Internet LTE nowa aktywacja - stare problemy

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
macdor
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 mar 2016, o 20:19

Internet LTE nowa aktywacja - stare problemy

Post autor: macdor »

Witajcie. Od 11 lat posiadam internet z Plusa i nigdy nie miałem , żadnych większych problemów oprócz .... Limitów . No cóż , na taką politykę ze strony Plusa się zgodziłem , a że denerwowały mnie te obcięcia prędkości postanowiłem zakupić nową aktywację na internet w Plusie , wychodząc z założenia , że jak skończy się limit na jednym numerze to mam do dyspozycji drugi .Dziś aktywowano mi kartę się na tym nowym numerze , pierwszy test i ...... :oops: :roll: :-/ :-? 0.5 /0.5 Mbit/s . Zrobiłem już z 20 testów i nic się nie zmienia . Telefon do BOK , i.......też nic , Pan na infolini nie wie co może być powodem , prosi o tel za 24 godz. gdyż , jak mówi sytuacja może się ustablizować . Ze swojej strony dodam , że na " starej' karcie i na tym samym sprzęcie osiągam dziś 5 / 3 Mbit/s a gdy jestem bez "obcięć" limitowych 30 Mbit/s to żaden problem.
Wytłumaczcie mi moi drodzy o co w tym chodzi ? Czekam do jutra i jak się nic nie zmieni oddaję kartę bo na szczęście mam takie prawo
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Internet LTE nowa aktywacja - stare problemy

Post autor: habish »

Pewnie łączysz się z przeciążoną stacją bazową, zrób test późną nocą - ok. 2:00 i porównaj wyniki.
macdor
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 8 mar 2016, o 20:19

Re: Internet LTE nowa aktywacja - stare problemy

Post autor: macdor »

Zrobiłem ostatniej nocy , 50 Mbit/s / 15 Mbit/s
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Internet LTE nowa aktywacja - stare problemy

Post autor: habish »

Czyli problemem jest przeciążona stacja bazowa w dzień.
Podaj swoją lokalizację.
macdor
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 8 mar 2016, o 20:19

Re: Internet LTE nowa aktywacja - stare problemy

Post autor: macdor »

Na priv posłałem lokalizację
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Internet LTE nowa aktywacja - stare problemy

Post autor: habish »

W Ozorkowie masz 3x LTE 1800, w Łęczycy 1x LTE 1800.
Najlepszym wyjściem jest zakup anteny zewnętrznej i ustawienie jej po kolei na każdą z wyżej wymienionych stacji i przetestowanie na której masz najlepsze prędkości podczas największego obciążenia sieci.
macdor
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 8 mar 2016, o 20:19

Re: Internet LTE nowa aktywacja - stare problemy

Post autor: macdor »

To już zrobiłem kilka lat temu . Problem polega na oblężeniu i przeciążeniu nadajnika , dziś rano internet śmiga jak na reklamach . Wieczorem znowu będzie kulał . Czy w takiej firmie może zabraknąć pieniędzy na inwestycje w nowe nadajniki ? Hmmmm ... A pytanie z innej beczki .... Router do 700 zł który ma możliwość podpięcia anten zewnętrznych ?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Internet LTE nowa aktywacja - stare problemy

Post autor: habish »

Zapytaj tutaj czy jest planowana rozbudowa sieci w twojej okolicy:
http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... start=4320

Routery to Huawei B315 lub B593
macdor
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 8 mar 2016, o 20:19

Re: Internet LTE nowa aktywacja - stare problemy

Post autor: macdor »

Na koniec muszę stwierdzić, że przyczyną wspomnianych wyżej kłopotów był (i jest) zbyt obciążony nadajnik.
Niestety, infrastruktura techniczna Plusa to jedno, a reklamy Plusa to drugie. Jednym słowem LIPA. :-(
ODPOWIEDZ