Potrzebna pomoc w konfiguracji i ustawieniu urządzeń

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Warjat
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 paź 2016, o 22:01

Potrzebna pomoc w konfiguracji i ustawieniu urządzeń

Post autor: Warjat »

Witam!

Około tydzień temu, stałem się użytkownikiem LTE. Niestety prędkości, które uzyskuje są bardzo mizerne (wartości uśrednione: pobieranie 1mb/s, upload 4mb/s). Według informacji, które uzyskałem na stronach związanych z lokalizacjami nadajników, nadajnik oddalony jest od mojego miejsca zamieszkania o około 800 metrów, a mimo to na stronie konfiguracyjnej routera i modemu widnieją "tylko" 2 na 5 "kresek" sygnału. W związku z tym szukam odpowiedzi na kilka pytań:

-Który z nadajników ( 800 czy 1800) prawdopodobnie zapewni większe prędkości (zakładając że znajdują się w takiej samej odległości od mojego miejsca zamieszkania)
-Czy modem ODU posiada odbiornik kierunkowy, czy też odbiera sygnał dookoła siebie?
-Podłączenie do którego z nadajników znajdujących się w pobliżu mojego miejsca zamieszkania, teoretycznie zapewni najlepszą szybkość?
-W jaki sposób mogę "wymusić" od modemu aby pobierał sygnał z konkretnego nadajnika?

Moja lokalizacja:Bolesławiec, ul. Jeleniogórska. Woj.dolnośląskie
Urządzenia: Router IDU-200, Modem zewnętrzny ODU-200.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ