LTE a telewizja

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
adamas
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 lis 2015, o 18:20

LTE a telewizja

Post autor: adamas »

Witam
Skuszony reklamą o szybkim internecie zgodziłem się na podpisanie umowy na internet domowy.
Dodatkowym atutem oferty było to, że mogę wykorzystać instalację antenową do szybkiego podłączenia modemu i routera ODU i IDU. Niestety po wielu próbach mam albo TV albo internet.
Zgodnie z instrukcją podłączyłem jeden z kabelków wychodzących z konwertera Quad do modemu ODU-100 na dachu. Następnie, bezpośrednio z modemu do routera wykorzystałem przewód koncentryczny z instalacji antenowej w domu. Po wyściu przewodem z routera w pokoju do dekodera sat pojawia się problem. Miernik pokazuje: siła 90% , jakość 0%. Po wyłączeniu routera jakość wskakuje na poziom 85%. Tak więc mam albo TV albo internet !!! Czy ktoś miał taki sam problem i jak sobie z tym poradzić ?
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: LTE a telewizja

Post autor: niko10 »

Celuje albo w za długi kabel albo w jego kiepska jakość.
adamas
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 3 lis 2015, o 18:20

Re: LTE a telewizja

Post autor: adamas »

Kabel jest nowy i ma ok 8 m. Sprawdzałem też na poddaszu ok. 3m od konwertera.
Konsultowałem się z infolinią i powiedziano mi, że może to wynikać z różnicy prądu zasilającego konwerter i modem ale nie powiedziano mi jak rozwiązać problem.
Zastanawiam się, czy sposób połączenia zgodnie z instrukcją w ogóle u kogokolwiek działa.
Proszę o info i pomoc.
adamas
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 3 lis 2015, o 18:20

Re: LTE albo telewizja

Post autor: adamas »

Skoro nikt nie podzielił się żadną informacją to wygląda na to, że jestem jedynym frajerem, który dał się nabrać reklamie na możliwość korzystania z telewizji i internetu jednocześnie !!!
knopers
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 6 sty 2016, o 23:51

Re: LTE a telewizja

Post autor: knopers »

Mam ten sam problem. Istalator podłączył antenę i odu na jednym kablu. Gdy tv nie działa pali się niebieska dioda od zasięgu lte, po włączeniu tv dioda zaczyna mrugać na czerwono i internet przestaje działać. Czy komuś udało się rozwiązać problem?
adamas
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 3 lis 2015, o 18:20

Re: LTE a telewizja

Post autor: adamas »

No to mamy dowód, że reklama Plusa KŁAMIE !
Takiej firmie już nigdy nie zaufam i przestrzegam innych.
ODPOWIEDZ