brak dostępu do LTE w LG K10 LTE Android 5.1.1

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
bizoniks
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 19:46

brak dostępu do LTE w LG K10 LTE Android 5.1.1

Post autor: bizoniks »

Dzień dobry.
Przedłużyłem umowę w Plus na JA+ do wszystkich bez końca - Smartfon dla Stałych Klientów. Jestem klientem Plusa od roku 2002.
Wymieniłem w punkcie kartę SIM ze starej na nanoSIM LTE01.
Telefon, który wybrałem (LG K10 LTE) obsługuje LTE i ma Android 5.1.1 Lizak oraz w ustawieniach sieci jest wybrana opcja: Automatyczny GSM/WCDMA/LTE.
Usługa LTE jest aktywna na koncie, jestem w zasięgu LTE (centrum Wrocławia). Telefon żony LG G3s (Android 5.0.2) łapie LTE bez problemu z naszego mieszkania.
Przeprowadziłem ręcznie konfigurację swojego telefonu zgodnie z ustawieniami ze strony http://ustaw.plus.pl/konfiguruj-telefon. Ponieważ automatyczne nie jest dostępna dla mojego telefonu.
Dzwoniłem do dwóch konsultantów, którzy rozłożyli ręce, zrobili dwa restarty ustawień sieci i opowiadają bez końca o nadajniku i jego obciążeniu i że teraz będzie już dobrze. Jeden z Panów odesłał mnie na to forum. Cóż więcej mogę zrobić ?

Wybrałem telefon z LTE, płacę za LTE, ale cieszę się jedynie 3G. Jakieś pomysły. Będę bardzo wdzięczny.
bizoniks
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 19:46

Re: brak dostępu do LTE w LG K10 LTE Android 5.1.1

Post autor: bizoniks »

Sprawa rozwiązana. Operator po zgłoszeniu problemu przez stronę internetową (Internetowa Obsługa Klienta) odblokował dostęp do usługi LTE. Duży plus dla Plusa za szybką reakcję. Potrzebny był jeszcze restart telefonu i internet LTE w pakiecie śmiga jak należy. :-D

Wątek do zamknięcia.
pwrs85
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 29 maja 2016, o 08:25

Re: brak dostępu do LTE w LG K10 LTE Android 5.1.1

Post autor: pwrs85 »

Proszę o usunięcie tego posta
ODPOWIEDZ