Zerwanie umowy-jakie pismo i do kogo???

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
karlik
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 cze 2009, o 22:05

Zerwanie umowy-jakie pismo i do kogo???

Post autor: karlik »

Witam
Mam takie pytanie do Was a mianowicie chcialbym zrezygnowac z iPlusa a przegapilem mozliwosc zrezygnowania poprzez zmiane regulaminu takze panie w punkcie Plusa powiedzialy ze mozna sprobowac poprzez podanie z jakiej przyczyny chcialbym zerwac. Moja przyczyna to slaby zasieg i praktycznie internet nie dziala (na poczatku jak wzialem to jeszcze mozna bylo posiedziec na necie a teraz nic). I mam pytanie jak takie pismo powinno wygladac (moze ktos ma wzor) i na jaki adres wyslac??? Z gory dziekuje za pomoc
Pozdrawiam :)
Najlepsza obrona jest atak...
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zerwanie umowy-jakie pismo i do kogo???

Post autor: mariusz9a »

W salonie powinni Ci powiedzieć jak to napisać. Ale bez kary umownej sie nie obędzie. Niestety brak zasięgu nie jest podstawą do zerwania umowy :-( Lepiej radzę kupić antenę zewnętrzną i jakoś przecierpieć :-/ Widzę że masz telefon w Plusie, więc powinieneś wcześniej wiedzieć jaki masz zasięg, jeśli zły to można było się spodziewać że rewelacji w iPlusie nie będzie.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
spec
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 10 lip 2009, o 00:46

Re: Zerwanie umowy-jakie pismo i do kogo???

Post autor: spec »

Jeśli chodzi o rezygnację w regulaminie jest zapis iż działa tak jak mu na to pozwala zasięg na danym terenie więc nie jest to żaden powód na ominięcie kary umownej. Jeśli nie otrzymałeś info z fakturą o zmianie regulaminu przysługuje ci prawo reklamacji ale nie warto kłamać gdyż jest to do sprawdzenia.
zaraz wracam
PlusManiak
Posty: 50
Rejestracja: 5 lut 2009, o 12:20

Re: Zerwanie umowy-jakie pismo i do kogo???

Post autor: zaraz wracam »

Witam. Moja siostra ma podobny problem co Karlik. gdy brała iPlusa zasięg był dobry (11.2008) ma tez telefon w Plusie. Ale od 2 miesięcy internet nie działa na zasięgu jest 1 kreska często zrywa a przeglądanie stron trwa wieczność. W telefonie zasięg na maxa. Modem działa poprawnie-był sprawdzany w innej lokalizacji. Chcę się Was poradzić bo analizuję jej umowę, która jest zawarta na czas nieokreślony, czy może ona wypowiedzieć umowę. Według umowy a w szczególności paragraf 3 punkty 1-3 chyba tak. Umowa jak pisałem wyżej zawarta 11.2008. Zanim pójdę dziś z podobnym pytaniem do salonu chciałem poznać opinie innych użytkowników.
Podam jeszcze nazwę promocji tak dla ścisłości - iPlus dla Ciebie -od 1zł(IPLUSMA24A).
Awatar użytkownika
spec
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 10 lip 2009, o 00:46

Re: Zerwanie umowy-jakie pismo i do kogo???

Post autor: spec »

Abonenta obowiązują 4 regulaminy, 1-regulamin świadczenia usług, 2-umowa abonencka, 3-cennik, 4-regulamin promocji. Każdy z tych dokumentów pomimo tego że dostajesz na wstępie dwa jest ogólnodostępny i powszechnie możliwy do zdobycia. Ten ostatni z reguły najważniejszy stanowi o tym że podpisałeś umowę na czas określony do czego odwołanie znajdziesz w RŚUT. Z tego też względu nie możesz takowej umowy zerwać bez kary umownej. Iplus jest internetem mobilnym co oznacza że działa w miarę możliwego zasięgu, jeśli jednak z drugiej strony zasięg się pogorszył należy zgłosić to pod 2601 i najlepiej zaproponować znajomym z twojej lokalizacji aby ci również zgłosili taki problem jeśli go mają. To spowoduje że powstanie zgłoszenie techniczne o wysokim statusie i najprawdopodobniej problem zasięgu zostanie rozwiązany.
ODPOWIEDZ