Dostęp do internetu bez pakietu

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
RexTyran
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 kwie 2016, o 16:36

Dostęp do internetu bez pakietu

Post autor: RexTyran »

Witam,
dziś przeniosłem swoją starą taryfę z 36i6 do nowej JA+ na kartę - wszystko fajnie tylko mam pewne zapytanie co do internetu.
Wcześniej na tamtej taryfie gdy nie miałem pakietu internet i wszedłem w przeglądarkę to dostęp do internetu był niemożliwy gdyż nie miałem pakietu.
Chciałem dokupić teraz do aktualnej taryfy JA+ pakiet internetu, ale z ciekawości sprawdziłem czy pobierze mi jakiekolwiek pieniądze gdy wejdę w przeglądarkę internetową bez pakietu... Internet zadziałał, ale ma się to jednoznacznie z pobraniem opłat i tak się stało, pobrano mi pieniądze.
I tu moje pytanie: da się zrobić tak, że gdy będę miał załączoną opcję " przesył danych na włącz" i będę chciał wejść w internet to nie połączy mi się z nim gdy nie będę miał wykupionego jakiegokolwiek pakietu?
Pytam o to, bo gdy wykupie pakiet i nie zwrócę uwagi na jego całkowite wykorzystanie to może mi zjeść całą kasę z konta.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dostęp do internetu bez pakietu

Post autor: sl@w_es »

Włączenie przesyłu danych w telefonie oznacza, że będziesz mógł łączyć się z internetem nawet nie mając aktywnego pakietu internetowego - wystarczą środki na koncie.
Pakiet internetowy nie jest gwarantem połączenia z internetem, a służy jedynie do obniżenia kosztów transmisji danych; za połączenie z internetem odpowiada poprawnie skonfigurowany telefon i włączona usługa transmisji danych (GPRS).
Dodam jeszcze, że przy włączonym przesyle danych telefon będzie automatycznie łączył się z internetem pobierając m.in. aktualizacje dla zainstalowanych aplikacji.

Łącząc się z internetem, niezależnie czy to wykonasz Ty czy Twój telefon, nie mając aktywnego pakietu internetowego poniesiesz rzeczywiste koszty takiego połączenia, bo póki co Plus nie świadczy tej usługi darmowo.

W taryfie JA + na kartę pakiety internetowe są Non Stop, a to oznacza, że po wykorzystaniu danych z pakietu bez ponoszenia dodatkowych kosztów dalej będziesz mógł korzystać z internetu tyle, że prędkość przesyłu danych zostanie ograniczona do zawrotnej prędkości 32 kb/s.
Tak, że radzę aktywować któryś z pakietów internetowych.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ