Internet LTE - Problem z prędkością? (proszę o pomoc)

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Kaneki
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 lis 2014, o 17:35

Internet LTE - Problem z prędkością? (proszę o pomoc)

Post autor: Kaneki »

Witam, Mam problem z internetem. Rozpiszmy się trochę i opiszmy sytuację.

Kilka lat temu gdy zacząłem swoją przygodę z internetem LTE posiadałem modem Iplus gdzie prędkość wynosiła ~100kb/s, ale to było do zrozumienia bo Iplus nie był aż tak rozbudowany w zasięg. Po dłuższym czasie zmieniłem internet z Iplus na początkowe LTE gdzie limit wynosił ~15 GB jak się nie myle + To był taki modem jak Iplus tylko prostokątny na baterie. Prędkość była zadowalająca. 2-3MB/s. Prędkość zależała od dnia, raz było wolniej, raz szybciej ale zawsze była pomiędzy 2-3MB/s.

Po 2 latach została zmieniona umowa na 30GB + 50GB pakietu nocnego. Początki - Ok, prędkość ta sama jak poprzednio ale z czasem zaczęło się coś psuć. Opóźnienia się powiększały, ale Wifi często łapie tzw "Dziury" Więc myślałem że to chwilowe. Ale problem się tylko pogrążał i pogrążał. Wraz z umową posiadałem Router D-link Dwr-921 (A). 2-3MB/s spadły do 1-2MB/s Co jeszcze było ok ale często bywało że prędkość wynosiła nawet 500KB/s. Ale jak to inni mówią, zależy jak się korzysta z internetu i w jakim celu chcę się z niego użytkować. Myśląc o grach często mogłem zapomnieć bo nawet jedna osoba potrafiła spowodować Drastyczny spadek prędkości internetu na PC. Nie wiem co teraz są za Telefony które pożerają całą prędkość internetu. Próbowałem zaktualizować Kartę Ethernet, co nie przyniosło większych skutków, ponoć karta sieciowa podobno ma własną przepustowość ale na tym się niestety nie znam.

Po kolejnych 2 latach umowa została zmieniona na Domowy internet LTE 110GB + Bez limitu. Fakt, internet raczej domowy nie jest skoro przysłano mi jeden Router ZTE MF283 (Czy jakoś tak się nazywał model) Sprawdzałem parametry Zasięgu ale to i tak na nic. Czytając na Forach polecali LTEwatch ale ta aplikacja nie działa na tym routerze, na DWR linku również. ZTE posiada prosty interfejs, ale zaczęły się jeszcze większe problemy z internetem. Tak jak pisałem prędzej o prędkościach, z czasem nie była ona zadowalająca, Tak jakby coś blokowało łącze. Myślałem czy Anteny nie są uszkodzone ale tego nie wiem.

Teraz takie pytanie, Jeśli zostałyby dokupione Anteny 1800MHz to mogłaby podnieść się prędkość internetu? Czy to jest spowodowane tym, że mieszkam w takim "dole" + na parterze.

Mieszkam w Województwie Kuj-pom, Lubicz Dolny, Dworcowa 44... Nie wiem gdzie są w tej chwili obecne nadajniki. Słyszałem że w Lubiczu Górnym ale nie mam pewnośći. Bardzo was proszę o pomoc. Myślę że rozpisałem ten temat dość zrozumiale.
Ostatnio zmieniony 4 maja 2016, o 16:49 przez Kaneki, łącznie zmieniany 1 raz.
ml13
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 3 cze 2015, o 16:23

Re: Internet LTE - Problem z prędkością?

Post autor: ml13 »

Pewnie router domyślnie łączy Ci się z LTE 800MHz przez to że lte 1800 ma u Ciebie za słaby zasięg. Zakup anten lte 1800 pomoże bo wtedy polepszysz zasięg 1800 i nie będziesz musiał siedzieć na 800, o ile oczywiście masz nadajnik lte 1800 nie dalej niż 6km i przez las to da radę, ale z DOBRĄ antena.
Kaneki
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2014, o 17:35

Re: Internet LTE - Problem z prędkością?

Post autor: Kaneki »

Co do anteny widziałem jakąś na allegro Dual LTE 1800 MHz czy jakoś tak za 160 zł.

http://allegro.pl/antena-dual-lte-30db- ... 12423.html O taka będzie dobra? Zrezygnowałem z routera ZTE patrząc na negatywne opinie o tym routerze.
ml13
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 3 cze 2015, o 16:23

Re: Internet LTE - Problem z prędkością?

Post autor: ml13 »

Jak mówiłem najlepiej Sorensen 15/17 lub Cybertech 15dbi duo ;)
Kaneki
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2014, o 17:35

Re: Internet LTE - Problem z prędkością?

Post autor: Kaneki »

ml13 pisze:Jak mówiłem najlepiej Sorensen 15/17 lub Cybertech 15dbi duo ;)
O tym akurat nie wspominałeś, ale dzięki. Co do tych anten, Ile powinny kosztować? Nie chce przepłacić

Według strony Beta.btsearch.pl Wyniki są następujące.

Jeden BTS znajdujący się w Lubiczu Dolnym w Kierunku Torunia wynosi 1.52km, Po drodze są budynki
Drugi BTS znajdujący się w Lubiczu Górnym znajduje się w odległości 1.12, przy czym BTS jest Na górze i po drodzę są Obszary leśne.
ml13
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 3 cze 2015, o 16:23

Re: Internet LTE - Problem z prędkością?

Post autor: ml13 »

Mój błąd pomyliło mi się z innym, postem. Anteny są w tej samej cenie co ta którą podałeś.
Link: http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... e-1-3-0401
Kaneki
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2014, o 17:35

Re: Internet LTE - Problem z prędkością?

Post autor: Kaneki »

Tylko czy one będą napewno pasowały do routera D-link DWR-921?

Ach dobra, przeczytałem opis Antenty Sorensen 17 i jest napisane że kompatybilna z tym o to routerem. Dziękuję za wskazówki, zapewne za miesiąc dopiero kupię bo wycieczka i Szpital czeka więc będzie problem z finansami.
Kaneki
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2014, o 17:35

Re: Internet LTE - Problem z prędkością?

Post autor: Kaneki »

Witam wszystkich użytkowników jak i administracje tegoż że forum. Od dłuższego czasu Internet chodzi z masakryczną prędkością. Zawsze miałem prędkość od 1MB/s do 3MB/s. Ale ostatnio to jest jakaś porażka. Ponoć jest to nielimitowany internet, nawet jeśli byłby limit to przyszłaby wiadomość o tym, że pakiet danych został wykorzystany. Nie wiem czy to jest obciążony nadajnik czy co. ALE TO JEST JAKAŚ MASAKRA. Mam płacić 100zł za internet gdy nawet obejrzenie filmu jest niemożliwe? Na Youtube Jedynie 140p lub 240p można ale to nic nie widać, jedynie w celu muzyki bez żadnego teledysku.

Jeśli wystąpiłby wariant obciążonego nadajnika to chyba każda osoba powinna mieć problemy z internetem. Spytałem się sąsiada który posiada internet w konkurencji o prędkość internetu w różnych godzinach, 12, 18 itp. Te godziny szczytu najbardziej mnie ciekawiły. Prędkość była sprawdzana na platformie steam. Odpowiedział mi zawsze jednoznaczną odpowiedź, 2.5-3MB/s. Inne osoby które miały internet w tej samej sieci odpowiedziały tak samo. Więc przeszedłem do kolejnego dochodzenia z internetem w plusie. Jedna osoba mieszkająca 2 piętra wyżej odpowiedziała że NIE MA ŻADNYCH problemów z prędkością. Więc o co chodzi? Antena jest, Opłacone rachunki są, Najnowszy Firmware routera jest. (TP-link Dwr-921) Nawet mam wyłączone wszystkie programy korzystające z internetu. Dodam, że nadajnik jest 1.5km ode mnie.

Zrobiłem zrzut ekranu prędkości.
Obrazek

Wyniki Speedtest:
Obrazek

Opłata 100zł miesięcznie, dla bardzo słabej jakości internetu.
ODPOWIEDZ