Ukryte limity danych?

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Awatar użytkownika
Patrickoo
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 19:22

Ukryte limity danych?

Post autor: Patrickoo »

Witam.

Wziąłem na próbę internet LTE z plusa, ale dopiero mają przysłać kartę.

Jednak chciałbym się dowiedzieć kilka rzeczy przed rozpoczęciem zabawy:

- Interesuje mnie opcja z pakietem 50gb, a potem niby nielimitowany w LTE. Czy po wykorzystaniu pakietu rzeczywiście mam nielimitowany? Obecnie mam sieć Play i tam w regulaminie jasno pisze, że po 100 GB mogą nałożyć lejek. Czy tutaj jest tak samo? Jeśli tak to do jakiej prędkości zwalnia net? Oczywiście mówimy cały czas o LTE. Chociaż konsultant zapewniał mnie, że jeśli jestem w LTE to żadnego lejka nie będzie... Wyraźnie go pytałem o jakieś ukryte limity, tak jak w innych sieciach. Ale nie chce mi się wierzyć, że po wykorzystaniu pakietu + 100 GB nadal można lecieć w nieskończoność na pełnej prędkości LTE.

- Darmowe noce, ale to tak naprawdę 200 GB od 1 do 8 rano... Po wykorzystaniu co się dzieje? Bo to jest raptem kilka filmów w HD i 4K i po limicie. Zwalnia net przy nockach czy jak? Bo to jest chyba traktowane jako odrębny pakiet.
Obecnie w PLAY mam darmowe noce, ale tam są prawdziwe darmówki, bo lecę non-stop na pełnej i pobieram sporo i jeszcze nigdy lejka nie dostałem przez nocki.

W sumie to na razie tyle. Najbardziej mnie interesuje kwestia LTE i limitów. Będę wdzięczny za informację.

Pozdrawiam.
Adam171
PlusManiak
Posty: 63
Rejestracja: 26 wrz 2014, o 01:05

Re: Ukryte limity danych?

Post autor: Adam171 »

Szczerze? Ja przedłużyłem umowę na kolejne 2 lata i jestem bardzo smutny. Lejki są i zawsze były. Konsultant Cie robi w konia bo ja rozmawiałem z kobietą w salonie i jasno powiedziała ze jak będę dużo pobierał to to ograniczą. Teraz pobrałęm 130 gb i ledwo co mi net chodzi 130 gb w 18 dni nie jest to chyba aż tak dużo.
Awatar użytkownika
Patrickoo
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 19:22

Re: Ukryte limity danych?

Post autor: Patrickoo »

Hmm, czyli bieda...
No dobra, ale zawsze zakładają lejek po przekroczeniu 100 GB?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Ukryte limity danych?

Post autor: habish »

Ostatnie dwa przypadki na forum były po 300 GB.
Awatar użytkownika
Patrickoo
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 19:22

Re: Ukryte limity danych?

Post autor: Patrickoo »

Ok, czyli nie tak źle. Gdzieś czytałem albo słyszałem, że lejek robią jak się ciągnie dużo w godzinach szczytu, chociaż nie wiem ile w tym prawdy. No nic, zobaczymy.

A do jakich prędkości niby zwalnia net na LTE?
Quarag
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 29 lip 2015, o 09:37

Re: Ukryte limity danych?

Post autor: Quarag »

Patrickoo pisze:A do jakich prędkości niby zwalnia net na LTE?
Mi zwolniło do 10Mbps po stanie:

rozmowy:0:00 m:s; sms:0 szt; wykorzystany Limit podstawowy:80 GB; LTE bez limitu:49,48 GB; Darmowy ruch:bez limitu; Limit Ipla:144,54 MB; Limit nocny:1,86 GB

Czyli po przekroczeniu 129.48GB tylko że prawdopodobnie szybciej, bo to stan z dnia w którym się kapłem ze coś nie śmiga. I to na btesie który nie jest obciążony :lol:
Zdarzyło się to tylko raz. W sumie wychodzi gorzej niż ma konkurencja. Bo tam przynajmniej wiesz po ilu Gb ci przytną, a tu loteria.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Ukryte limity danych?

Post autor: habish »

FUP wycinał zawsze do ok 0,5 Mbps.
Quarag
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 29 lip 2015, o 09:37

Re: Ukryte limity danych?

Post autor: Quarag »

patryk7588 pisze:FUP wycinał zawsze do ok 0,5 Mbps.
A to ciekawe. Bo jakoś spajk leci przez ok 1-2 sec do wartości 40Mb + i zbija się transfer do 10.
Czy oglądasz film , robisz speed testa itp.

Typowy objaw ograniczenia transferu.
Te twoje 0.5Mbps to z choinki urwałeś? Bo jakoś w mojej umowie nie jest napisane po ilu GB może fup zadziałać i do jakiej prędkości obniżyć transfer.
Jedynie jest napisane, że może zostać obniżony transfer wraz z rosnącym zużyciem danych do wartości minimalnej 32kbps.

Czyli jak się zechce plusowi to jednemu obniży po przekroczeniu pakietu o 1GB a innemu o 100GB.
Tak samo może być być z transferem. Bo mogą go według regulaminu modyfikować na dowolną wartość, jak się im podoba.
Sytuacja moja dotyczy Ja+ PowerLTE2 80.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Ukryte limity danych?

Post autor: habish »

Z tej samej choinki co twoje 10 Mbps. Pobieraj dalej i daj znać po ilu GB dostaniesz ok 0,5 Mbps.
Quarag
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 29 lip 2015, o 09:37

Re: Ukryte limity danych?

Post autor: Quarag »

patryk7588 pisze:Z tej samej choinki co twoje 10 Mbps. Pobieraj dalej i daj znać po ilu GB dostaniesz ok 0,5 Mbps.
Podaj lepiej treść regulaminu z której wynika że fup to 0,5 Mbps. Ja wiem że bronisz plusa to się podeprzyj regulaminem.
Bo pisanie o fupie i 0.5Mbps to niezła ściema, i bajko pisanie.
Awatar użytkownika
Patrickoo
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 19:22

Re: Ukryte limity danych?

Post autor: Patrickoo »

Czyli wychodzi na to, że lejek to kwestia bardziej indywidualna niż jakaś z góry ustalona. No nic, potestuje i zobaczymy jak to wygląda w praniu.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Ukryte limity danych?

Post autor: habish »

Quarag pisze:
patryk7588 pisze:Z tej samej choinki co twoje 10 Mbps. Pobieraj dalej i daj znać po ilu GB dostaniesz ok 0,5 Mbps.
Podaj lepiej treść regulaminu z której wynika że fup to 0,5 Mbps. Ja wiem że bronisz plusa to się podeprzyj regulaminem.
Bo pisanie o fupie i 0.5Mbps to niezła ściema, i bajko pisanie.
Nie bronię, przecież daje niższą wartość lejka niż ty.
Równie dobrze mogę napisać abyś ty podparł swoje 10 Mbps regulaminem.
Tak jak pisałem, pobieraj dalej i daj znać po ilu GB twoja prędkość spadnie w okolice 0,5 Mbps.
Poczytaj trochę forum a zobaczysz że ostatecznie każdy dostawał lejek w okolicach 0,5 Mbps, no chyba że wcześniej skończył się okres rozliczeniowy.
ODPOWIEDZ