LTE vs Radiowka

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Risto91
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 cze 2016, o 16:42

LTE vs Radiowka

Post autor: Risto91 »

Witam, aktualnie posiadam wraz z domownikami internet radiowy, bardzo kiepskiej jakosci... niestety im to wystarczy, ja mam troszke wieksze wymagania, poniewaz sporo przesiaduje/ogladam/gram, planuje zakupic LTE lecz mam pare pytan:

1. czy LTE z radiowka nie beda sie gryzly ? nie bedzie jakis zaklocen miedzy routerami/antenami ?
2. mieszkam w domu, na przeciw mam sredniej wielkosci drzewa, mocno zageszczone, radiowce to przeszkadza, czy LTE sobie poradzi ?
m-a-t
PlusManiak
Posty: 117
Rejestracja: 23 lut 2015, o 14:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: LTE vs Radiowka

Post autor: m-a-t »

1: Nie będą się gryzły bo lte i net radiowy nadają na innych częstotliwościach, więc będą inne anteny i wgl. Tylko nie stawiaj jednego routera obok drugiego bo mogą się zakłucać i net będzie wolniejszy.
2: Może przeszkadzać, ale jak kupisz odpowiednią antenę do LTE to możesz osiągnąć przyzwoite prędkości. Najlepiej weź sobie na próbę i potestuj jak to u ciebie działa. Zobacz też sobie czy masz do dyspozycji LTE 800 czy tylko 1800 bo to jest ważne jeśli masz kiepskie warunki.
ODPOWIEDZ