WIELKI problem z prędkościami.

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Takeshiaizawa
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 mar 2015, o 20:51

WIELKI problem z prędkościami.

Post autor: Takeshiaizawa »

Uhm.. Witam wszystkich. Od dłuższego czasu mam problemy, które mnie po prostu denerwują bo tego nigdy nie było. Jestem posiadaczem Ja + Internet LTE (100GB bez limitu danych, Tak jest napisane). Tak więc. Ja mieszkający w Lubiczu Dolnym (Kuj-pom). Nie miałem zazwyczaj problemów z internetem. Fakt prędkośći były czasami żenujące... 200-300Kb/s ale PING w aplikacjach był dobry więc nie zdawałem sobie z tego sprawy. Jednak ostatnio to jest kompletna masakra... Codziennie Kombinuje przy tych antenach wmontowanych w router i kręce na boki na jeden z nadajników. I co zastaje? 10-30kb/s prędkości. Dopiero o 1-2 w nocy prędkość wzrasta do 1mb/s. Tylko wtedy, nie zamierzam korzystać z komputera po nocach, więc o co w tym wszystkim chodzi? Że takiej wsi ponoć 2 nadajniki nie wyrabiają?! Brat się skarży, ja w sumie też. Ponieważ zawsze były problemy gdy jedna osoba grała, druga w tym czasie na przykład przeglądała strony w internecie i z 300kb/s zostawało mu 10-30kb/s podczas gry co kończyło się słowami wulgarnymi na temat internetu. Teraz nic nie musimy robić by wyzywać. Cały czas prędkość 10-50kb/s nawet jeśli druga osoba nie korzysta z internetu.

O CO Z TYM WSZYSTKIM CHODZI?! Mam płacić 100zł za internet przy takich warunkach? To jest na prawdę żenujące

Obrazek
Awatar użytkownika
bramowicz1
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 4 mar 2013, o 02:14
Lokalizacja: Toruń, Lubicz

Re: WIELKI problem z prędkościami.

Post autor: bramowicz1 »

Napisz więcej: lokalizacja, podaj parametry diagnostyki, ilość zużytych danych (pakiet podstawowy, ewentualnie nocny jeśli jest aktywny).
Jeśli podasz te podstawowe informacje to ktoś Ci na pewno odpowie, z tego co napisałeś nie wiele wynika. Albo pogorszyły się warunki albo obniżono prędkość.
D-Link DWR-966, Motorola Edge 30 Pro
STEFEKS
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 11:46

Re: WIELKI problem z prędkościami.

Post autor: STEFEKS »

Nie ma sensu pytać przecież szybkość od 0,12 Mbp/s to szybkość dopuszczalna , bo tak w umowie jest choć nie dosłownie, bo do 150 Mbp/s to np 0,01Mbp/s też jest w tych granicach.............tylko do sądu, po swoje.
Pozew do sądu i do ministra cyfryzacji napisać i rzecznika praw idt.
qmarkus
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2016, o 13:34

Re: WIELKI problem z prędkościami.

Post autor: qmarkus »

" Przecież pobiera Pan dane więc ma Pan dostęp do internetu. Umowa jest na limit danych a nie prędkości. " Cytat z działu obsługi. dostęp jest, oczywiście, ale 0,3-1,5 i z czkawką.
Takeshiaizawa
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 17 mar 2015, o 20:51

Re: WIELKI problem z prędkościami.

Post autor: Takeshiaizawa »

bramowicz1 pisze:Napisz więcej: lokalizacja, podaj parametry diagnostyki, ilość zużytych danych (pakiet podstawowy, ewentualnie nocny jeśli jest aktywny).
Jeśli podasz te podstawowe informacje to ktoś Ci na pewno odpowie, z tego co napisałeś nie wiele wynika. Albo pogorszyły się warunki albo obniżono prędkość.
Podałem Lokalizacje, Lubicz Dolny, ulica Dworcowa 44, mieszkania nie będę już podawał. Jest to "wieś" w województwie Kujawsko Pomorskim. Ponoć mam internet bez limitu w połączeniu LTE, Ilość zużytych danych to ~30GB jak na teraz bo nic nie można zrobić! Raczej to nadajniki, bo dziwne że sąsiad posiadający internet w orange ma stałe łącze 3mb/s przy włożonej karcie i tym samym ustawieniu routera, niż ja. Nic nie można zrobić, dosłownie nic. Pobierać plik o wadze 3gb na platformie steam od godziny 14 do 23. Dziękuję bardzo... W nocy prędkość że ojeju. W dzień to krew zalewa...

Parametry Diagnostyki? Chodzi o te RSSQ itp? Mój router tego nie pokazuje, a router który otrzymałem z umową (Wiem tyle, że to jest ZTE) chodzi jeszcze gorzej od D-link DWR 921
ODPOWIEDZ