Teraz jest 27 lut 2017, o 03:09

Kończy Ci się umowa w Orange, Play, T-mobile? Chcesz otrzymać 6 abonamentów gratis?
Zostaw Kontakt

Jaka najlepsza antena do LTE?

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
  • Autor
  • Wiadomość

patryk7588

Szalony PlusManiak

• Podziękował : 130 razy
    Otrzymał podziękowań: 328 razy
  • Ostrzeżenia: 1
  • Moja taryfa: Bez Limitu
  • Model telefonu: SGS7 edge

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post4 sty 2017, o 11:43

p9lite

OK, ten telefon wspiera agregację, więc powinien zagregować pasma LTE2600 + LTE1800.

tomczyslaw

Początkujący PlusManiak

• Podziękował : 2 razy
    Otrzymał podziękowań: 0 raz

Post4 sty 2017, o 17:50

patryk7588 napisał(a):OK, ten telefon wspiera agregację, więc powinien zagregować pasma LTE2600 + LTE1800.

Byłem przy BTS na Nadmeńskiej - tu prędkość download wynosila 19,07, upload 16,74, a ping 56 ms. Do tego bts z domu mam 2 km w linii prostej,a do tego drugiego z gorszymi parametrami 1 km w linii prostej. Może u mnie w domu łapie sygnał z tego gorszego btsa?

jarek7714

Szalony PlusManiak

• Podziękował : 35 razy
    Otrzymał podziękowań: 11 razy
  • Ostrzeżenia: 1
  • Moja taryfa: iPlus79
  • Model telefonu: E398

Post5 sty 2017, o 00:01

Mario80 napisał(a):Na pierwszy rzut ta antena jest podobna do Twojej : http://telkob.pl/inkontrahent.php?t=988 ... 0&rg=0&sg=

Zdecydowana różnica w mocowaniu anteny-a jeżeli na tym oszczędzili to obawiam się że na innych parametrach również (dlatego przy zakupie zdyskwalifikowałem ten konkretny model anteny z Telkobu). Antena Corab-a LTE MAX to duża, solidna konstrukcja z pewnym mocowaniem. Jak konstrukcja Cybertecha się kompromituje-można spojrzeć tutaj http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=11&t=47788&start=15 i koledze nie ma kto pomóc (marketingowiec milczy...). Ja mam do nadajnika wg GPS 1,2km, parametry sygnału dziś mimo śnieżycy nie ulegają zmianie. Dlatego na krótki dystans polecam tego typu anteny (ba może ta z Telkobu też jest OK-nie wiem tego, może ktoś ma i się wypowie?).
Mario80 napisał(a):Tak przegladam oferte Telkobu i ciekawe parametry maja ich anteny przy malych rozmiarach:
http://telkob.pl/inkontrahent.php?t=20& ... 0&rg=0&qq=
http://telkob.pl/inkontrahent.php?t=120 ... 0&rg=0&qq=

Ciekawe jakie technologie tam zastosowali? ;)

Nie wiem, cenowo są bardzo atrakcyjne :-) , jaki mają rzeczywisty zysk, jak współpracują z BTS-ami operatorów???

tomczyslaw

Początkujący PlusManiak

Post7 sty 2017, o 13:13

patryk7588 napisał(a):OK, ten telefon wspiera agregację, więc powinien zagregować pasma LTE2600 + LTE1800.

I jak sądzisz czy przy tych parametrach antena zewnętrzna pomoże?

sowa198310

Nowy

• Podziękował : 0 raz
  • Moja taryfa: firma 40GB
  • Model telefonu: Huawei Y3

Post17 sty 2017, o 14:29

Witam
Mieszkam w miejscowości Zagruszany, podlaskie, koło Białegostoku.
Posiadam dwr118 i E3372, myślę o zakupie anteny do LTE tylko nie wiem jaka będzie odpowiednia, nie wiem z którym nadajnikiem łączy się mój modem, zasięg LTE mam 2-3 kreski, nie zrywa połączenia tylko pobieranie jest na niskim poziomie, po południu do godz 22 między 1-4 Mb, Up około 4-5, około północy już w granicach 8-10 Mb DL i UP
Czy tutaj antena zew. coś może pomóc jeśli tak to która?
W razie potrzeby podam więcej informacji. Mam jakieś pomiary z programu Toolbox tylko nie wiem (jeszcze) jak wkleić fotkę.

aspol

Nowy

• Podziękował : 0 raz
  • Model telefonu: HTC Desire 820

Post20 sty 2017, o 14:22

Obrazek

Witam :)

Czy przy parametrach jak wyżej jest sens stosowania anteny zewnętrznej? Jeśli tak to jakiej? LTE na routerze łapie mi jedną kreskę. Router stoi w środku pokoju jakieś 2m od okna. Nie będzie problemu przy przestawieniu go bliżej okna jeśli zdecyduje się na zakup anteny.

Niestety nie mogę zlokalizować na stronie btsearch najbliższego nadajnika :(
Z własnych obserwacji wiem, że LTE śmiga aż miło w miejscowości Mordy oddalonej od mojej wsi (Przesmyki) o 9km.

e:
BT11652 w miejscowości Mordy bądź z BT13115 w Łosicach

To chyba już wszystko wiadomo :)

Jeśli znajdzie się jakaś dobra dusza, która coś doradzi będe bardzo wdzięczny :)

Pozdrawiam

Bartek_L

Nowy

• Moja taryfa: LTE
  • Model telefonu: Xiaomi Redmi 4 pro

Post20 lut 2017, o 20:54

Witam
Mam router Huawei b593. Od dwóch lat przymierzam się do zakupu anteny LTE ale jakoś dotychczas nie mogłem się do tego zebrać. Ogólnie mój internet jest dość słaby. W testach prędkości osiąga max 10 Mb/s ale zazwyczaj jest to mniej. Mieszkam w województwie świętokrzyskim w miejscowości Wólka Gieraszowska. Do najbliższego nadajnika w miejscowości Koprzywnica mam 8 km w linii prostej. Nadajnik ten obsługuje LTE800 oraz LTE1800.
Status funkcji bezprzewodowej odczytany z mojego routera:
RSSI: -79
RSRP (dBm): -110
RSRQ (dB): -11

Router stoi przy samym oknie odwrócony w kierunku nadajnika i zasięg waha się miedzy 1-3 kreski. W związku z tym chciałbym prosić o radę. Czy kupno anteny zewnętrznej pomogłoby zwiększyć prędkość internetu? Jeśli tak to byłbym wdzięczny za podanie konkretnego modelu.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam Bartek
Poprzednia strona

Powrót do Internet, LTE