LTE Stabilny jak bagno

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
szybiszj
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 wrz 2016, o 19:39

LTE Stabilny jak bagno

Post autor: szybiszj »

Oto mój stabilny jak SKAŁA internet LTE w Plus.

Transfer:
Download 0.51 Mbps
Upload 0.94 Mbps

Obrazek

A wszytko to przy sile sygnału LTE na poziomie 93% oraz oczywiście niewykorzystanym pakiecie danych. Odległość od BTS to 500m. Antena o wzmocnieniu 23DBi. Na lini antena BTS nie ma żadnych przeszkód.
Strach pomyśleć jakie będą transfery jak wyjadę za limit

Transfer pliku 100Mb w tych warunkach to 2 godziny.

Dla porównania transery w konkurencyjnych sieciach zamontowanych na tym samym BTS sie to
Orange ok 20 Mbps
T-Mobile ok 15 Mbps
Play 7 Mbps

Wnioski są następujące: Plus zaniedbał rozwój infrastruktury wpuszczając w obręb jednej anteny zbyt wielu użtkowników. Zanim zwiążesz sie więc z tą siecią umową na 24 miesiące to lepiej zastanów się dwa razy. Wysłałem do BOK prośbę o interwencję i przywróceni poziomu transferu do co najmniej 5Mbps. Jaki będzie rowzój wydarzeń - zobaczym ale na pewno się z wami podzielę
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE Stabilny jak bagno

Post autor: habish »

Za mało danych podałeś.
Jaka lokalizacja?
Jaki sprzęt?
STEFEKS1
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 7 paź 2016, o 09:16

Re: LTE Stabilny jak bagno

Post autor: STEFEKS1 »

MOJE TRZECIE PISMO I CIĄGLE TA SAMA ODPOWIEDŹ.
A WCZORAJ LTE WCALE NIE DZIAŁAŁO.
A JAK DZIAŁA TO DO 1 Mbp/s download
Jesteście oszuści i tyle
PISMO Z PLUSA.jpg
I jeszcze dodam, że ostatnio usunięto moje wpisy, a logowanie do konta też nie działało...czyli konto też usunęli, bo się prawdy wstydzą... mafia i tyle.
maleko
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 24 lip 2015, o 15:38

Re: LTE Stabilny jak bagno

Post autor: maleko »

szybiszj pisze:Oto mój stabilny jak SKAŁA internet LTE w Plus.
A co to ma wspólnego ze stabilnością? NIC.

Co do prędkości to niestety operatorzy NIC nie gwarantują (a politycy ich nie zmuszają, wolą brać łapówki), zatem każda prędkość jest zgodna z umową, 0 też.
szybiszj pisze:1. Antena o wzmocnieniu 23DBi.
2. Na lini antena BTS nie ma żadnych przeszkód.
3. Transfer pliku 100Mb w tych warunkach to 2 godziny.
Podstawa (np. przed skargami do urzędów) to wyeliminować problemy po swojej stronie:
1. "Antena" na śmietnik, nie ma takich anten, to jakiś szmelc.
2. Zakładając prawdziwość 23 dBi to jest to drastycznie za dużo na takie warunki (widoczność optyczna i 500m).
3. Kłamstwo, które obniża wiarygodność skargi niemal do 0. To nie 2 godziny, ale ok. 200 sekund (0,5 Mb/s * 200 s = 100 Mb), dlatego trzeba zadbać by skarga trzymała się kupy.
Rady możesz olać, ale wtedy twoja skarga też zostanie olana ze względu na oczywiste błędy, nie wolno dawać pretekstów do odrzucenia skargi ot tak.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: LTE Stabilny jak bagno

Post autor: sl@w_es »

STEFEKS1 pisze:(...) ostatnio usunięto moje wpisy, a logowanie do konta też nie działało...czyli konto też usunęli, bo się prawdy wstydzą... mafia i tyle.
@ STEFEKS1,

nikt Twojego konta nie usunął - ciągle jest na FORUM: http://www.plusforum.pl/memberlist.php? ... le&u=26930, a jeśli nie mogłeś się zalogować należało upewnić się, że prawidłowo wpisujesz swoją nazwę użytkownika oraz hasło. Były prawidłowe? Trzeba było kliknąć w link Zapomniałem hasła na stronie http://www.plusforum.pl/ucp.php?mode=login lub skontaktować się z Administratorem.
Usunięte wpisy? Nic podobnego, po prostu zgodnie z Regulaminem FORUM zostały przeniesione do właściwego wątku: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 30#p204540.
I również zgodnie z powyższym Regulaminem pkt 18 dostęp do konta STEFEKS1 został zamknięty.
Bardzo proszę o zapoznanie się z Regulaminem FORUM jak również ze stroną Najczęściej zadawane pytania co w przyszłości pozwoli uniknąć emocjonalnych i zbędnych komentarzy.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
STEFEKS
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 11:46

Re: LTE Stabilny jak bagno

Post autor: STEFEKS »

OK OK .....KONTO DZIAŁA..........MEA CULPA.

A oto moje dzisiejsze pomiary PLUS LTE:
plus lte.jpg
STEFEKS
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 11:46

POMIARY SOBOTA RANO

Post autor: STEFEKS »

Jednak warto walczyć o swoje, polecam pisać do skutku aż ktoś zauważy i pomyśli, że mu się nie opłaca iść do sądu, rzecznika itd.
Pomiary robione o 9.30 rano sobota 15 października:
Zrzut ekranu z 2016-10-15 09-18.png
Zrzut ekranu z 2016-10-15 09-21.png
Dodam, że piszę z Linux Mint*) - polecam, ale na Windowsie jest tak samo dzisiaj... czary normalnie.
ODPOWIEDZ