ZTE MF100

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
iwan_iwanow
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 14:44

ZTE MF100

Post autor: iwan_iwanow »

Cześć!
Co myślicie na temat modem MF100 - jest obecnie za 1 pln w nowej promocji iPlus z podwójnymi pakietami danych.
Z tego co wiem, to prędkość transferu ma na poziomie 3.6.
Może ktoś z Szanownych go używa i mógłby podzielić się swoją opinią na temat tego modemu?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ZTE MF100

Post autor: mariusz9a »

Z modemem ZTE nie miałem nic do czynienia. Ale jeśli mam coś doradzić, to nie lepiej kupić coś nowocześniejszego, najlepiej obsługującego HSPA DL: 7,2Mb/s i UP: 2Mb/s? Plus juz w swojej sieci ma HSDPA 10,2Mb/s a nawet 14,4Mb/s (niestety w ofercie nie dostaniemy takich modemów), więc szkoda sie pakować w modem z HSDPA max 3,6Mb/s...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: ZTE MF100

Post autor: kowcio »

Ja może powiem co nieco na temat samej marki ZTE pod kątem terminali do bezprzewodowej transmisji danych. Odradzam. Są to bardzo awaryjne modemy. Może nie tyle co awaryjne, ale z pewnością problematyczne. Spotkałem się z wieloma przypadkami, że modemy po prostu nie chciały działać, rwały połączenia, lub po prostu przestawały działać same z siebie. Niekiedy w ogóle nie chciały współpracować z komputerem. Z całego serca Ci polecam coś od Huawei- jak wiadomo jest to także chiński sprzęt, ale w moich oczach o niebo lepszy. Niestety z tym modemem nie miałem żadnego kontaktu, chyba dzisiaj go widziałem na bilbordzie.

Co do modemów ADSL, to jakoś sam posiadam ZTE i uzywałem go jakieś dwa miesiące. Złego zdania nie mogę o nim powiedzieć, czasem musiałem zmienić port USB- ale to sporadycznie.
iwan_iwanow
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 14:44

Re: ZTE MF100

Post autor: iwan_iwanow »

OK, dzięki za kilka informacji.
Dziś idę kupić modem z abonamentem, więc jutro na pewno dam znać co wybrałem. Zastanowię się nad ZTE MF636 - z HSPA.
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: ZTE MF100

Post autor: kosa1127 »

Witam, ja osobiście posiadam Huawei E160G, jak narazie spisuje się nieźle ma hsdpa do 3,6 i na tą chwilę jak narazie w mojej lokalizacji jest to jeszcze aż nad to bo plus u mnie ma jeszcze EDGE :-/ modem mam bez umowy bo w domu mam stałe łącze doładowuwuje jak normalny prepaid i więcej do szczęścia nie jest mi potrzebne, karta startowa jaka była z tym modemem blueconnect o wartości 50zł w Świdwinie Era ma hsdpa conajmniej 3,6 bo taki mam modem przecież ;) i powiem tak, że nawet na hsdpa 3,6 internet ładnie śmiga. Mam tylko nadzieje, że to co mi napisała Pani z BOK poprostu wejdzie w życie czyli uruchomienie nadajnika 3G w Świdwinie
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: ZTE MF100

Post autor: vod »

Ja także posiadam modem Huawei ,z ty że model E630 HSDPA 7.2
Używam go w różnych miejscach,na różnych technologiach i jest niezawodny.
W marcu upłyną 2 lata jak go posiadam i ani razu nie zawiódł.
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
iwan_iwanow
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 14:44

Re: ZTE MF100

Post autor: iwan_iwanow »

No i stało się - wybrałem modem ZTE MF636 (HSUPA 7.2 i 5.6).
W centrum Warszawy wszystko chodzi super! Dodatkowo modem jest wyposażony w slot kard SD, co pozwala używać go jak pendrive.
Dla mnie bomba! To mój pierwszy modem i z pewnością mogę go polecić innym - instalacja bezproblemowa, użytkowanie podobnie. Wszystko chodzi stabilnie i bez przerw, co jest ponoć mankamentem Huawei.

Reasumując, modem MF636 to dobre i tanie rozwiązanie dla każdego.
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ