Prędkość internetu 480Kbps/115Kbps

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Prędkość internetu 480Kbps/115Kbps

Post autor: tomek »

Od kilku dni korzystam z internetu na komputerze poprzez pakiety internetowe. I zaciekawiła mnie jedna rzecz. Po połączeniu się telefonu z siecią pokazywana jest prędkość w dymku 115Kbps a nieraz 480Kbps. W obydwu przypadkach na telefonie jest symbol EDGE, tyle, że ta pierwsza prędkość jest przecież GPRSowa. O co w tym chodzi?
Awatar użytkownika
BUCiu
PlusManiak
Posty: 119
Rejestracja: 16 lis 2008, o 19:18
Lokalizacja: Tuchów

Re: Prędkość internetu 480Kbps/115Kbps

Post autor: BUCiu »

A w jaki sposób łączysz telefon z komputerem :?:
Przez bluetooth i kabel :?:
Przy bluetooth jest 115 a przy kablu 480, są to ograniczenia prędkości wynikające z rodzaju połączenia komp --> modem.
Innymi słowy max. przesył danych między kompem a telefonem po bluetooth to 115 a po kablu 480 i to Windows pokazuje. A ile w tych wartościach prawdy to inna para kaloszy już.
Awatar użytkownika
Sim+
Szalony PlusManiak
Posty: 459
Rejestracja: 24 mar 2009, o 12:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Prędkość internetu 480Kbps/115Kbps

Post autor: Sim+ »

A swoją drogą jak kupię za rok telefon z HSDPA powiedzmy 3,6 Mb/s to łącząc go kabelkiem z laptopem osiągnę podobne prędkości transmisji w zasięgu UMTS/HSDPA ?
Prepaid nie jest dla leniwych, tylko dla mądrych...
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Prędkość internetu 480Kbps/115Kbps

Post autor: tomek »

BUCiu pisze:A w jaki sposób łączysz telefon z komputerem :?:
Przez bluetooth i kabel :?:
Kabel.
BUCiu pisze:Przy bluetooth jest 115 a przy kablu 480, są to ograniczenia prędkości wynikające z rodzaju połączenia komp --> modem.
teraz na kablu mam 115, kilka dni wcześniej miałem 480.
BUCiu pisze:Innymi słowy max. przesył danych między kompem a telefonem po bluetooth to 115 a po kablu 480 i to Windows pokazuje. A ile w tych wartościach prawdy to inna para kaloszy już.
W tych wartościach prawdy jest mało... Łącząc Play Fresh przez bluetooth i ściągając dane po UMTSie szło mi około 30-40KB na sekundę...
Awatar użytkownika
BUCiu
PlusManiak
Posty: 119
Rejestracja: 16 lis 2008, o 19:18
Lokalizacja: Tuchów

Re: Prędkość internetu 480Kbps/115Kbps

Post autor: BUCiu »

Sim+ Łącze USB 2.0 najczęściej teraz spotykane w komputerach to 480 Mbit/s więc tu Cię nic nie ogranicza. Pozostaje teraz kwestia kabla, jaka jest jego max. prędkość przesyłu danych między kompem a tel. Niestety na stronie np. Nokii nie znalazłem nic na ten temat. Chciałem sprawdzić to dla CA-70, którego używam ale niestety nic.
Nigdy nie korzystałem z telefonu z szybszą technologią niż UMTS jako modem więc doświadczeń własnych też nie mam.
mariusz9a, Ty tam chyba Omnie masz, podłączasz ją jako modem po kablu, jakie prędkości w HSDPA :?:
Awatar użytkownika
BUCiu
PlusManiak
Posty: 119
Rejestracja: 16 lis 2008, o 19:18
Lokalizacja: Tuchów

Re: Prędkość internetu 480Kbps/115Kbps

Post autor: BUCiu »

tomek pisze:tyle, że ta pierwsza prędkość jest przecież GPRSowa.
nawet nie GPRSowa bo max w GPRS klasy 10 to 56 kbit/s więc to 115 to w sumie nie wiadomo skąd
tomek pisze:kabel
to jak przy połączeniu po kablu te 2 różne wartości w "dymku" to nie wiem dlaczego tak, Windows wszystkiemu winien :?:
tomek pisze:W tych wartościach prawdy jest mało... Łącząc Play Fresh przez bluetooth i ściągając dane po UMTSie szło mi około 30-40KB na sekundę...
czyli kolejny dowód na to, że w "dymku" bzdury są
więc pytanie dalej otwarte dlaczego tak się dzieje
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Prędkość internetu 480Kbps/115Kbps

Post autor: tomek »

BUCiu pisze:
tomek pisze:tyle, że ta pierwsza prędkość jest przecież GPRSowa.
nawet nie GPRSowa bo max w GPRS klasy 10 to 56 kbit/s więc to 115 to w sumie nie wiadomo skąd
Gdy ściągałem jakiegoś PDFa około północy, transfer dochodził nawet do 11KB, przed chwilą też ściągałem plik PDF i szło 7-8KB, czyli ~56kbps. Podobnie przy EDGE nie wiadomo skąd aż 480kbps, skoro tak naprawdę max EDGE może mieć ~230kbps...
BUCiu pisze:to jak przy połączeniu po kablu te 2 różne wartości w "dymku" to nie wiem dlaczego tak, Windows wszystkiemu winien :?:
na to wychodzi, że tak, tylko od czego może zależeć to kiedy jest 480 i 115?! Ostatnio mam tylko 115.
BUCiu pisze: czyli kolejny dowód na to, że w "dymku" bzdury są
W tych dymkach jednak coś jest, bo gdy miałem w nim 480kbps to transfer wynosił nawet 25KB na sekundę!

Może się ktoś dziwi, jak mogę teraz otwierać strony na tak niskiej prędkości, ale wyłączam obrazki, javę i strona otwiera się średnio w około kilka sekund, w kilkanaście gdy w razie potrzeby włączę obrazki i jave. ;-) Ale to zależy od stron, nieraz krócej nieraz dłużej czekam.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Prędkość internetu 480Kbps/115Kbps

Post autor: mariusz9a »

BUCiu pisze:mariusz9a, Ty tam chyba Omnie masz, podłączasz ją jako modem po kablu, jakie prędkości w HSDPA
Tak, łączę standardowym kablem jaki dostałem w zestawie z telefonie. Mi tam żadnych dymków nie wyświetla :-P A prędkości na HSDPA to różnie. Zazwyczaj 1,5Mb/s ale to nie jest wina kabla tylko sieci ;-) Bo bywa lepiej i gorzej...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ