Internet Power LTE 2

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
coldzero
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 lis 2015, o 23:11

Internet Power LTE 2

Post autor: coldzero »

Witam. Kiedy zakupiłem usługę Power LTE 2 w cenie 59,99 zł/m-c. Przez pierwsze 7 dni, wtedy kiedy mogłem bez żadnych problemów odstąpić od usługi internet chodził zadowalająco. Ping wynosił 50-80 ms, download = 10 mb/s, upload = 10 mb/s. Po tygodniu (próbnym), nagle łącze zwolniło. Ping 125 ms, download 1,2 mb/s (max), upload 5-8 mb/s. Pisałem w tej sprawie do BOK i otrzymałem informację, że dwa nadajniki, z których korzystam są obciążone. Nie wierzę, że po tygodniu od tak nadajniki zostały obciążone, w taki sposób, że internet masakrycznie zwolnił. Korzystanie łącze wykorzystuje do ściągania projektów o dużej objętości (m.in. projekty programistyczne, grafiki do gier). W wolnych chwilach gram w gry poprzez internet i jest to bardzo uciążliwe, gdy grając np. w Fife odczuwam, że podanie które chce wykonać reaguje po 0.5 sekundzie. Co mogę z tym zrobić? Reklamacja drogą mail'ową nie pomaga. Gdzie mogę się zgłosić z moim problemem? Nie chcę się jeszcze kłócić i żądać rozwiązania umowy.
czapla43
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 10 gru 2014, o 01:24

Re: Internet Power LTE 2

Post autor: czapla43 »

Najpierw polecam sprawdzić prędkość w nocy np. między 2 a 5 czy nadal będziesz miał taką samą prędkość i ping. Sprawdzaj na http://www.speedtest.net.
coldzero
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2015, o 23:11

Re: Internet Power LTE 2

Post autor: coldzero »

Po 2 w nocy internet przyśpieszył do 3 mb/s. Tylko normalni ludzie pracują w ciągu dnia, a nie w nocy, kiedy jest czas na spanie. Czyli mogę zrozumieć, że nic z tym nie zrobię i zostałem nabity w butelkę. Teraz czeka mnie dwa lata płacenia za prędkość, która nie jest warta abonamentu (59,99 zł/miesięcznie)? Dodatkowo dodam, że nadajnik plusa jest dwa bloki dalej od mieszkania, w którym mieszkam.
czapla43
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 10 gru 2014, o 01:24

Re: Internet Power LTE 2

Post autor: czapla43 »

Czyli jest możliwe, że nadajnik jest bardzo przeciążony - tak właśnie wygląda internet z sieci komórkowej. Wielu się złapało na taki internet jedni płacą i płaczą inni zrywają umowy. Możesz jeszcze spróbować sprawdzić czy na innym nadajniku lepiej działa - najprościej i najtaniej podjechać z urządzeniem blisko nadajnika i sprawdzić jak działa, a wtedy wydaje mi się że będzie można dokupić odpowiednią antenę - ale nie jestem specem od tego. Podaj miejsce zamieszkania i z czego się łączysz router/modem/telefon - jaka nazwa i w jakiej technologii się łączysz LTE/3G. Jakby nikt w tym temacie nie odpisywał napisz post tutaj http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=48&t=14850 .
coldzero
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2015, o 23:11

Re: Internet Power LTE 2

Post autor: coldzero »

Mieszkam w Koszalinie. Łączę się za pomocą zestawu ODU-IDU (router IDU 100, antena, z której wychodzi kabel koncentryczny). Zasięg mam LTE 3/5 kresek. Nadajnik widzę jak wyjdę z bloku za winkiel.
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: Internet Power LTE 2

Post autor: jarek7714 »

coldzero pisze:Mieszkam w Koszalinie. Łączę się za pomocą zestawu ODU-IDU (router IDU 100, antena, z której wychodzi kabel koncentryczny). Zasięg mam LTE 3/5 kresek. Nadajnik widzę jak wyjdę z bloku za winkiel.
Jesteś kolejną osobą zwabioną na ten badziew (tego wynalazku CP się nie kupuje/nie wypożycza), gdybyś maiał "normalny" modem mógłbyś sprawdzić inne częstotliwości sieci (HSPA+900/2100MHz, a skoro to średnie miasto to z pewnością stacje też pracują w HSPA+ DC), a tak "ręka w nocniku" (ewentualnie wyjście awaryjne-zakup modemu LTE na wolnym rynku i karty SIM).
coldzero
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2015, o 23:11

Re: Internet Power LTE 2

Post autor: coldzero »

Czyli nic zrobić nie mogę tylko wysyłać reklamacje co chwilę oraz zastraszać, że będę płacić niższą opłatę za abonament, dopóki moja prędkość nie będzie odpowiednia do warunków w Koszalinie, gdzie internet z telefonu (mam abonament w orange, gdzie prędkość wynosi co najmniej 7 mbps = download : 800 kB/s)?
Ahnionrath
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2016, o 17:46

Internet POWER LTE 2.0

Post autor: Ahnionrath »

Witam, byłem szczęśliwym posiadaczem internetu LTE z plusie. Byłem. Miałem zmienioną "taryfę" czy jak kto woli po prostu abonament. Od następnego okresu rozliczeniowego (czyli dzisiaj) mam już 40gb podstawowego + Bez Limitu.
W godzinach 1-5 śmigał że aż miło. Oglądałem filmy, grałem. Poszedłem spać, wstałem i od rana mam mniej więcej taki internet z wyjątkami na jakiś czas i sięga zawrotną prędkość 1mb/s,
http://www.speedtest.net/my-result/5197425970

http://imgur.com/nXpwOo3
To jest nie do zniesienia. Od około 10 (nie widać na screenie ponieważ miałem przerwane połączenie) aż do teraz, pobrało mi 6.4gb pewnej gry. Czyli wyszło około 1gb na 1 godzinę. Dodam że w międzyczasie nie robiłem nic co by tak obciążyło ten internet. Widać również, że do końca zostało jakieś 300 megabajtów a przy obecnej prędkości wyliczył że będzie to trwało jakieś pół godziny.

Proszę, nie tłumaczcie mi jaka to różnica jak w nocy a jak w dzień bo doskonale to wiem, ale taki spadek jest nie do pomyślenia.

Jesli chodzi o mój sprzęt:
Router Huawei B315S-22

Co mam zrobić? Zresetować router? Połączyć się przez kabel czy wi-fi? (kabel z reguły szybszy, wiadomo)

Dodam że nie mam żadnego FUPu ani nic. Mam jeszcze modem E3276s - 150 który mi się chyba nie przyda, prawda?
Połączenie przez kabel mówi mi o prędkości 1gb (tak) natomiast wi-fi między 11-36mb.
langolier
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 27 paź 2015, o 16:34

Re: Internet Power LTE 2

Post autor: langolier »

Nie masz FUP?
A skąd to wiesz ? Plus informuje jak go zaczyna stosować ?
ODPOWIEDZ