Z anteną gorszy sygnał LTE

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
sebamix
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 10 mar 2016, o 19:53

Z anteną gorszy sygnał LTE

Post autor: sebamix »

Witam!
Mam router huawei B315 i w domu mam 2 kreski LTE ale prędkość mam 1MB a rano dochodzi 10mb gdy inni nie obciążają sieci...
Podłączyłem ANTENE DUAL X-CROSS 3G 4G LTE 2x22dBi lecz zasięg był jeszcze gorszy a próbowałem na różne nadajniki patrzyłem na btsearch ale były gorsze parametry bo nawet -122 dbi RSRP czy -95 dbi RSSI.
Najlepsze paramtery mam bez anteny gdy mam router w domu i tutaj screen:
http://iv.pl/images/85995984225926533053.png

I pytanie co to nadajnik (na żółto podkreśliłem), gdzie mam antene skierować?

Mieszkam dokładnie na wsi (Brzozówka) koło Cielądza powiat Rawski
myk6414
Szalony PlusManiak
Posty: 442
Rejestracja: 11 cze 2014, o 11:23

Re: Z anteną gorszy sygnał LTE

Post autor: myk6414 »

Kup porządny panel z Cybertecha.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sebamix
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2016, o 19:53

Re: Z anteną gorszy sygnał LTE

Post autor: sebamix »

Antena jest dobra tylko nie wiem jak ją ustawić żeby złapać sygnał z tego nadajnika co mi łapie w routerze...
Mam obok siebie lasy i ciężko jest znaleźć ten nadajnik co mi łapie router w domu
robi458
PlusManiak
Posty: 65
Rejestracja: 26 wrz 2015, o 22:51

Re: Z anteną gorszy sygnał LTE

Post autor: robi458 »

Dobra to zdecydowanie nie jest i zysku bym się na niej nie spodziewał... No może odrobinę jeśli odpowiednio ją ustawisz i to w wysokim punkcie. Obecnie LTE masz pewnie na 800 Mhz ze sferii więc takie prędkości są zupełnie normalne i nawet to 1 mbit jeszcze nie wygląda tak źle... Najbliższy nadajnik 1800 który może pozwolić uzyskać wyższą prędkość to Mobyland (26016) ID: 31712
Rawa Mazowiecka, 1 Maja 1a

jakieś 9-10 km w linii prostej więc na tej antenie nawet nie złapiesz. Możesz spróbować cybertech 15 dBi lub sorensen 17 dBi ale to spory koszt i bez gwarancji że będzie zasięg i lepsza prędkość bo odległość duża po drodze pewnie jakieś przeszkody no i nadajniki też tylko 2 na okolice więc podejrzewam że porządnie obciążone... Kup ATK-20 lub ATK-10 + odpowiednie jak najkrótsze przewody http://www.cybertech.com.pl/p90,antena- ... fme-z.html
i spróbuj kolejno z każdym nadajnikiem
Zubki Małe
Zubki Małe, dz. nr 436


Czerniewice
Lipie, dz. nr 69

Czerniewice
Studzianki 32 A


Strzałki
dz. nr 427 tu raczej szału nie będzie.
ODPOWIEDZ