Problem z modemem Huawei E3372

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Viljar
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 16 gru 2014, o 10:20

Problem z modemem Huawei E3372

Post autor: Viljar »

Witam serdecznie.
Mam problem z instalacją modemu Huawei e3372. Po podłączeniu modemu instalują się sterowniki, jednak potem nic już się nie dzieje, tzn. włącza się strona http://192.168.8.1, jednak to wszystko. Próba połączenia okazuje się niemożliwa. Udało mi się to tylko raz, kiedy miałem dostęp do innej sieci bezprzewodowej, która posłużyła mi do uruchomienia usługi iPlus przez wspomnianą stronę (taki paradoks, kiedy do połączenia z internetem potrzebny jest internet :) ). Po ponownym uruchomieniu komputera, tym razem bez możliwości połączenia z inną siecią, znów nie udało mi się połączyć.
Wspomnę też, że kiedy klikam w "Urządzenia i drukarki", modem wyświetla się jako dostępne urządzenie, ale po rozwinięciu folderu "Mój komputer" nie pojawia się. Modemu nie wykrywa też aplikacja "iPlus Manager", co jest o tyle kłopotliwe, że - z tego, co przekazał mi Państwa konsultant - korzystanie z będącego jej częścią okienka sms jest jedynym sposobem na aktywację/dezaktywację pewnych usług dodatkowych. Co zrobić w tej sytuacji? Czy problemem jest modem, czy komputer?

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc.
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: Problem z modemem Huawei E3372

Post autor: karol do »

Odłącz komputer od innych sieci.
Zamknij system operacyjny, usuń modem.
Uruchom ponownie komputer, sprawdź jego adres IP. Jaki jest?
Dołącz modem do komputera i poczekaj.
Viljar
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2014, o 10:20

Re: Problem z modemem Huawei E3372

Post autor: Viljar »

Zdaje się, że pomogło, dziękuję :)
dawidobejbi
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 1 maja 2015, o 11:26

Re: Problem z modemem Huawei E3372

Post autor: dawidobejbi »

Mam problem dokładnie chodzi mi o PROTOKÓŁ INTERNETOWY W WERSJI 6 (TCP/IPv6)

CO TAM TRZEBA WPISAĆ W TE POLA?
Załączniki
s.png
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Problem z modemem Huawei E3372

Post autor: niko10 »

Nic, po co chcesz tam coś wpisywać? Plus nie ma IPv6 póki co. Jeśli już to wpisujesz w IPv4.

DNS preferowany np. 8.8.8.8
drugi 8.8.4.4

Możesz też inne DNS-y wpisać, te są od google.
dawidobejbi
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 1 maja 2015, o 11:26

Re: PROBLEM Z MODEMEM E3372!!!!

Post autor: dawidobejbi »

dobrze wpisane?
Załączniki
s.png
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Problem z modemem Huawei E3372

Post autor: niko10 »

Pytanie co chcesz zrobić, jeśli sam net ci nie działa, to na górze - uzyskaj adres IP automatycznie, na dole DNS-y dobrze. Oczywiście we właściwościach połączenia lokalnego tego modemu.
Jelonek1337
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2017, o 09:47

Huawei E3372 Problem

Post autor: Jelonek1337 »

Witam,
Posiadam problem z routerem Huawei E5373, podłączony do komputera za pomocą kabla USB.
Problem polega na tym, iż po włączeniu PC zawsze widnieje ikona o ograniczonym dostępie do internetu, nie idzie nawet włączyć strony startowej routera, pomaga tylko restart komputera lub odinstalowanie routera jako urządzenia przenośnego z menedżera urządzeń, komputer gubi również internet w identyczny sposób gdy go uśpię, używam Win 10
ODPOWIEDZ