Jaki router/modem wybrać?

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Vesper1988
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2013, o 17:24

Jaki router/modem wybrać?

Post autor: Vesper1988 »

Witam :)
Chciałabym prosić użytkowników iPlusa o poradę. Niestety nie znam się zbytnio na wszystkich technicznych sprawach związanych z Internetem mobilnym.

Przedłużam umowę i muszę zdecydować się na nowy modem/router. Byłam najbardziej zainteresowana Samsungiem GT B3800, ale znalazłam w Internecie niekorzystne opinie i zaczęłam się wahać. Najbardziej odstraszyła mnie informacja, że można nie uzyskać połączenia z Internetem jeżeli w pobliżu jest sygnał LTE i nie da się manualnie przestawić, żeby odbierał inny. Czy macie taki problem?

Z mapy zasięgu plusa wynika, że w miejscu mojego zamieszkania (Warszawa, Wola) zasięg jest na zewnątrz, a nie ma wewnątrz ( nie wiem do końca jak to rozumieć) i obawiam się, że mogę się znaleźć w takiej sytuacji, że Internet nie będzie mi się w ogóle łączył.

Ponieważ nie zależy mi bardzo na dostępie do LTE (skoro i tak mogę nie łapać jego sygnału) rozważam też opcje Huawei Router E586 HSPA+ ( czy jest jeszcze w ofercie iPlusa bo wyświetla się na stronie głównej, a w sklepie internetowym już nie?) i ZTE MF 60.

Czy ktoś z was ma może któryś z tych routerów i mógłby napisać jak wygląda zasięg Internetu, czy jesteście z nich zadowoleni i moglibyście polecić. A może w ogóle nie warto bawić się w router i lepiej wziąć zwykły modem.
Zależy mi głównie na stabilnym połączeniu, w miarę dobrej prędkości i bezawaryjności.

Byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie informacje.
Awatar użytkownika
Hunter
Starszy Plusmaniak
Posty: 186
Rejestracja: 1 lis 2012, o 17:47

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: Hunter »

Vesper1988 pisze:Najbardziej odstraszyła mnie informacja, że można nie uzyskać połączenia z Internetem jeżeli w pobliżu jest sygnał LTE i nie da się manualnie przestawić, żeby odbierał inny. Czy macie taki problem?
Włożenie do szafy pomaga - lub przykrycie go pudełkiem. Serio...
Vesper1988 pisze: Z mapy zasięgu plusa wynika, że w miejscu mojego zamieszkania (Warszawa, Wola) zasięg jest na zewnątrz, a nie ma wewnątrz ( nie wiem do końca jak to rozumieć) i obawiam się, że mogę się znaleźć w takiej sytuacji, że Internet nie będzie mi się w ogóle łączył.
Nikt nie da Ci 100% pewności na temat zasięgu. Po prostu zawsze możesz go nie złapać - i nic już nie będzie dało się zrobić
Vesper1988 pisze: Ponieważ nie zależy mi bardzo na dostępie do LTE (skoro i tak mogę nie łapać jego sygnału) rozważam też opcje Huawei Router E586 HSPA+ ( czy jest jeszcze w ofercie iPlusa bo wyświetla się na stronie głównej, a w sklepie internetowym już nie?) i ZTE MF 60.
MF60 godny polecenia - jeden z lepszych przenośnych routerów. Ale jak każdy - słabe wbudowane antenki, najlepiej stawiać przy oknie. Warty zainteresowania jest najnowszy huawei B593 - ale chyba tylko dostępny w punktach.
Vesper1988 pisze: A może w ogóle nie warto bawić się w router i lepiej wziąć zwykły modem.
Zależy mi głównie na stabilnym połączeniu, w miarę dobrej prędkości i bezawaryjności.
Z modemów e3276 chyba nie stwarza żadnych problemów - jeden chyba z najlepszych modeli, które ma plus w ofercie.

Co wybierzesz to tylko od Ciebie zależy - jak chcesz kilka komputerów no to router jest niezbędny, jeśli chcesz tylko laptopa podłączyć - modem powinien wystarczyć :)
[center]Moje posty nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska operatora sieci Plus. Zazwyczaj nie odpowiadam na pw.[/center]
bobi1326
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 17:55

Jaki router do ZTE MF821 ?

Post autor: bobi1326 »

Witam,

Posiadam modem ZTE MF821. Potrzebuję do niego routera. Nie mogę użyć routera z wbudowanym modemem 4G, ponieważ nie widziałem takiego do którego można podłączyć osobną antenę na połączenie 4G, a u mnie z zasięgiem słabo więc antenę już mam dokupioną.

Kupiłem TP-Linka TL-MR3020 i już po raz drugi go reklamuję, ponieważ nie może nawiązać połączenia z internetem modem podpięty do routera. Jak go zidentyfikuje to mam łączenie i zaraz odłączenie i tak w koło.

Zastanawiam się nad kupnem Ovislink AirLive Air3GII, czy ktoś sprawdzał to urządzenie z takim modemem?


A może jeszcze inne pomysły?




Z góry dziękuję za pomoc.
lukiboss
Starszy Plusmaniak
Posty: 157
Rejestracja: 9 cze 2014, o 20:04

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: lukiboss »

Witam,
a więc rozglądam się za używkami do 400 zł, szukam routera do LTE stacjonarnego, na Allegro sporo jest Huaweiów B593, ale są i inne modele, a z racji, że się na tym nie znam, to nie wiem co wybrać.
Czy one w ogóle różnią się jakoś znacznie od siebie?
Mógłbym prosić o jakąś konkretną odpowiedź?
Nie wiem czy piszę w dobrym dziale, w razie co, proszę o przeniesienie.
Pozdrawiam
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: habish »

Bierz Huawei B593, to według mnie aktualnie chyba najlepszy router LTE jaki jest dostępny na rynku.
lukiboss
Starszy Plusmaniak
Posty: 157
Rejestracja: 9 cze 2014, o 20:04

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: lukiboss »

A jaka jest różnica normalnej wersji od np. B593u-12 / B593u / B593s-22?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: habish »

lukiboss
Starszy Plusmaniak
Posty: 157
Rejestracja: 9 cze 2014, o 20:04

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: lukiboss »

Dzięki wielkie.
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: karol do »

lukiboss pisze:szukam routera do LTE stacjonarnego, na allegro sporo jest Huaweiów... nie wiem co wybrać.
A dlaczego router, a nie modem? WiFi w routerze to główne ograniczenie szybkości transmisji!
lukiboss
Starszy Plusmaniak
Posty: 157
Rejestracja: 9 cze 2014, o 20:04

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: lukiboss »

karol do pisze:A dlaczego router, a nie modem? WiFi w routerze to główne ograniczenie szybkości transmisji!
Zależy mi na stałym, stabilnym połączeniu przez kabel, możliwość podłączenia dodatkowej anteny lub kilku komputerów naraz, a także na wifi, abym mógł przez telefon również korzystać z internetu.
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: karol do »

Routery wuja Hua znakomicie prezentują się w otoczeniu pięknych kobiet w reklamach telewizyjnych.
Jakie masz obecnie szybkości transmisji LTE?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: habish »

karol do pisze:A dlaczego router, a nie modem? WiFi w routerze to główne ograniczenie szybkości transmisji!
Myślałem tak samo, po kablu miałem prędkości ok 50-60Mb/s a po Wi-Fi ok 30Mb/s....
Trochę pokombinowałem, i w ustawieniach Wi-Fi mojego routera (Dovado PRO) zmieniłem tryb pracy z B G N na tylko N.
Od tamtej pory po Wi-Fi mam 50Mb/s, choć wiadomo, że im dalej od routera, tym prędkość jest mniejsza.
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: Jaki router/modem wybrać?

Post autor: karol do »

patryk7588 pisze: Myślałem tak samo, po kablu miałem prędkości ok 50-60Mb/s a po Wi-Fi ok 30Mb/s....Trochę pokombinowałem, i w ustawieniach Wi-Fi mojego routera (Dovado PRO) zmieniłem tryb pracy z B G N na tylko N.
Jak w blond reklamie, zmieniam na N i wszystko jasne!
Myślenie ma kolosalną przyszłość, ale nie służy niewprawionym
Qbikk
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 20 sie 2014, o 19:31

Który modem z Plusa?

Post autor: Qbikk »

Witam.

Mam do nadajnika LTE jakieś 4-5km. Czy do mobilnego routera znajdę antenę na tyle mocną, aby złapać sygnał?
Czy do każdego routera można podłączyć każdą antenę LTE/HSPA+ byle by mieć odpowiednią przejściówkę?
Korci mnie żeby wziać ten router:
http://www.plus.pl/modem-router?deviceT ... Code=LTE1Z Mobilny router ze zlaczem TS-5
Ale bardziej mocny wydaje się ten:
http://www.plus.pl/modem-router?deviceT ... Code=LTE1Z Stacjonarny router.
adrian128vip
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 27 sie 2014, o 17:24

Re: Który modem z Plusa?

Post autor: adrian128vip »

Powinieneś znaleźć dobrą antenę do routera ten 2 ma możliwość podłączenie do komputera stacjonarnego bo posiada wejście ethernet. Odległość to nie tylko jeden warunek dobrego sygnału. Na jakość odbioru wpływają również przeszkody na trasie sygnału jak i wzniesienie twojej pozycji np. pozycja BTS'a może znajdować się 10 m niżej niż twoja pozycja zamieszkania. Również musisz wiedzieć na jakim paśmie nadaje BT's LTE/GSM itp. być może to i zwykła stacja GSM.
ODU-IDU .BTS ~3km . DW 25-28mb/s.
ODPOWIEDZ