Teraz jest 22 lis 2017, o 21:15

Zostaw Kontakt

Etui Pancerne Huawei P10 lite
Etui Huawei P10 lite

Jaka najlepsza antena do LTE?

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
  • Autor
  • Wiadomość

piotrn667

Początkujący PlusManiak

• Podziękował : 1 raz
    Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post2 sty 2017, o 23:07

Ok. Dzięki .Sprawdzę

jarek7714

Szalony PlusManiak

• Podziękował : 37 razy
    Otrzymał podziękowań: 12 razy
  • Ostrzeżenia: 1
  • Moja taryfa: iPlus79
  • Model telefonu: E398

Post2 sty 2017, o 23:36

piotrn667 napisał(a):Czy tak często polecana antena dualna cybertecha na 1800 Mhz, poprawi też odbiór HSPA+ ?

Oczywiście że poprawi w paśmie 2100MHz.
piotrn667 napisał(a):Chciałem zapytać, czy zakup takiej anteny poprawi parametry:
http://allegro.pl/oryginalna-antena-do- ... 28859.html
i czy ta antena jest coś warta czy to tylko bełkot marketingowy?:
http://allegro.pl/antena-mimo-lte-combo ... 95755.html

Tą pierwszą nie warto zawracać sobie głowy (jak mieszkamy do 500m od BTS i nie chcemy/możemy zamontować anteny na zewnątrz to wówczas można użyć takiego "patyka"), druga ok-to wersja "Sorensena".
Mario80 napisał(a):Cała masa, których testow i opinii brak. To jak kupowanie kota w worku.
Moze lepiej pozostac przy polecanym Sorensenie i Cybertechu?

Nie mieszaj 2 zagadnień: dostępności produktów, testów porównawczych-za które się płaci (chcesz to sam kup i przetestuj-kupując przez internet ryzykujesz tylko kosztami przesyłki). LTE1800 dostępne jest od 2011 roku, do wiosny 2014r. po sieci "hulał wiatr" (nie było adekwatnej oferty do możliwości sieci), w tych ramach czasowych było dostępnych bardzo mało anten i nachalny marketing w stylu TV-marketu jednego z forumowiczów na bez-kabli zrobił swoje (antena od początku była/jest kiepska-nie zakończona gniazdami "N" na wyjściu, co też było widać niejednokrotnie po realnych osiągach transferu na upload ...), ten konkurencyjny Sorensen też nie był na początku łatwy do "przełknięcia", ale jako że przetestowany przez innych użytkowników, także został "adoptowany". Tam gdzie walczymy o każdy dB wzmocnienia ważne są zastosowane kable (ich długość i jakość- chińskie miedziane kable Low-End mają śladowy % miedzi, nie dotrzymują parametrów elektrycznych etc. ). Odpowiada Ci Cybertech- kupuj go i po temacie.

tomczyslaw

Początkujący PlusManiak

• Podziękował : 2 razy

Post3 sty 2017, o 15:38

Witam!

Otrzymałem następującą odpowiedź od Specjalisty:
tomczyslaw, najbliższe BTS z LTE: 10607 i 14109 mają komplet pasm LTE (LTE800/1800/2600) i aktywną agregację.

Jaki modem i jaka antena zewnętrzna byłaby najlepsza? A może instalacja anteny zewnętrznej nic nie pomoże? Dzisiaj po południu zobaczę jaką mam prędkość pod nadajnikiem przez telefon.

patryk7588

Szalony PlusManiak

• Podziękował : 255 razy
    Otrzymał podziękowań: 404 razy
  • Moja taryfa: Plus Abonament
  • Model telefonu: Samsung Galaxy S7

Post3 sty 2017, o 15:47

Czyli masz Full wypas - teoretyczne 300 Mbps.
Jaki masz telefon?

tomczyslaw

Początkujący PlusManiak

Post3 sty 2017, o 16:00

patryk7588 napisał(a):Czyli masz Full wypas - teoretyczne 300 Mbps.
Jaki masz telefon?

Telefon mam Iphone 6s Plus, tylko właśnie o to chodzi, że na telefonie internet śmiga w miarę ok. Ale jak testowałem go na modemie ZTE od kumpla, to szału nie było. Dlatego pomyślałem, że może przy podpisywaniu umowy zamówić taki morouter , żeby dokupić do niego antenę zewnętrzną w celu poprawienia sygnału....

patryk7588

Szalony PlusManiak

Post3 sty 2017, o 16:27

Pewnie jakiś stary modem.
Nowe routery potrafią korzystać z kilku pasm LTE jednocześnie. Popatrz na routery oznaczone jako LTE Advanced w sklepie internetowym Plusa.

tomczyslaw

Początkujący PlusManiak

Post3 sty 2017, o 17:54

patryk7588 napisał(a):Pewnie jakiś stary modem.
Nowe routery potrafią korzystać z kilku pasm LTE jednocześnie. Popatrz na routery oznaczone jako LTE Advanced w sklepie internetowym Plusa.

A więc - pod nadajnikiem BTS prędkość dowload w szczycie ok. godz. 17.00 - 8,81 mbit, upload 0,21 mbit, ping 67ms.
10 minut później w domu - download 1,41 mbit, upload 0,82 mbit, ping 64ms. I teraz powstaje pytanie jaki router i antenę do tych parametrów wybrać. Może model Dlink DWR-921E LTE lub Dlink DWR116 z modemem Huawei e3372? Chętnie bym wziął Huawei B315,ale w żadnym z salonów go nie mają, na infolinii też, a z racji tego, że jest to moja trzecia usługa w Plus nie mogę dokonać zakupu przez sklep internetowy.....

patryk7588

Szalony PlusManiak

Post3 sty 2017, o 18:11

Prędkości bardzo kiepskie. Jesteś pewny że byłeś pod właściwą stacją bazową?

tomczyslaw

Początkujący PlusManiak

Post3 sty 2017, o 18:21

patryk7588 napisał(a):Prędkości bardzo kiepskie. Jesteś pewny że byłeś pod właściwą stacją bazową?

Tak - byłem pod właściwą, sprawdzałem na mapie bts. Właśnie wiem, że prędkości kiepskie - przy 1,5 mbit nie da się nawet serialu obejrzeć online...

Mario80

Początkujący PlusManiak

• Podziękował : 0 raz
  • Model telefonu: 504052052

Post3 sty 2017, o 20:31

jarek7714 napisał(a):Nie mieszaj 2 zagadnień: dostępności produktów, testów porównawczych-za które się płaci (chcesz to sam kup i przetestuj-kupując przez internet ryzykujesz tylko kosztami przesyłki). LTE1800 dostępne jest od 2011 roku, do wiosny 2014r. po sieci "hulał wiatr" (nie było adekwatnej oferty do możliwości sieci), w tych ramach czasowych było dostępnych bardzo mało anten i nachalny marketing w stylu TV-marketu jednego z forumowiczów na bez-kabli zrobił swoje (antena od początku była/jest kiepska-nie zakończona gniazdami "N" na wyjściu, co też było widać niejednokrotnie po realnych osiągach transferu na upload ...), ten konkurencyjny Sorensen też nie był na początku łatwy do "przełknięcia", ale jako że przetestowany przez innych użytkowników, także został "adoptowany". Tam gdzie walczymy o każdy dB wzmocnienia ważne są zastosowane kable (ich długość i jakość- chińskie miedziane kable Low-End mają śladowy % miedzi, nie dotrzymują parametrów elektrycznych etc. ). Odpowiada Ci Cybertech- kupuj go i po temacie.

Marketing zrobił swoje, ale te dwa ww. produkty jednak w większości sytuacji mają realne pokrycie z deklaracją producenta co do zysku.

W przypadku Twojej anteny, to z poprzedniego postu wynika, że zysk na niej masz na poziomie 18-23dB (bez miales 75-80, z masz 57) - chyba ze zle to interpretuje, a producent deklaruje max 15db. Na innej stronie deklarowany zysk to 8-10db.
http://sklep.corab.eu/pl/anteny-zewnetr ... E-MAX.html

Poza tym osoba, o ktorej piszesz juz raz wypowiedziala sie na temat tej anteny, i do dzisiaj bez odzewu:
"Korzystasz z LTEWatchH ? W tym programie można wymusić LTE800 lub LTE1800, pokazuje ID BTS-a oraz parametry sygnału LTE. Pozwoli to zobaczyć jak działa antena na 800MHZ, 1800MHz. wymusić częstotliwości LTE. Pokaże parametry sygnału i wtedy można sprawdzić faktyczny zysk anteny. A kosztuje 240-280 zł bez kabli . Testy , o których piszę pozwolą zweryfikować te dane. Opis na stronie Corab bardzo ubogi . A Corab nie ma nic wspólnego z tą anteną, poza opakowaniem. Od dawna jest sprzedawana w Telkobie , tu z kablami http://telkob.pl/inkontrahent.php?t=168 ... 0&rg=0&sg="

Zrodlo: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=43268

NIe przepadam za testowaniem rzeczy swoim kosztem (wyjątki się zdarzają ;) ) , i dlatego wolę kupić coś sprawdzonego i polecanego.

tomczyslaw

Początkujący PlusManiak

Post3 sty 2017, o 22:00

patryk7588 napisał(a):Prędkości bardzo kiepskie. Jesteś pewny że byłeś pod właściwą stacją bazową?

Czyli antena ani router nic nie pomoże i będzie taka prędkość jak w telefonie?

jarek7714

Szalony PlusManiak

• Podziękował : 37 razy
    Otrzymał podziękowań: 12 razy
  • Moja taryfa: iPlus79
  • Model telefonu: E398

Post4 sty 2017, o 00:38

Mario80 napisał(a):W przypadku Twojej anteny, to z poprzedniego postu wynika, że zysk na niej masz na poziomie 18-23dB (bez miales 75-80, z masz 57) - chyba ze zle to interpretuje, a producent deklaruje max 15db. Na innej stronie deklarowany zysk to 8-10db.
http://sklep.corab.eu/pl/anteny-zewnetr ... E-MAX.html

Podejrzewam że realnie nie ma więcej od 12-15dB max w zależności od pasma. Widzę że jesteś osobą myślącą-dobrze czytasz te liczby, modem był w domu, antena jest zamontowana do masztu przy kominie (także aby wprost te liczby porównać "gołego" modemu należałoby użyć w punkcie montażu anteny, a tj. kilka metrów wyżej i nie ma przeszkód w postaci ścian/okien), do tego używam krótkich (1,5mb) niskostratnych kabli (CNT-400).
Mario80 napisał(a):Poza tym osoba, o ktorej piszesz juz raz wypowiedziala sie na temat tej anteny, i do dzisiaj bez odzewu:
"Korzystasz z LTEWatchH ? W tym programie można wymusić LTE800 lub LTE1800, pokazuje ID BTS-a oraz parametry sygnału LTE. Pozwoli to zobaczyć jak działa antena na 800MHZ, 1800MHz. wymusić częstotliwości LTE. Pokaże parametry sygnału i wtedy można sprawdzić faktyczny zysk anteny. A kosztuje 240-280 zł bez kabli . Testy , o których piszę pozwolą zweryfikować te dane. Opis na stronie Corab bardzo ubogi .

Ja ani nie znam tej osoby, ani wcześniej nie widziałem tego posta (adwersarza/"marketingowca" Cybertecha jak najbardziej), wygląda mi na to że Gość nie był za bardzo zorientowany/nie chciał się motać... Nie korzystam z LTEWatchH-z resztą ta aplikacja dla mnie jest całkiem zbędna (raz antena pracuje z dostępnym tylko LTE1800 [oferta konkurencji], do E398 całkiem się nie nadaje), kupiłem ją wiosną za 229zł brutto z przesyłką przez Allegro/Hollex, zakładając 2 opcje dostępu: Plus z LTE-A (niestety jeszcze do dziś nie działa) i przyszłościowo z nastawieniem na LTE-A konkurencji.
Mario80 napisał(a):A Corab nie ma nic wspólnego z tą anteną, poza opakowaniem. Od dawna jest sprzedawana w Telkobie , tu z kablami http://telkob.pl/inkontrahent.php?t=168 ... 0&rg=0&sg="

Oo tutaj za bardzo się rozpędziłeś powtarzając marketingowca Cybertecha, nie widziałem w realu jak wygląda antena z Telkobu, ale na podstawie przedstawionej na ich stronie oferty-tj. zupełnie inna antena niż Corab LTE MAX, w Telkobie mają podobną antenę jednopolaryzacyjną- sektorowa 18 dB N-gniazdo i z nią ją można porównać wizualnie. Gdybym miał stacje LTE Plusa/P4 z tego samego kierunku, to wiosną dla czystej ciekawości taki test bym wykonał (zwłaszcza że ten 2-gi nadaje u mnie już w 4 pasmach), niestety kąt min.30*. ;-)

Mario80

Początkujący PlusManiak

• Podziękował : 0 raz
  • Model telefonu: 504052052

Post4 sty 2017, o 10:59

jarek7714 napisał(a):modem był w domu, antena jest zamontowana do masztu przy kominie (także aby wprost te liczby porównać "gołego" modemu należałoby użyć w punkcie montażu anteny, a tj. kilka metrów wyżej i nie ma przeszkód w postaci ścian/okien),

Moj blad, tego nie uwzglednilem ;)

jarek7714 napisał(a):Oo tutaj za bardzo się rozpędziłeś powtarzając marketingowca Cybertecha, nie widziałem w realu jak wygląda antena z Telkobu, ale na podstawie przedstawionej na ich stronie oferty-tj. zupełnie inna antena niż Corab LTE MAX, w Telkobie mają podobną antenę jednopolaryzacyjną- sektorowa 18 dB N-gniazdo i z nią ją można porównać wizualnie. Gdybym miał stacje LTE Plusa/P4 z tego samego kierunku, to wiosną dla czystej ciekawości taki test bym wykonał (zwłaszcza że ten 2-gi nadaje u mnie już w 4 pasmach), niestety kąt min.30*

Na pierwszy rzut ta antena jest podobna do Twojej : http://telkob.pl/inkontrahent.php?t=988 ... 0&rg=0&sg=

Tak przegladam oferte Telkobu i ciekawe parametry maja ich anteny przy malych rozmiarach:
http://telkob.pl/inkontrahent.php?t=20& ... 0&rg=0&qq=
http://telkob.pl/inkontrahent.php?t=120 ... 0&rg=0&qq=

Ciekawe jakie technologie tam zastosowali? ;)

patryk7588

Szalony PlusManiak

Post4 sty 2017, o 11:22

tomczyslaw napisał(a):

Czyli antena ani router nic nie pomoże i będzie taka prędkość jak w telefonie?

Jeśli faktycznie byłeś pod stacjami:
- Wołomin, ul. Gdyńska 1/3 (komin kotłowni Szpitala Powiatowego)
- Kobyłka, ul. Nadmeńska, dz. nr 26 (strunobetonowy maszt Plusa)
i mimo tego że na obu stacjach jest LTE2600 oraz LTE1800 prędkości były tak niskie, to antena tutaj raczej nie pomoże.

Powiedz mi jeszcze, jakim telefonem robiłeś testy prędkości?

tomczyslaw

Początkujący PlusManiak

Post4 sty 2017, o 11:33

Byłem pod kominem kotłowni Szpitala, ale przy ul. Nadmeńskiej nie byłem, gdyż do Szpitala mam bliżej z domu, to podejrzewam, że z tamtym BTS łączy mi się internet. Mogę jeszcze dzisiaj podjechać i zrobić test przy ul. Nadmeńskiej.
Testy robię telefonem iphone 6s plus.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Internet, LTE