Problem z prędkością

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
zdzichu
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 cze 2009, o 15:26

Problem z prędkością

Post autor: zdzichu »

Witam serdecznie

Chciałbym zapytać czy ktoś wie z czego może wynikać problem z prędkością mojego internetu:

Otóż iPlusa zamówiłem przez internet, dotarł 4 dni temu (Wtorek) i takie dziwne cuda się działy:
W Środę chodził bardzo ładnie i bezproblemowo
W Czwartek i Piątek z prędkością w okolicach tego jak wygląda ona po wyczerpaniu limitu transferu
Dziś wszystko wróciło do normy ...

Nie wiem czego może być to kwestią, mój sąsiad ma ten sam modem etc. ale on nie ma podobnego problemu...

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki :)
Pozdrawiam
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z prędkością

Post autor: mariusz9a »

Za bardzo się na tym nie znam, ale może to wynika z okresu rozliczeniowego jaki posiadasz?
(lepiej niech się w tym temacie wypowie ktoś bardziej kompetentny, bo to czysty strzał z mojej strony).
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Orfi
PlusManiak
Posty: 50
Rejestracja: 17 lis 2008, o 23:10
Lokalizacja: Lublin

Re: Problem z prędkością

Post autor: Orfi »

Wydaje mi się, że może to wynikać, z okresu rozliczeniowego jaki został Tobie przyznany i po prostu limit się skończył a następnego dnia był już pierwszy dzień nowego okresu rozliczeniowego i transfer zaczął działać, z maksymalną dostępną prędkością . Dobrą sprawą w iPlusie jest możliwość dokupienia transferu, jeżeli przekroczymy ustalony limit np.1GB za 25 zł.
Orfi
Awatar użytkownika
ubnt
Starszy Plusmaniak
Posty: 156
Rejestracja: 24 cze 2009, o 15:31
Lokalizacja: Andrychów

Re: Problem z prędkością

Post autor: ubnt »

Wg mnie również to tylko limit, który wykorzystałeś. Potem się odnowił, ponieważ nadszedł nowy okres rozliczeniowy.
Obrazek
zdzichu
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2009, o 15:26

Re: Problem z prędkością

Post autor: zdzichu »

Chodziło o zasięg jednak ;-)
Awatar użytkownika
spec
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 10 lip 2009, o 00:46

Re: Problem z prędkością

Post autor: spec »

Okres rozliczeniowy nie miał tu nic do rzeczy przy nowej aktywacji nawet gdy jest ona realizowana w trakcie nowego okresu rozliczeniowego limit transferowy przydzielany jest z góry. Nie przekroczyłeś go raczej więc sprawa dotyczyła jedynie tego jak wyglądały pola sieciowe w Twojej okolicy. Przeciążenia mogły być spowodowane pogodą, wilgotnością, nasileniem bądź spadkiem danego pasma zasięgu na danej stacji nadawczej, tej z której korzysta twój iplus w danej okolicy, i co może mało prawdopodobne wykorzystania sieci przez innych użytkowników w okolicy. Jest to internet mobilny więc zasięg uzależniony jest również od podobnych czynników jak w przypadku telefonu gsm. Warto korzystać (jeśli w mieszkaniu) przy oknie, zasięg będzie bardziej wydajny.
ODPOWIEDZ