtreme2
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2015, o 17:59

Re: Problem z ODU-IDU

Post autor: gxtreme2 »

Witam,
posiadam modem ODU i ruter IDU. Od paru tygodni prędkość pobierania danych wynosi niecały 1 Mbps a prędkość wysyłania jest jeszcze mniejsza. Jak podpisywałem umowę mówiono o zupełnie innych prędkościach. Owszem na początku było 25Mbps ale teraz jest dramat. Nie wspominając już o pingu który skacze do 400 a mieszkam 4/5 km od nadajnika. Siła sygnału jest dobra ale jakość to masakra. Dodam jeszcze ,że mieszkam w strefie w której LTE jest na zewnątrz. Nie wiem co robić, a umowy wypowiedzieć nie mogę. Pomocy! :cry: :cry: :cry:
ODPOWIEDZ