Antena LTE na 800 Mhz- prędkość itp.

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Awatar użytkownika
universal_nick
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 26 gru 2014, o 19:28

Antena LTE na 800 Mhz- prędkość itp.

Post autor: universal_nick »

Nie spotkałem się z takim tematem więc zakładam nowy wątek.
Mam antenę kierunkową 800 Mhz i moje pytania to:
1. Jaką maksymalną prędkość można osiągnąć na tej częstotliwości?
2. Czy mimo 4/5 kresek zasięgu można nie osiągnąć pełnej prędkości?
2. Jeżeli nadajnik pracuje np. na 1800 Mhz to czy jest szansa odebrać sygnał i jeżeli tak to jaka może być wtedy prędkość i zasięg? Czy mimo 4/5 kresek zasięgu można nie osiągnąć pełnej prędkości?
3. Czy opłacało mi się kupować tą antene
Proszę o małe objaśnienie
Z góry dziękuje!
amstat
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 6 mar 2016, o 13:09

Re: Antena LTE na 800 Mhz- prędkość itp.

Post autor: amstat »

Na 800 osiągniesz 8-10 mega szkoda forsy na antenę plus jedynie w dużych miastach jest szybki.
cristoplock
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2015, o 23:55

Re: Antena LTE na 800 Mhz- prędkość itp.

Post autor: cristoplock »

amstat pisze:Na 800 osiągniesz 8-10 mega
Nie do końca. Na chwilę obecną przy tej szerokości pasma którą Plus gospodaruje technologiczny maks to nieco ponad 20Mb/s. U mnie w godzinach szczytu PING 38ms i pobieranie ok 5Mb/s. Przez większość dnia PING 28-32ms oraz pobieranie 10-15 Mb/s. Owszem, dużo poniżej tego co w reklamie, ale z drugiej strony dużo więcej niż oferuje radiówka czy konkurencyjne LTE na mojej opuszczonej technologicznie wsi.
amstat pisze:szkoda forsy na antenę
W moim przypadku wydatek się opłacił. Miałem standardową "antenę" AKC i na niej prędkość 2-4Mb/s. Kupiłem najpierw kierunkową na LTE1800 - 1-2 kreski zasięgu i wzrost szybkości niewielki (najbliższy nadajnik LTE1800 12km w linii prostej + drzewa). Pojechałem wymienić na kierunkową, ale LTE800 (w linii prostej mam 3 maszty oddalone o około 10-12km), więc raczej innej technologii nie wprowadzą. Teraz mam 5 kresek w zasięgu LTE i zazwyczaj powyżej 10Mb/s pobieranie i ok 8Mb/s wysyłanie.

PS. Się teraz dopatrzyłem jaki to odgrzewany kotlet :)
ODPOWIEDZ