Duży ping, słaby transfer

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
fokman
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 lip 2014, o 16:24

Duży ping, słaby transfer

Post autor: fokman »

Witam. Czy ktoś ma podobny problem: na speedteście PING 359, download 0,82 !! Przecież to masakra jest jakaś, to ma być internet LTE? Orientujecie się gdzie to zgłosić?

A to PrtSc z mojego pulpitu podczas testu:
Załączniki
speedtest LTE.png
adrian128vip
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 27 sie 2014, o 17:24

Re: Duży ping, słaby transfer

Post autor: adrian128vip »

Jak dawno podpisałeś umowę? W jakiej odległości jesteś od nadajnika? Z jakiego korzystasz urządzenia? Czy taki transfer masz cały czas?
Wydaje mi się, że korzystasz z modemu wewnątrz domu dlatego masz słaby sygnał, spróbuj w innym miejscu ustawić modem. A jeżeli jesteś daleko od nadajnika, a masz urządzenie z wejściem antenowym to takową możesz podłączyć. Możesz też mieć złe ustawienia sprzętu. Sprawdź w programie w którym się łączysz ustawienia typu sieci możesz nie mieć ustawione na LTE.
ODU-IDU .BTS ~3km . DW 25-28mb/s.
fokman
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 8 lip 2014, o 16:24

Re: Duży ping, słaby transfer

Post autor: fokman »

WItam.
To raczej nie wina urządzenia, ani tego, że korzystam z internetu w domu. Umowę mam od połowy lipca, korzystam z modemu ZTE MF28D, początkowo download był ponad 30Mbps,więc to nie może wynikać z odległości do nadajnika, siłę sygnału mam 3-4/5, od dwóch dni tragedia z internetem, obecnie skoczył do 8Mbps, a up całe 0,1. Zgłosiłem reklamację, ale jak widać za dużo się nie zmieniło.
raq415
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 28 sie 2014, o 22:43

Re: Duży ping, słaby transfer

Post autor: raq415 »

Mam ten sam problem, dzwoniłem na infolinie, przełączono mnie do działu technicznego, tam zaczeli mi wmawiać że to wina pogody, że dużo ludzi siedzi itp :) teraz mam prędkość do 4Mb.. poza tym mam cały czas transfer, do tych 100Mb to trochę daleko jeszcze a nie mówię już o tych 20 do których miało dochodzić po wykorzystaniu danych.
Czy coś z tym można zrobić, bo mogę jeszcze zrezygnować z tego netu, bo jak tak ma chodzić to ja dziękuję? :)
fokman
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 8 lip 2014, o 16:24

Re: Duży ping, słaby transfer

Post autor: fokman »

Coś się pochrzaniło, przez pierwszy miesiąc miałem po 35Mbps, a teraz to jest normalnie porażka. W tej chwili speedtest pokazuje "całe" 0,43mbps:/ Niestety ja już zrezygnować nie mogę. Jutro znowu dzwonię i składam reklamację.
zzz
Szalony PlusManiak
Posty: 425
Rejestracja: 7 cze 2014, o 16:35

Re: Odp: Duży ping, słaby transfer

Post autor: zzz »

raq415 pisze:Mam ten sam problem, dzwoniłem na infolinie, przełączono mnie do działu technicznego, tam zaczeli mi wmawiać że to wina pogody, że dużo ludzi siedzi itp :) teraz mam prędkość do 4Mb.. poza tym mam cały czas transfer, do tych 100Mb to trochę daleko jeszcze a nie mówię już o tych 20 do których miało dochodzić po wykorzystaniu danych.
Czy coś z tym można zrobić, bo mogę jeszcze zrezygnować z tego netu, bo jak tak ma chodzić to ja dziękuję? :)
Typowe ściemniania. Wszystkim obcięli transfery jak im się podobało. W nowym okresie będzie ok. Wykorzystasz pakiet bedzie to samo co teraz.
fokman
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 8 lip 2014, o 16:24

Re: Duży ping, słaby transfer

Post autor: fokman »

Internet LTE w Plusie - najgorsze co mogło mnie spotkać. Pomimo złożenia reklamacji,nadal brak poprawy, technicy też nie widzą problemu, no bo faktycznie PINGi na poziomie 500-700 to norma, a w przypadku 3G - PING 1400 to przecież też OK!! no ale przecież tak ma być, transfer max 4Mb- ale to jak mu się zachce:/ ODRADZAM ODRADZAM ODRADZAM!!!!!! Żałuje przejścia do PLUSA, niestety muszę się z nimi męczyć jeszcze prawie 2 lata:((( W załączniku dzisiejszy speedtest ok godz. 11:15 - BAJKA!!
Załączniki
LTE.png
alchemik
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 30 cze 2014, o 21:45

Re: Duży ping, słaby transfer

Post autor: alchemik »

Mam to samo internet poniżej 1mb i wysokie pingi, a przez 3 miesiące od początku śmigał dobrze... U sąsiadów to samo.
pablosek0
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 28 wrz 2014, o 20:35

Duzy PING i słaby transfer LTE

Post autor: pablosek0 »

Witam

Rok temu zakupiłem internet LTE było ok, bylem zadowolony.

Aktualnie posiadam taryfę Power LTE 30 GB bez limitu spadku transferu.

Posiadam modem MF28D

ZASIĘG 3 Kreski i zawsze łączy się z LTE.

Najblizsze nadajniki sa w zaseigu po lini prostej 1.8km do 2.4km (zasieg przedziera sie przez lasy..)

Czy antena pomoze mi ? jaki zakup byl by dobry ?

Problem jest taki.
1.Duży Ping w godzinach wieczornych 80- i wyżej.
2.Prędkość nagle została zanikowa od 5mb do 10mb
Załączniki
test.jpg
fokman
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 8 lip 2014, o 16:24

Re: Duży ping, słaby transfer

Post autor: fokman »

Kolejna reklamacja nieuznana!! Masakra, a tu jeszcze 21 miesięcy umowy. Według nich to wina otoczenia, wpływ czynników zew. tylko jakoś przez miesiąc mogło działać super!!!
Dzisiaj PING jedyne 230!!, a transfer 0,6!!!
Nie ma to jak LTE Z PLUSA!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIGDY WIĘCEJ PLUSA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Voxeros
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 15 mar 2015, o 00:09

Duży ping (LTE)

Post autor: Voxeros »

Od pewnego czasu borykam się z dość wysokim pingiem

Obrazek

Zakupiłem nawet antenę, ale to nic nie pomogło. Zdziwiło mnie to ponieważ do niedawna miałem +/- 40 pingu

Obrazek

co w grach mnie zadowalało ponieważ dawało maksymalnie 60/70 pingu, teraz jednak stało się to uciążliwe gdyż ping oscyluje w granicach 120. Problem raczej nie leży w sygnale ponieważ mieszkam 800m od nadajnika, a na routerze świecą się 4 kreski. Stąd moje zapytanie co się dzieje?
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: Duży ping (LTE)

Post autor: karol do »

Voxeros pisze:Problem raczej nie leży w sygnale ponieważ mieszkam 800m od nadajnika, a na routerze świecą się 4 kreski. Stąd moje zapytanie co się dzieje?
Problem jest znany i często dyskutowany tutaj
http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=17809
Tam możesz opisać swoje problemy i oczekiwać oficjalnej odpowiedzi przedstawicieli Operatora
Takeshiaizawa
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 17 mar 2015, o 20:51

Słaba prędkość internetu, skaczący ping

Post autor: Takeshiaizawa »

Witam.
Od samego początku gdy otrzymaliśmy nową umowę z Plusem oraz nowy router, nie było owych problemów z jakimi teraz musimy się męczyć tzn. przez pierwszy miesiąc byliśmy w stanie, że jedna osoba mogła sobie np pograć w różne rzeczy, a druga na spokojnie surfować w internecie. Jednak od dłuższego czasu prędkość danych opadła. Zawsze w grach był ping - 50-60, teraz jest ping 90-110, a gdy ktoś się połączy z internetem (np. wejdzie na Facebooka) ping drastycznie skacze do 800-1500 co jest bardzo irytujące. Co może być przyczyną tego problemu?
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
kosta
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 17:08

Re: Duży ping, słaby transfer

Post autor: kosta »

:oops: TRAGEDIA. Kupiłem LTE 25 mobilny router mimo dostępu do LE transfer mam jak na radiówce 10 lat temu.
Wielka porażka mimo nie wykorzystywanego limitu transfer danych od 0,00 do 100k. Otwieranie stron tragedia - chciałem oglądać mecz na Ipli zwis co 2-3 sekundy przy najniższej jakości, o HD zapomnieć. Nawet otwierając stronę np. WP mogę iść zrobić kawę taki szybki.
Dałem się nabrać na szybki LTE.
Jak macie to samo chwalić transfer!!! :shock:
Kapiiozo
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 21 lut 2016, o 20:40

LTE beznadziejne działanie w dzień

Post autor: Kapiiozo »

Witam od nowego roku posiadam LTE z Plusa limit 70GB mimo, że nie przekroczyłem limitu internet działa po prostu koszmarnie wyniki są takie (nie mam sił czekać 30 min na pełne wyniki): http://prntscr.com/a67vrz

Status "LTE":
RSRP -112
RSRQ -13
RSSI -79
SINR 7

O dziwo po godzinie 22 przez noc jestem w stanie używać internetu do grania przy pingu 100, w dzień niestety przekracza 800...
Czy jest jakiś sposób, aby ulepszyć działanie mojego internetu?
ODPOWIEDZ