Problem z ODU-IDU

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
silvestri
Nowy
Posty: 8
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 16 wrz 2014, o 23:46

Re: Problem z ODU-IDU

Post autor: silvestri »

Cześć. Miałem to samo, niestety są tzw. lejki, możesz odstąpić od umowy zgłaszając reklamację na Plusa do UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej). Zachęcam też do lektury na FB pt. LTE.
Anfamis
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 2 gru 2015, o 23:45

Re: Problem z ODU-IDU

Post autor: Anfamis »

Witam,
mój problem jest następujący..
Wszedłem w ustawienia routera i przypadkowo wyłączyłem DHCP po czym mój internet przestał działać, a próba logowania admina do routera nie powiodła się ponieważ tak jakby go nie wykrywa. WIFI również przestało działać.

Jest jakaś możliwość włączenia tego DHCP bez logowania się do panelu (reset przyciskiem z tyłu obudowy nie pomaga)?
piobob
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2015, o 14:21

Re: Problem z ODU-IDU

Post autor: piobob »

Witam. Wziąłem na 7 dniowy okres próbny internet ODU IDU .Po zainstalowaniu moc sygnału przeważnie pomarańczowa dioda czasami zielona (wg mapy jestem w zasięgu). W związku z tym czy ważna jest zabudowa modemu odu, skierowanie go, wysokość na jakiej jest zabudowany (u mnie na 5 m ale bardzo blisko jakieś 20 cm od dachu pokrytego blachodachówką).
Proszę o informację.
Pozdrawiam.
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: Problem z ODU-IDU

Post autor: matus45 »

Oddaj jak najszybciej. Po co ci urządzenie, które nie wykorzystuje w pełni możliwości sieci LTE1800 w Plusie? Teoretycznie jest to 150Mb/s , niestety ale ODU działa tylko z DL do 30Mb/s czyli 20% możliwości sieci LTE Mobylandu. Na dodatek nie dział w Plusie z LTE800Sferii i z 3G na UMTS900 i UMTS2100. Po co komu taki wykastrowany i okrojony sprzęt. Ten złom od 3 lat zalega magazyny CP. Nikt rozsądny tego nie bierze. Na dodatek złom tylko na użyczenie i będziesz musiał go oddać, płacisz za to 10 zł/m-c. W Plusie bierze się B315s-22 a złom oddaj.
piobob
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2015, o 14:21

Re: Problem z ODU-IDU

Post autor: piobob »

Dzięki za poradę Jutro oddaje szmelc
Pyrus1990
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwie 2016, o 11:37

Problem ze sprzętem ODU IDU 100

Post autor: Pyrus1990 »

Witam.

Przedłużyłem ostatnio umowę o internet. Dostałem zestaw Odu Idu 100. podłączyłem wszystko według instrukcji lecz dioda Odu status mruga na czerwono tak samo jak na modemie zewnętrznym. Na routerze który miałem wcześniej ( ZTE MF28 D) internet działa bez zarzutów. W czym problem? Może nowa karta która znajduje się w modemie zewnętrznym nie została jeszcze zarejestrowana w systemie?

Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję. :)
kamilbro
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2016, o 23:47

Re: Problem ze sprzętem ODU IDU 100

Post autor: kamilbro »

Kolego nie ma komunikacji IDU z ODU - może końcówki niedokręcone / może słabej jakości kabel / może za długi kabel?
MikołajW
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 1 sie 2016, o 12:52

Problem dot. nowego LTE IDU-ODU

Post autor: MikołajW »

Witam społeczności :)

Parę dni temu zakupiłem zestaw IDU-ODU w pakiecie do 100gb. Wszystko byłoby idealnie gdyby nie fakt, że mimo montażu ODU na dachu oraz podłączenia go do satelity i IDU jakość sygnału jest tak tragiczna, że "stabilnie" siedzi na 1mb/s ... dlaczego w cudzysłów ? Otóż parę razy miałem wahania do 32mb/s (i to w momencie kiedy ODU jeszcze był podłączony w domu). Siła sygnału LTE jest niebieska/dobra (na mapie zdecydowanie jestem w zasięgu sygnału). Wybrałem ten internet ponieważ był on sprawdzony przez mojego znajomego który mieszka niedaleko i u niego nie ma większych problemów mimo, że ODU trzyma on na parapecie w domu. Próbowałem na wszystkich trzech pasmach (800, 1800, 2600) niestety 800 prawie wcale nie działa, 1800 to tak jak pisałem wcześniej a 2600 wcale nie działa, wychodzi na to, że ta sieć jest przez was nie obsługiwana (brak połączenia z internetem). W tym wszystkim najciekawsze jest to, że na zwykłym modemie przenośnym sygnał ten jest lepszy niż na IDU-ODU. Próbowałem już praktycznie wszystkiego a "super szybki lte" działa jak działa.

1800mhz
RSRP -76dBm
RSRQ -16dB
RSSI - 53dBm
SINR - 2dB (rzadko skoczyło do 18)

2600mhz
RSRP -87dBm
RSRQ -7dB
RSSI -70dBm
SINR 23 dB

Niby między moim domem a anteną jest dosłownie PARĘ drzew (mała ściana lasu o szerokości ok. 20m) ale nie wierzę w to, że to miałoby być powodem problemów. Znam osoby mieszkające w lesie a mający normalny sygnał mimo teoretycznie gorszego położenia. No i dochodzi sprawa modemu który radzi sobie lepiej niż ODU-IDU.

Mam jeszcze jakieś możliwości czy może lepiej nie tracić czasu i odstąpić od umowy ? (na szczęście mam na to jeszcze z 10 dni).
Mapa zasięgu LTE z nabazgraną pozycją domu
Mapa zasięgu LTE z nabazgraną pozycją domu
EDIT:
Mapa BTS - przy konfiguracji "Plus+LTE+Aero2" BTS się pojawia, a kiedy konfigurację zmienię na głównego operatora Plusa to BTS znika.
Mapa BTS - przy konfiguracji "Plus+LTE+Aero2" BTS się pojawia, a kiedy konfigurację zmienię na głównego operatora Plusa to BTS znika.
EDIT:

Tak się zastanawiam czy kupno tej anteny i podłączenia jej zamiast satelity (która nie jest skierowana w stronę BTS) dałoby zadowalające rezultaty. Oczywiście nowa antena byłaby skierowana bezpośrednio na stację bazową.

Antena DVB-T 44/21-60 Tri Digit

https://dvbsklep.pl/pl/p/Antena-DVB-T-4 ... NA-177/154
mruku00
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2016, o 17:44

Re: Problem z ODU-IDU

Post autor: mruku00 »

Witam,
posiadam internet domowy LTE Plus z IDU I ODU 100 i co jakieś 10-20 min rozłącza się.
Zasięg 3/5 kresek, pojawia się żółty trójkącik na dostępie do internetu, są chwile jakieś 30 sec potem znika i odzyskuje połączanie do internetu. Wymieniałem już modem wewnętrzny, bo to niby on był problemem, ale nadal to samo.
Bardzo prosiłbym o pomoc. :)
gmaciorowski
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 8 lip 2015, o 16:25

Re: Problem z ODU-IDU

Post autor: gmaciorowski »

Witam.
Mam otóż taki problem:
"Brak połączenia pomiędzy IDU i ODU, proszę sprawdzić połączenie".
Wyłącza się internet samoistnie, a na routerze ODU status świeci na czerwono. Po dwukrotnym resecie jest w porządku, jednak tylko do 5 minut. Później znowu to samo.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Bardox
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 9 wrz 2016, o 21:47

Internet domowy Odu Idu

Post autor: Bardox »

Witam.
Odebrałem dziś od kuriera przesyłkę i zadowolony chciałem podłączyć internet i się nim cieszyć, wszystko zrobione jak na instrukcji, jednak urządzenia nie wykrywają prawdopodobnie połączenia internetowego, po podłączeniu na urządzeniu zewnętrznym świeci się chwilę zielona lampka, później czerwona, biała i znów czerwona po czym zostaje na niebieskiej i mruga, po zalogowaniu się do konfiguracji drugiego urządzenia cały czas kręcą się strzałki oraz nie da się kliknąć przycisku połącz, a po najechaniu na ikonę karty, napisane jest, że jest aktywna.
Początkowo myślałem, że to wina kabla, wiec wymieniłem i proces identycznie się powtarza.

Proszę o pomoc.
kamilos1234
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2016, o 15:52

Router ODU nie chce przywrócić ustawień fabrycznych

Post autor: kamilos1234 »

Router ODU - IDU nie chce przywrócić ustawień fabrycznych mimo przytrzymania przycisku restartu na routerze, wszystkie diody na routerze zaczynają migać, gasną odu zapala się na czerwono (co wg mnie powinno być oznaką przywrócenia do ustawień fabrycznych sprzętu) i ustawienia dalej są te same. Z panelem użytkownika pod adresem 192.168.0.1 nie mogę się połączyć, ponieważ ktoś z domowników zmienił hasło i go teraz nie pamięta.
Proszę o szybką pomoc!
xxxzzz9
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 21 paź 2016, o 11:31

Odu Idu nie wiem o co chodzi?

Post autor: xxxzzz9 »

Witam.
Podłączyłem wszystko jak instrukcja każe, wszystko pięknie pokazuje, że jest połączone, ale na modemie Odu miga zielona lampka (co to oznacza?), bo podobno ma świecić ciągle wg instrukcji?
I drugie pytanie: czy może to być związane z tym, że podpisałem umowę 10.11.2016 około 16 i po prostu nie mam włączonej usługi, bo jest długi weekend?

Z góry dziękuję za odp.
Alvaromendoza
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2016, o 18:25

Modem traci zasięg co kilka minut

Post autor: Alvaromendoza »

Witam
Zamontowałem modem zewnętrzny LTE i na początku było wszystko dobrze, zasięg średni, częściej dobry. Po jakimś czasie lampka zaczęła migac na czerwono, czyli uciekł zasięg. Ten problem pojawia się te teraz co kilka minut. O co chodzi?
prayy
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 24 paź 2016, o 19:17

Re: Modem traci zasięg co kilka minut

Post autor: prayy »

Sprzęt to ODU-IDU200? Podaj parametry połączenia. Z jakim pasmem się łączysz?
Dzieje się to nawet kiedy komputer jest włączony lub intensywnie korzystasz z internetu?
Miałem podobny problem, w moim przypadku zaniesienie sprzętu do salonu i wymianie na nowy pomogło. Sprzęt okazał się uszkodzony.
Obrazek
ODPOWIEDZ