Jaka najlepsza antena do LTE?

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
piotrn667
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 21 gru 2016, o 12:44

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: piotrn667 »

Dam znać
Chciałem zapytać, czy zakup takiej anteny poprawi parametry:
http://allegro.pl/oryginalna-antena-do- ... 28859.html
i czy ta antena jest coś warta czy to tylko bełkot marketingowy?:
http://allegro.pl/antena-mimo-lte-combo ... 95755.html
Mario80
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 20 lis 2016, o 03:44

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: Mario80 »

jarek7714 pisze:
amstat pisze:dziś produktów dostępnych jest cała masa i nie musimy kupować tego Low-End-ego produktu.
Cała masa, których testow i opinii brak. To jak kupowanie kota w worku.
Moze lepiej pozostac przy polecanym Sorensenie i Cybertechu?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: habish »

Dokładnie. Wybierz coś od Sorensena lub Cybertecha.
tomczyslaw

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: tomczyslaw »

Witam! Planuję podpisać umowę na internet mobilny w Plus. Moja lokalizacja to:
https://www.google.pl/maps/place/Wierzb ... 9?hl=pl-pl

Jaki najlepiej router wybrać i jaką do niego dokupić antenę zewnętrzną? Testowałem internet na routerze od znajomego ZTE i prędkość download w godzinach szczytu wynosiła tylko 2 mbit. Antena zewnętrzna jest niezbędna. Z rozmów z sąsiadami dowiedziałem się, że ODU IDU nie rozwiązujje problemów.
piotrn667
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 21 gru 2016, o 12:44

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: piotrn667 »

Chyba właśnie zmodernizowali Btsa w pobliżu mojego domu. Ustawiłem na 1800 MHz i mam takie parametry:
LTEWatchH_2017-01-02@10.19.47.png
Prędkości :
140754689.png
140754689.png (50.21 KiB) Przejrzano 11188 razy
Czy jest sens inwestować w antenę zewnętrzną przy takich parametrach?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: habish »

tomczyslaw pisze:Witam! Planuję podpisać umowę na internet mobilny w Plus. Moja lokalizacja to:
https://www.google.pl/maps/place/Wierzb ... 9?hl=pl-pl

Jaki najlepiej router wybrać i jaką do niego dokupić antenę zewnętrzną? Testowałem internet na routerze od znajomego ZTE i prędkość download w godzinach szczytu wynosiła tylko 2 mbit. Antena zewnętrzna jest niezbędna. Z rozmów z sąsiadami dowiedziałem się, że ODU IDU nie rozwiązujje problemów.
Najpierw w tym wątku: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... start=6480 zapytaj Specjalistę gdzie znajduje się najbliższy nadajnik oraz jakie obsługuje pasma LTE.


piotrn667 pisze:Czy jest sens inwestować w antenę zewnętrzną przy takich parametrach?
Parametry masz ok, możesz sprawdzić jeszcze jak wyglądają prędkości pod samą stacją w godzinach szczytu - np telefonem komórkowym.
piotrn667
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 21 gru 2016, o 12:44

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: piotrn667 »

Ok. Dzięki .Sprawdzę
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: jarek7714 »

piotrn667 pisze:Czy tak często polecana antena dualna cybertecha na 1800 Mhz, poprawi też odbiór HSPA+ ?
Oczywiście że poprawi w paśmie 2100MHz.
piotrn667 pisze: Chciałem zapytać, czy zakup takiej anteny poprawi parametry:
http://allegro.pl/oryginalna-antena-do- ... 28859.html
i czy ta antena jest coś warta czy to tylko bełkot marketingowy?:
http://allegro.pl/antena-mimo-lte-combo ... 95755.html
Tą pierwszą nie warto zawracać sobie głowy (jak mieszkamy do 500m od BTS i nie chcemy/możemy zamontować anteny na zewnątrz to wówczas można użyć takiego "patyka"), druga ok-to wersja "Sorensena".
Mario80 pisze: Cała masa, których testow i opinii brak. To jak kupowanie kota w worku.
Moze lepiej pozostac przy polecanym Sorensenie i Cybertechu?
Nie mieszaj 2 zagadnień: dostępności produktów, testów porównawczych-za które się płaci (chcesz to sam kup i przetestuj-kupując przez internet ryzykujesz tylko kosztami przesyłki). LTE1800 dostępne jest od 2011 roku, do wiosny 2014r. po sieci "hulał wiatr" (nie było adekwatnej oferty do możliwości sieci), w tych ramach czasowych było dostępnych bardzo mało anten i nachalny marketing w stylu TV-marketu jednego z forumowiczów na bez-kabli zrobił swoje (antena od początku była/jest kiepska-nie zakończona gniazdami "N" na wyjściu, co też było widać niejednokrotnie po realnych osiągach transferu na upload ...), ten konkurencyjny Sorensen też nie był na początku łatwy do "przełknięcia", ale jako że przetestowany przez innych użytkowników, także został "adoptowany". Tam gdzie walczymy o każdy dB wzmocnienia ważne są zastosowane kable (ich długość i jakość- chińskie miedziane kable Low-End mają śladowy % miedzi, nie dotrzymują parametrów elektrycznych etc. ). Odpowiada Ci Cybertech- kupuj go i po temacie.
tomczyslaw

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: tomczyslaw »

Witam!

Otrzymałem następującą odpowiedź od Specjalisty:
tomczyslaw, najbliższe BTS z LTE: 10607 i 14109 mają komplet pasm LTE (LTE800/1800/2600) i aktywną agregację.

Jaki modem i jaka antena zewnętrzna byłaby najlepsza? A może instalacja anteny zewnętrznej nic nie pomoże? Dzisiaj po południu zobaczę jaką mam prędkość pod nadajnikiem przez telefon.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: habish »

Czyli masz Full wypas - teoretyczne 300 Mbps.
Jaki masz telefon?
tomczyslaw

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: tomczyslaw »

patryk7588 pisze:Czyli masz Full wypas - teoretyczne 300 Mbps.
Jaki masz telefon?
Telefon mam Iphone 6s Plus, tylko właśnie o to chodzi, że na telefonie internet śmiga w miarę ok. Ale jak testowałem go na modemie ZTE od kumpla, to szału nie było. Dlatego pomyślałem, że może przy podpisywaniu umowy zamówić taki morouter , żeby dokupić do niego antenę zewnętrzną w celu poprawienia sygnału....
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: habish »

Pewnie jakiś stary modem.
Nowe routery potrafią korzystać z kilku pasm LTE jednocześnie. Popatrz na routery oznaczone jako LTE Advanced w sklepie internetowym Plusa.
tomczyslaw

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: tomczyslaw »

patryk7588 pisze:Pewnie jakiś stary modem.
Nowe routery potrafią korzystać z kilku pasm LTE jednocześnie. Popatrz na routery oznaczone jako LTE Advanced w sklepie internetowym Plusa.
A więc - pod nadajnikiem BTS prędkość dowload w szczycie ok. godz. 17.00 - 8,81 mbit, upload 0,21 mbit, ping 67ms.
10 minut później w domu - download 1,41 mbit, upload 0,82 mbit, ping 64ms. I teraz powstaje pytanie jaki router i antenę do tych parametrów wybrać. Może model Dlink DWR-921E LTE lub Dlink DWR116 z modemem Huawei e3372? Chętnie bym wziął Huawei B315,ale w żadnym z salonów go nie mają, na infolinii też, a z racji tego, że jest to moja trzecia usługa w Plus nie mogę dokonać zakupu przez sklep internetowy.....
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: habish »

Prędkości bardzo kiepskie. Jesteś pewny że byłeś pod właściwą stacją bazową?
tomczyslaw

Re: Jaka najlepsza antena do LTE?

Post autor: tomczyslaw »

patryk7588 pisze:Prędkości bardzo kiepskie. Jesteś pewny że byłeś pod właściwą stacją bazową?
Tak - byłem pod właściwą, sprawdzałem na mapie bts. Właśnie wiem, że prędkości kiepskie - przy 1,5 mbit nie da się nawet serialu obejrzeć online...
ODPOWIEDZ