mf821 lte usb modem widziany jako stacja CD

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Sakitta
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 2 cze 2016, o 01:08

mf821 lte usb modem widziany jako stacja CD

Post autor: Sakitta »

Problem polega na tym, że nie mogę korzystać z modemu mf821, ponieważ jest widziany jako stacja CD pod sys. Windows 10. Sprawdzałem to na laptopie win. 8 i ten problem tam też się powtarzał.

Trochę nieciekawie skończyła się moja próba aktualizacji sterownika, czego efekt przedstawiłem w załącznikach.
Gdy modem jest podłączony, z jednej strony działa, z drugiej nie
Gdy modem jest podłączony, z jednej strony działa, z drugiej nie
Gdy wyciągam modem, znika zarówno działający sterownik, jak i "problem"
Gdy wyciągam modem, znika zarówno działający sterownik, jak i "problem"
Obrazek
[adres zdjęcia dla wygody http://iv.pl/images/24793689605690279289.jpg]
Tak wygląda wnętrze "płyty".

Mimo wszystko, aplikacja dalej pokazuje mi niemiłą wiadomość "brak modemu".

Ciekawe, że jeszcze wczoraj działało...

Jeżeli macie jakieś pomysły, co z tym zrobić, byłbym bardzo wdzięczny. Jeżeli są potrzebne jeszcze jakieś informacje, udzielę odpowiedzi na każde.
Sakitta
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 2 cze 2016, o 01:08

Re: mf821 lte usb modem widziany jako stacja CD

Post autor: Sakitta »

Teraz patrzę, że chyba trochę przekręciłem. Rozpoznanie jej jako "stacji CD" chyba jest naturalne, lecz problem nie uległ zmianie. Na modemie ciągle pali się czerwona dioda.
Sakitta
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 2 cze 2016, o 01:08

Re: mf821 lte usb modem widziany jako stacja CD

Post autor: Sakitta »

Przespałem się z problemem i naprawiłem. Przyczyną usterki było uszkodzenie karty SIM (choć dalej nie wiem, co spowodowało uszkodzenie). Od tego wszystko się zaczęło, łącznie z niemożnością wykrycia poprawnych sterowników, które ustawiłem ręcznie. Jeżeli pojawia ci się podobny problem, nie popełniaj mojego błędu na zakładaniu, że winna może być tylko warstwa software bądź modem.

Temat do zamknięcie, czy jak tam robicie.
ODPOWIEDZ