LTE częste rozłączanie na modemie

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
electro-print
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 mar 2016, o 06:39

LTE częste rozłączanie na modemie

Post autor: electro-print »

Witam.

Posiadam internet LTE w plusie na routerze dlink dw-921. Problem polega na tym iż bardzo często zdarza sie tak
iż widzę żółty wykrzyknik na ikonce sieci pasku zadań czyli sieć ograniczona, pomaga restart rutera najszybciej.
Gdy loguje się na ruter by sprawdzić co się dzieje bardzo często nie ma zasięgu. Mieszkam w bardzo specyficznym miejscu, w lesie. Po jednej stronie domu dużo lasu, po drugiej stronie mniej. Moje pytanie brzmi jaka może być tego przyczyna? Dodam iż czasem potrafi działać kilka dni czasem kilka godzin. Nie mam anteny. Mieszkam gmina Zabłudów o mniej więcej w tym miejscu:

GPS: 52.967355 23.293419 ⇔ 52º58'02.48'' N 23º17'36.31'' E

Poniżej wynik testu:

Obrazek

Prosiłbym o jakąś poradę bo ciężko co chwilę bawić się z routerem. ;-)

Z góry dziękuję wszystkim.
amstat
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 6 mar 2016, o 13:09

Re: LTE częste rozłączanie na modemie

Post autor: amstat »

Masz tam dwa nadajniki Sferii na częstotliwości 800 w Rybołach i Zabudowie nie wiem z którego odbierasz, spróbuj pochodzić z tym routerem po mieszkaniu najlepiej przy oknie najwyżej czyli na piętrze i od strony miejscowości gdzie znajduje się nadajnik poszukaj najlepszego sygnału.
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: LTE częste rozłączanie na modemie

Post autor: matus45 »

BTS LTE800 Sferii w Koźlikach, około 4 km od ciebie. BTS Ryboły nie działa, to tylko pozwolenie.Prędkości charakterystyczne dla LTE800Sferii. BTS wydaje się być na dodatek przeciążony, UL wyższy od DL. Zakup anteny na 900MHz poprawi zasięg i zapewne trochę prędkości. Trudno przewidzieć jednak do jakich wartości. Sferia korzysta z pasma 5MHz i wg. informacji Krzyśka_Plus tylko w SISO co pozwala na teoretyczny DL do 19Mb/s. Jak wygląda strefa na kierunku Koźliki? Las jest trudną przeszkodą.
electro-print
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 mar 2016, o 06:39

Re: LTE częste rozłączanie na modemie

Post autor: electro-print »

Witam

Dziękuje za wszystkie rady faktycznie nadajnik w Koźlikach z którego korzystam jest dość blisko
w lini prostej nie będzie więcej niż 1,5km. Trochę ponosiłem router po chatce i znalazłem najlepszy
i najbardziej silny sygnał na piętrze przy oknie w sypialni. Okno od strony właśnie Koźlik a więc
moje pytanie brzmi czy wystarczy ze do routera dlink dwr921 użyję takich anten co w poniższym
linku czy mogę liczyć na czymś takim na odrobinę poprawę jakości sygnału?

link do anten:
http://allegro.pl/2xantena-dookolna-4g- ... 90459.html

link do testu po przestawieniu rutera w nowe miejsce:

http://www.speedtest.net/my-result/i/1588057400

down spadł up poszedł odrobinę w górę ;-/
electro-print
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 mar 2016, o 06:39

Re: LTE częste rozłączanie na modemie

Post autor: electro-print »

Witam

Więc po zamontowaniu anten w routerze zasięg cały czas nie
zanika ani na moment tylko jak pisali koledzy wyzej przeciążony
nadajnik plusa który powoduje niższy down niz up. Czy ktos
z Plusa jest w stanie mi pomoc gdyż płace za wiecej a dostaje
minimum.Dziekuje wszystkim za pomoc.
ODPOWIEDZ