Playstation i DNS

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Awatar użytkownika
Patrickoo
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 19:22

Playstation i DNS

Post autor: Patrickoo »

Witam.

Od wczoraj testuje internet z plusa, a dokładniej to mam kartę z cyfrowego polsatu, ale to i tak jedno bo połączenie idzie przez plus... Wczoraj działało wszystko ok, a dziś konsola nie chciała w ogóle z netem łączyć. Wszystko inne działało, a konsola nie...
No to poczytałem i widziałem, że trzeba zmienić DNS. Zmieniłem na te z Google i ruszyło, wszystko działa bez problemu...

Wcześniej miałem internet z Play i przez cały okres trwania nic nie musiałem zmieniać, a tutaj już na 2 dzień... Na infolinię nawet nie dzwonię, bo jak przedstawię problem to jeszcze komuś tam głowa wybuchnie od myślenia...

Moje pytanie jest takie... Czy ktoś miał podobnie (czytałem, że u Plusa to normalne z tymi DNS i wszystko zależy jakie IP nam w danym momencie przypisze) i co ważniejsze, czy zmiana DNS jakkolwiek wpływa na jakość połączenia? Przy testach ping i prędkość nawet się nie zmieniły, więc jestem ciekaw... Ustawiłem póki co na routerze te DNS i nie odczuwam wielkiej różnicy, ale jestem ciekaw gdzie ona się objawia, że są DNS zmienione...

Są tu jacyś gracze, którzy kumają temat?
maleko
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 24 lip 2015, o 15:38

Re: Playstation i DNS

Post autor: maleko »

DNS tłumaczy nazwy na adresy IP ... i nic więcej. Ustawiając DNS-y z Australii można sobie znacząco spowolnić przeglądanie stron www (bo zapytań do DNS idzie dużo). Jeszcze większe kłopoty wywołają DNS-y ze stratami (kiedyś w TP np. 50% strat), jak też fałszywki źle tłumaczące (dzięki czemu nie wchodzi część stron, np. Microsoft), nie mówiąc już o złodziejach hakerach kierujących na lipne strony (przez podmianę DNS w niektórych routerach).

Warto dodać też znany z Playstation "błąd DNS" - może to być cokolwiek, te matoły tak stworzyły test, że wyrzuca ten błąd przy byle czym (nawet przy wyłączeniu routera - a wtedy kompletnie nie ma dostępu, nie tylko do DNS).
Awatar użytkownika
Patrickoo
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 19:22

Re: Playstation i DNS

Post autor: Patrickoo »

Na razie na tych DNS 8.8.8.8 i 8.8.4.4 wszystko działa ok. Nie zauważyłem, żeby strony wolniej chodziły, prędkość neta i ping bez zmian. Konsola też chodzi ok.
Jednak wciąż mnie martwi, że trzeba zmieniać je ręcznie... Paranoja wg mnie.
Niestety wykrakałem sobie...
Na jakichkolwiek DNS konsola nie chce się nawet z netem łączyć, czy to kabel czy wifi...
Plus po raz kolejny potwierdza, że jest największą porażką w necie... I wiem, że ustawienia konsoli mam ok, bo wystarczy że włoże kartę z Play do modemu i wszystko działa bez jakichkolwiek problemów. No nic, trzeba będzie odmówić raczej ten "fantastyczny" internet póki mogę. Nie będę przecież 3 razy na dzień routera ustawiał na różne DNS i do tego konsole...
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Playstation i DNS

Post autor: habish »

Awatar użytkownika
Patrickoo
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 19:22

Re: Playstation i DNS

Post autor: Patrickoo »

No, tylko czy to ma związek z tym, że jak włączam kartę z Play to mogłem się połączyć z PSN bez problemu, a Polsat nadal miał problemy ze wszystkim...

No nic, coś czuje, że przez weekend będą to mielić. Zobaczymy potem.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Playstation i DNS

Post autor: sl@w_es »

Patrickoo pisze:Witam.

Od wczoraj testuje internet z plusa, a dokładniej to mam kartę z cyfrowego polsatu (...)
Bardzo proszę nie zaśmiecać FORUM sprawami dotyczącymi innych operatorów - proszę zwracać się do CP.

Regulamin Plus Forum.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Zablokowany