Problemy z Routerem Huawei B593 - zrywa LTE

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
voorek
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 paź 2014, o 19:24

Problemy z Routerem Huawei B593 - zrywa LTE

Post autor: voorek »

Witam, od niedawna (1m-c) mam podpisaną umowę z Plusem na internet LTE bez ograniczonego transferu jak i ilości ściągniętych danych, wraz z kupnem usługi otrzymałem modemo router huawei (B593). Z oryginalnymi antenkami zasięg LTE miałem tylko w jednym miejscu (wahał się pomiędzy 1-2 kreski z 5 możliwych, i niekiedy znikał). Zakupiłem antene Dual do LTE - zewnętrzną. W modemie ustawienia na zewnętrzną antenę, ustawione tylko LTE (zamiast : automatycznie). Test przeprowadziłem ostatniego 10 dnia testowego, w rękę wzięłem antenę skierowałem na wierzę i pach - 4 kreski. Oczywiście nie odwołałem usługi. Antenę zamontowałem na rurce, kable przeciągnięte i zaczęły się problemy. Lokalizacja jest idealna do odbioru LTE, widzę antenę z tarasu, dzielą mnie od niej równo 2km pola, na drodze nie ma drzew itp. Problem jaki występuje to zrywanie połaczenia z LTE. mam 4 z 5 kresek i nable - czerwone światełko i koniec LTE (tak trwa godzinę, dwie) ale gdy wyłączę i włączę router automatycznie łapie LTE. Moge tak z 5 razy w ciągu godziny lub 5 razy w ciągu dnia - loteria. Gdy mam wybór sieci automatycznie (2G, 3G lub LTE) to wtedy nie rozłącza się a przełącza się na 3G ( zielone światełko) i tak sobie jest do zresetowania routera. Moje pytanie brzmi - co jest grane? Router trafiony? LTE wg map plusa nie powinienem mieć, lecz dzięki mojej dociekliwości dowiedziałem się że Plus korzysta z nadajników mobyland który akurat jest na wcześniej wspomnianej wierzy. Lokalizacja - Lubiatowo (woj. Wielkoposkie) koło Dolska. Proszę o pomoc.
voorek
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2014, o 19:24

Re: Problemy z Routerem Huawei B593 - zrywa LTE

Post autor: voorek »

Antena to : http://allegro.pl/mega-antena-dual-lte- ... 67831.html
Myślałem że skoro jest pozwolenie to jest też nadajnik (moja wiedza w zakresie LTE i nadajników jest znikoma - tyle co znajdę i wyczytam) pomiędzy śremem a moim domem jest górka która przysłania mi śrem, około 9m - idealnie przed domem - 20-30m do wierzchołka owej górki. Jest szansa na LTE ?
voorek
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2014, o 19:24

Re: Problemy z Routerem Huawei B593 - zrywa LTE

Post autor: voorek »

Zatem jaki jest powód, że załapało LTE i tak znika? Myślałem ze gdy jest LTE to jest a gdy nie ma to nie ma. Okazuje się że nie do końca. Do Staszica mam dokładnie 8,2km. Problem jest taki że dzisiaj zaniosłem do punktu plusa router na gwarancję, bo sądziłem ze jest trafiony. Jutro rano zadzwonię - może jeszcze nie wysłali.
voorek
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2014, o 19:24

Re: Problemy z Routerem Huawei B593 - zrywa LTE

Post autor: voorek »

"Mati45" zrobiłem jak kazałeś SYSTEM > DIAGNOSTYKA > Kontrola.... i pojawiło się:
Status funkcji bezprzewodowej
1 PLMN: 26001
2 Stan usługi: Prawidłowa usługa
3 RSSI: -63
4 RSRP (dBm): -91
5 RSRQ (dB): -9
6 Roaming: Nie

teraz pytanie co to wszystko znaczy, na routerze mam 4 kreski cały czas, zero wahnięć (ewentualnie na 5 - max) więc całkiem nieźle, jak narazie od godziny stabilnie, bez przeskakiwania na 3G. Antenę przypiąłem jak narazie na oko do komina pasem transportowym. Na mapie zobaczyłem w którą stronę ma być skierowana i 8,2km śmiga.
mati7189
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 1 sty 2015, o 11:44

Re: Problemy z Routerem Huawei B593 - zrywa LTE

Post autor: mati7189 »

Witam. Posiadam Router huawei b593s-22 LTE do niego zakupiłem antenę http://allegro.pl/mocna-antena-19dbi-do ... 78241.html . Mieszkam w miejscowości Przejęsław okolice Bolesławca (Dolnośląskie) . nie mogę ustawić anteny na zasięg LTE . jak ustawiam w opcjach na zasięg Lte to jest kod błędu i nie działa..;x Proszę o pomoc .
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: Problemy z Routerem Huawei B593 - zrywa LTE

Post autor: matus45 »

Mieszkasz w trudnej lokalizacji, wg. mapy zasięgu Plusa poza LTE. Na dodatek kupiłeś wielozakresowy wynalazek i liczysz , że na nim połączysz się z BTS-em LTE1800Mobylandu w Bolesławcu. Odległość 15 km z tego większość to las. Nawet na antenie Dual LTE na 1800MHz nie widzę szans. Ta pseudoantena na 100% nie ma zysku 19dBi, nawet na 900MHz mogą być problemy z połączeniem. Do najbliższego BTS-a UMTS900Aero2 , z którego korzystasz w Plusie- Luboszów masz około 8-9 km i potrzebna porządna, mocna antena kierunkowa na 900MHz. Reasumując masz zasięg 3G na UMTS900 z Luboszowa więc ustaw wynalazek na ten BTS.
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: Problemy z Routerem Huawei B593 - zrywa LTE

Post autor: karol do »

mati7189 pisze: jak ustawiam w opcjach na zasięg Lte to jest kod błędu i nie działa..
a jaki kod?
mati7189
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 1 sty 2015, o 11:44

Re: Problemy z Routerem Huawei B593 - zrywa LTE

Post autor: mati7189 »

kod błędu 8609 .
Jak ustawić antenę na konkretny BTS ?
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: Problemy z Routerem Huawei B593 - zrywa LTE

Post autor: matus45 »

Pytasz o BTS LTE1800Mobylandu? Najbliższy Bolesławiec, Dolne Młyny 60. Około 15 km od ciebie , z tego większość to las. Zadanie z tych niewykonalnych ale próbuj.
pakster
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2017, o 19:26

Problem z LTE - Huawei B593

Post autor: pakster »

Korzystam z modemu ZTE MF821 w którym działa LTE i nie przerywa.

Kupiłem dzisiaj router Huawei B593, który po podłączeniu tych samych antenek oraz włożeniu karty SIM i ustawieniu opcji tylko LTE - nie działa. Czasami na 2-3 sek włącza się LTE i wyłącza. Jak sadzicie co może być powodem tego?
cehxurubi
PlusManiak
Posty: 60
Rejestracja: 23 sie 2017, o 20:15

Re: Problem z LTE - Huawei B593

Post autor: cehxurubi »

Może jest mniej czuły niż poprzedni? Wrzuć screenshot z siłą sygnału i innymi informacjami o połączeniu z obu.
ODPOWIEDZ