okres próbny i jedno wielkie oszukaństwo!!!!!!

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
sylwia.1978
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 20:55

okres próbny i jedno wielkie oszukaństwo!!!!!!

Post autor: sylwia.1978 »

witam.moja mama brał iplusa na okres próbny,jednak odniosła go ponieważ internet ledwo działał,były tylko dwie kreski.dzisiaj przyszła jej opłata w wysokości 100 zł.zw salonie plusa wykrecili jej numer do siedziby plusa gdzie powiedziano jej ze to za aktywacje i tak dalej.co to za okres próbny bez zobowiazań skoro potem jest przysyłany rachunek?dlaczego nikt w salonie plusa nie poinformował mojej mamy o podobnych kosztach?prosze pilnie o odpowiedz i co zrobic w takiej sytuacji?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: okres próbny i jedno wielkie oszukaństwo!!!!!!

Post autor: mariusz9a »

Nic nie zrobisz bo zgodziłaś się z regulaminem oferty. W regulaminie jest napisany koszt aktywacji który nie podlega zwrotowi i również jest to zapisane. Przykro mi, że sama w zasadzie się zrobiłaś. Następnym razem proponuję czytać regulaminy u każdego operatora z jakim cokolwiek się podpisuje.

Także to nie jest żadne "oszukaństwo" tylko nie czytanie umowy przez klienta a później płacz nie wiadomo do kogo... :-(
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
sylwia.1978
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 20:55

Re: okres próbny i jedno wielkie oszukaństwo!!!!!!

Post autor: sylwia.1978 »

mariusz9a pisze:Nic nie zrobisz bo zgodziłaś się z regulaminem oferty. W regulaminie jest napisany koszt aktywacji który nie podlega zwrotowi i również jest to zapisane. Przykro mi, że sama w zasadzie się zrobiłaś. Następnym razem proponuję czytać regulaminy u każdego operatora z jakim cokolwiek się podpisuje.

Także to nie jest żadne "oszukaństwo" tylko nie czytanie umowy przez klienta a później płacz nie wiadomo do kogo... :-(
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: okres próbny i jedno wielkie oszukaństwo!!!!!!

Post autor: vod »

Niestety, to co napisał mariusz9a,to fakt.
Oto cytat z regulaminu:

"Abonent, który skorzystał z uprawnienia do rozwiązania Umowy na warunkach określonych w pkt. 1-6 powyżej zobowiązany będzie
do zapłaty promocyjnej opłaty aktywacyjnej określonej w § 2 pkt 3, opłat za Usługi, z których korzystał do dnia rozwiązania Umowy
naliczonych zgodnie z § 2 pkt. 2. Wysokość opłaty abonamentowej będzie proporcjonalna do liczby dni, w których była aktywna"

Pełen(najnowszy) regulamin dostępny tutaj:

http://www.iplus.pl/materialy/regulamin ... 024-36.pdf
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: okres próbny i jedno wielkie oszukaństwo!!!!!!

Post autor: mariusz9a »

vod pisze:Pełen(najnowszy) regulamin dostępny tutaj:
W regulaminie dostępnym przed 17.09.2009 zapis był taki sam.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
iwan_iwanow
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 14:44

Re: okres próbny i jedno wielkie oszukaństwo!!!!!!

Post autor: iwan_iwanow »

Jak można się spodziewać, że po tygodniowym użytkowaniu iPlusa operator nie naliczy opłat?! Gdyby tak było to każdy mógłby wziąć sobie modem na weekend (podróż za miasto, pobyt w hotelu itp.), a potem bez żadnych kosztów zwrócić. To powodowałoby ogromne koszty po stronie operatora i producenta sprzętu.
Dodatkowo, jak już zostało wspomniane wcześniej, jeżeli podpisujemy umowę to akceptujemy regulamin, w którym wszystko jest jasno napisane. W takim przypadku można mieć tylko pretensje do siebie...
oska

Re: okres próbny i jedno wielkie oszukaństwo!!!!!!

Post autor: oska »

Drodzy Panstwo, nie rozumiecie, sprzedawca wg klienta ma obowiazek przeczytac na glos kazdy punkt regulaminu. a nagle podpis na umowie nie jest wiazacy...
Ostatnio mialam przypadek PWA, gdzie facet odpisal umowe, ja ja zatwierdzilam w systemie, odeszlam na chwile od komputera, a po powrocie facet stwierdzil, ze sie ropzmyslil, i jego podpis wiazacy nie jest i on ma takie prawo...
placz w oczach... nieprzemyslane zakupy, nikt nie czyta umow, a potem najgorsza jest niedobra siec! :evil:
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: okres próbny i jedno wielkie oszukaństwo!!!!!!

Post autor: kosa1127 »

oska pisze:Drodzy Panstwo, nie rozumiecie, sprzedawca wg klienta ma obowiazek przeczytac na glos kazdy punkt regulaminu. a nagle podpis na umowie nie jest wiazacy...
Ostatnio mialam przypadek PWA, gdzie facet odpisal umowe, ja ja zatwierdzilam w systemie, odeszlam na chwile od komputera, a po powrocie facet stwierdzil, ze sie ropzmyslil, i jego podpis wiazacy nie jest i on ma takie prawo...
placz w oczach... nieprzemyslane zakupy, nikt nie czyta umow, a potem najgorsza jest niedobra siec! :evil:
Tydzień temu miałem to samo klient podpisał umowę pwa mix na 36/30 a sekunde po zatwierdzeniu umowy... słyszę wie Pan co? ja na to słucham a klinet: rozmyśliłem się... no to ja szybciutko mail ale się nie zgodzili bo już umowa podpisana. dalej poszło to drogą reklamacyjną zobaczymy jak to będzie. klient dzwoni mówię, że telefon do odbioru a klient:!@#$%^ i takie tam, że wszędzie może się rozmyślić. Co najlepsze był gotowy kupić ten sam telefon na takie same doładowania ale na nową umowę. Pytam się gdzie tu logika? Najpierw przychodzi po negocjacjach piszę mu pwa a za sekundę się rozmyśla.....
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
ODPOWIEDZ