brak HSDPA a było...

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Andrew_B
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 7 paź 2009, o 18:48

brak HSDPA a było...

Post autor: Andrew_B »

Witam. Mam nadzieję, że ktoś pomoże rozwiązać mi mój problem. Mam iPlusa od roku (modem Huwei E 272). Początkowo miałem usługę HSDPA, szybkość była naprawdę przyzwoita (7,2MB/s)i byłem zadowolony. Po kilku miesiącach po połączeniu pojawiać się zaczęła usługa EDGE z szybkością 236,8 kb/s. Wystarczyło rozłączyć internet i ponownie połączyć i wszystko wracało do normy. Niestety po kilku tygodniach po uruchomieniu pojawia mi się tylko usługa EDGE. Pisałem reklamacje etc, a operator twierdził, ze po jego stronie wszystko jest ok. Trochę z braku czasu, odpuściłem ten problem, ale dzisiaj będąc na urlopie zaistalowałem iPlusa do swojego służbowego laptopa. Efekt jest taki, że jest HSDPA! Wszędzie, tzn we wszystkich pokojach. Przyniosłem laptopa pod kompa stacjonarnego i przystawiłem go tak aby modem był blisko portu USB ze stacjonarnego i też jest HSDPA. Zatem zasięg jest, modem jest ok. problem jest z kompem. Chcę nadmienić, ze odinstlowywałem oprogramowanie iPlusa kilka razy, mało tego, niedawno padła mi płyta główna co po zakupie nowej wiązało się z przeinstalowaniem systemu i dalej lipa! Jeśli ktoś mógłby mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny.
pharaoh
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 26 mar 2009, o 22:43

Re: brak HSDPA a było...

Post autor: pharaoh »

Nie wiem czy trafie ale to samo jest w Krakowie Huta os, Krakowiaków, Stoki, Wzgórza, Grębałów była dobry zasięg od 6mcy zanikł sygnał - dzwoniłęm na 2601 powiedzieli że dopiero w przyszłym roku ewentualnie cos się zmieni a od koordynatora wiem że raczej nic nie będą robić na tych terenach no i masz babo placek.




Andrew_B pisze:Witam. Mam nadzieję, że ktoś pomoże rozwiązać mi mój problem. Mam iPlusa od roku (modem Huwei E 272). Początkowo miałem usługę HSDPA, szybkość była naprawdę przyzwoita (7,2MB/s)i byłem zadowolony. Po kilku miesiącach po połączeniu pojawiać się zaczęła usługa EDGE z szybkością 236,8 kb/s. Wystarczyło rozłączyć internet i ponownie połączyć i wszystko wracało do normy. Niestety po kilku tygodniach po uruchomieniu pojawia mi się tylko usługa EDGE. Pisałem reklamacje etc, a operator twierdził, ze po jego stronie wszystko jest ok. Trochę z braku czasu, odpuściłem ten problem, ale dzisiaj będąc na urlopie zaistalowałem iPlusa do swojego służbowego laptopa. Efekt jest taki, że jest HSDPA! Wszędzie, tzn we wszystkich pokojach. Przyniosłem laptopa pod kompa stacjonarnego i przystawiłem go tak aby modem był blisko portu USB ze stacjonarnego i też jest HSDPA. Zatem zasięg jest, modem jest ok. problem jest z kompem. Chcę nadmienić, ze odinstlowywałem oprogramowanie iPlusa kilka razy, mało tego, niedawno padła mi płyta główna co po zakupie nowej wiązało się z przeinstalowaniem systemu i dalej lipa! Jeśli ktoś mógłby mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny.
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: brak HSDPA a było...

Post autor: tomek »

U mnie też zasięg 3G się sporo pogorszył. Wydaje mi się, że przekierowali antenę w trochę inną stronę.
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: brak HSDPA a było...

Post autor: kowcio »

tomek pisze:U mnie też zasięg 3G się sporo pogorszył. Wydaje mi się, że przekierowali antenę w trochę inną stronę.
W nocy też masz słabszy zasięg 3G niż wcześniej miałeś? Być może jest to efekt oddychania komórek, ja też czasami zauważałem te ciekawe zjawisko.
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: brak HSDPA a było...

Post autor: vod »

kowcio pisze:
tomek pisze:U mnie też zasięg 3G się sporo pogorszył. Wydaje mi się, że przekierowali antenę w trochę inną stronę.
W nocy też masz słabszy zasięg 3G niż wcześniej miałeś? Być może jest to efekt oddychania komórek, ja też czasami zauważałem te ciekawe zjawisko.
Upraszcając,jest to spowodowane przeciążeniem sieci,gdzie pierwszeństwo mają nawiązywane połączenia rozmów,a nie przesyłu danych ;-)
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: brak HSDPA a było...

Post autor: tomek »

kowcio pisze:W nocy też masz słabszy zasięg 3G niż wcześniej miałeś? Być może jest to efekt oddychania komórek, ja też czasami zauważałem te ciekawe zjawisko.
Bardzo późno w nocy to ostatnio nie miałem okazji sprawdzać, bo muszę wyjść na zewnątrz, wtedy widzę w oddali komin z antenami i mam zasięg (o wiele słabszy niż kiedyś). Podobnie kolega nie może zalogować się do HSDPA na iPlusie. Ale jeszcze jakieś 2 miesiące temu pora dnia nie robiła różnicy. Całkiem możliwe, że mogli przestawić anteny (pewnie część), bo w moim okręgu 5km Plus ma jeden nadajnik 3G na brzegu miasta, a ja właśnie jestem za miastem i za stacją bazową. Ale z drugiej strony, skoro zamontowali anteny na brzegu miasta a nie w centrum na drugim nadajniku, to mieli chyba też interes objąć tereny poza miastem. Być może zasięg trochę się polepszy dzięki jesieni i opadającym liściom.
vod pisze:Upraszcając,jest to spowodowane przeciążeniem sieci,gdzie pierwszeństwo mają nawiązywane połączenia rozmów,a nie przesyłu danych ;-)
W sumie jak na jedną antenę z tyloma telefonami 3G to możliwe.
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: brak HSDPA a było...

Post autor: vod »

Operatorzy chętnie reklamują mobilny internet,ale bez modernizacji sieci, i z coraz to większą liczbą abonentów owych usług-stare stacje nawet te 3G nie są w stanie obsłużyć takiej ilości danych ;-)
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: brak HSDPA a było...

Post autor: tomek »

vod pisze:stare stacje nawet te 3G nie są w stanie obsłużyć takiej ilości danych ;-)
U mnie raczej te anteny nie są takie stare, chyba nawet nie minął rok odkąd pojawił się ten standard. I nadajnik też nie wykazuje jakichś przeciążeń, bo wideorozmowy czy YouTube czy Internet chodzi bardzo dobrze. To chyba EDGE dostaje po... Ale nie mogę tego zrozumieć, że wiele komórek czy obciążone 3G ma słabszy zasięg, przecież tak czy siak, to promieniuje ciągle tak samo.
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: brak HSDPA a było...

Post autor: vod »

tomek pisze:Ale nie mogę tego zrozumieć, że wiele komórek czy obciążone 3G ma słabszy zasięg, przecież tak czy siak, to promieniuje ciągle tak samo.
Nie ma co się tu głębiej rozwodzić,ale "promieniowanie"(przesył sygnału) a przepustowość danej stacji,to dwie różne sprawy ;-)
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: brak HSDPA a było...

Post autor: mariusz9a »

No i sama kwestia RET, czyli elektronicznie pochylanej wiązki. Wszystko po to aby stacja się nie zapchała. Wzmaga się transmisja, to "zmniejszamy" zasięg aby transmisja się nie zapchała. Inna kwestia to regulacja prędkości poprzez przydzielanie odpowiedniej ilości kodów każdemu z terminali. Terminal o słabej jakości sygnału dostaje tych kodów mniej niż terminal o dobrym jakościowo sygnale.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ