UMTS, HSDPA :?:

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: UMTS, HSDPA :?:

Post autor: vod »

No tak czasami bywa :-/
Są oczywiście sytuacje odwrotne, gdzie UMTS ma Plus a pozostali operatorzy nie.
Niektóre sytuacje wydają się absurdalne ,gdzie np.dość duże miasteczka nie mają 3G,
a w okolicznych wioskach i lasach takowy zasięg jest :-)
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: UMTS, HSDPA :?:

Post autor: kosa1127 »

mariusz9a pisze:
kosa1127 pisze:
vod pisze:Orange i Era nie mają z tym nic wspólnego,może wcześniej starali się o rozbudowę stacji
w tej lokalizacji- bo uznali to za uzasadnione,a Plus widocznie wybrał późniejszy termin na taką inwestycję ;-)
No napewno.... Tylko jak klient do mnie przychodzi i pyta się jaka prędkość to ja mówię, że max 236kb/s. Mina klienta nie jest wtedy za ciekawa... :-/ Dlatego miło by było jak by wkońcu się te 3G włączyło u mnie w mieście.
To mów że stacja stoi już gotowa do komercyjnego uruchomieni i na dniach będzie klient miał zapewne HSDPA 7,2Mb/s. Tzn to HSDPA 7,2Mb/s pewnie dograją po miesiącu bo tak zazwyczaj robią...
OK, powiem jednemu drugiemu trzeciemu z kolei klientowi, że będzie 7,2Mb/s a jak kolega vod napisał we wcześniejszym poście raczej na ten rok już jest wszystko pozamykane jeżeli chodzi o inwestycje...a potem to ja beknę za to, że klient do mnie przyjdzie powie że Pan mi obiecał ze tego i tego dnia to będzie... (wiadome, że mogę powiedzieć że dostałem taką informację ale nie jest jeszcze pewna) a ja będę świecić oczami? Wole nie i mówić poprostu prawdę, że jest EDGE. A miejscowości typu Łobez, Połczyn-Zdrój sieć 3G mają już z tego co sobie przypominam od kwietnia tego roku... a to zaledwie 20-30 km ode mnie :-? :-/
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: UMTS, HSDPA :?:

Post autor: vod »

kosa1127 pisze:
OK, powiem jednemu drugiemu trzeciemu z kolei klientowi, że będzie 7,2Mb/s /
Nawet gdy już będzie UMTS ,to takich maksymalnych prędkości nie ma co obiecać ;-)
wystarczy stwierdzenie-"maksymalnie do 7,2Mb/s" ;-)
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: UMTS, HSDPA :?:

Post autor: kosa1127 »

vod pisze:
kosa1127 pisze:
OK, powiem jednemu drugiemu trzeciemu z kolei klientowi, że będzie 7,2Mb/s /
Nawet gdy już będzie UMTS ,to takich maksymalnych prędkości nie ma co obiecać ;-)
wystarczy stwierdzenie-"maksymalnie do 7,2Mb/s" ;-)
Tak samo mówię przy EDGE max 236kb/s ;), wiadome, że 7,2 Mb/s się nie osiągnie. No nic zobaczymy jak to będzie czekamy do magicznej daty 30.10.2009r.
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: UMTS, HSDPA :?:

Post autor: kosa1127 »

Tak jak widać 30.10.2009 to już historia a 3G jak nie było tak nie ma od informacji wyciągniętych od koordynatora na ten rok "no money"
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: UMTS, HSDPA :?:

Post autor: vod »

kosa1127 pisze:Tak jak widać 30.10.2009 to już historia a 3G jak nie było tak nie ma od informacji wyciągniętych od koordynatora na ten rok "no money"
Co gorsze,ponoć nadchodzący rok nie zrobi wielkich kroków odnośnie bumu na inwestycje.
Stacje będą robione w ograniczonych ilościach,a priorytety tracą swój status i są przesuwane nie wiadomo na kiedy :-/
Pozostaje mieć tylko nadzieję, że plany zmienią się w trakcie trwania prac w nadchodzącym roku.
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: UMTS, HSDPA :?:

Post autor: kosa1127 »

Aktualizacja: Koordynator Polkomtel potwierdził już całkowicie oficjalnie - jeszcze przed świętami wielkanocnymi, że remont na kominie MEC-u już się kończy i, że wkońcu doczekamy się tego 3G. Jak wiadomo z moich wcześniejszych postów nadajnik miał być uruchomiony w 09.2009, troche im to zeszło ale mam nadzieje, że będzie to działać stabilnie ;)
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: UMTS, HSDPA :?:

Post autor: kosa1127 »

"Nadejszla wiekopomna chwiła" 5.06.2010 nadajnik 3G wkońcu uruchomiony.
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6146
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: UMTS, HSDPA :?:

Post autor: mariusz9a »

I jak, dobrze działa?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: UMTS, HSDPA :?:

Post autor: kosa1127 »

mariusz9a pisze:I jak, dobrze działa?
Jeżeli chodzi o otwieranie stron to naprawde ładnie. Download też. Modem Huawei E160. Potrafi co prawda przeskoczyć z HSDPA na UMTS ale działa to dość stabilnie zaraz sprawdze jak download działa w praktyce.
Obrazek

Download w praktyce

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: UMTS, HSDPA :?:

Post autor: kosa1127 »

Myślałem, że temat będzie do zamknięcia ale jednak sie okazuje że nie. Idę dziś do pracy spoglądam na telefon, żeby zobaczyć godzinę i co widzę - a raczej czego nie widzę? Znaczka 3G, przychodzę do domu włączam iPlusa <- łączy się po EDGE :(

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
szalony
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 3 cze 2010, o 09:34
Lokalizacja: Aleksandrow Lodzki

Re: UMTS, HSDPA :?:

Post autor: szalony »

Pewnie to byl rozruch testowy nodeB :-) - po pelnej integracji z siecia i decyzji o komercyjnym uruchomieniu nodeB na stale Ci zaswieci :mrgreen: - moze to byc z tydzien a moze i byc za rok :shock: Ja np u siebie mialem tak nodeB byl gotowy - testowo uruchominy a po 9miesiacach komercyjnie wlaczony dopiero - u ciebie pewnie bedzie to duzo szybciej :-)
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: UMTS, HSDPA :?:

Post autor: kosa1127 »

szalony pisze:Pewnie to byl rozruch testowy nodeB :-) - po pelnej integracji z siecia i decyzji o komercyjnym uruchomieniu nodeB na stale Ci zaswieci :mrgreen: - moze to byc z tydzien a moze i byc za rok :shock: Ja np u siebie mialem tak nodeB byl gotowy - testowo uruchominy a po 9miesiacach komercyjnie wlaczony dopiero - u ciebie pewnie bedzie to duzo szybciej :-)

Oby...
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
ODPOWIEDZ