Drastyczny problem z prędkością internetu.

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Takeshiaizawa
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 mar 2015, o 20:51

Drastyczny problem z prędkością internetu.

Post autor: Takeshiaizawa »

Witam po raz kolejny...

Otóż już dzisiaj mam kompletnie dość. Ten internet to jest jakaś porażka. Pieniądze idą w błoto, internet też idzie w błoto. 17 Listopada zaczął się kolejny miesiąc rozliczeniowy czyli rzekomy "ukryty limit" wrócił do standardowej ilości - 100GB. Jednakże Jak zawsze czeka wielkie rozczarowanie. Otóż internet jest baaaardzo powolny o jakiejkolwiek porze dnia. Jedynie w nocy chodzi jakby mu dodano skrzydeł :evil: . I co mam o tym pomyśleć? Zanim wprowadzono te internety bez limitu prędkość wynosiła 3 mb o jakiejkolwiek porze dnia. A teraz? Czy rano, czy wieczór prędkość wynosi 20-30kb/s gdzie korzystanie z jakichkolwiek usług internetowych jest wykluczone. Wykorzystanie sieci podczas do tego czasu czyli 6 dni to około 1gb maxymalnie 2 bo więcej nie jestem sposób wykorzystać, nie będę siedział po nocach by obejrzeć jakiś film lub ewentualnie pograć w jakąkolwiek gre.
O tak piękna jest prędkość internetu :)
Obrazek

Może mi powiecie że złapał mnie tzw. FUP za wykorzystanie max 2gb?. Płać 100zł miesięcznie i dostań internet, który jest dosłownie bagnem. I jak zawsze jedyną wymówką u konsultanta jest "Przeciążenie nadajników" Które trwa cały dzień. Lepiej wprowadzić jeszcze LTE plus Advance by ludzie byli o wiele bardziej zażenowani tą systuacją.
Przy reklamacji tylko słyszę, że zostanie ona rozpatrzona a i tak nic się z tym nie rusza. Zero znaków życia po miesiącu.

I co do czego, zostałem oszukany przez konsultanta - Dzwonił jakiś niepełnosprawny, było słychać po jego "gadce". Mówił GŁOŚNO I WYRAŹNIE, że dostanę internet ODU IDU czy jak to się nazywa a dostałem jakieś ścierwo ZTE, które chodzi jeszcze gorzej niż D-link DWR 921. I co zostało? Musze płacić miesięczne raty za router z którego nie korzystam bo zanim skończył się czas by zrezygnować z internetu to jakoś chodził normalnie. Ehh, poprostu szkoda SŁÓW.

Lokalizacja to Kuj-Pom Lubicz dolny, ul dworcowa 44. Router został wymieniony w powyższym akapicie. Jakiekolwiek porady co powinienem uczynić?
treman
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2016, o 11:38

Re: Drastyczny problem z prędkością internetu.

Post autor: treman »

U mnie wczoraj to samo było no w zasadzie nie wiem czy od wczoraj bo mnie nie było tydzień , prędkość w porywach 30kbs , po zmianie pasma na 800 , przyspieszyło do magicznej prędkości 5Mbs . Lokalizacja Chełmża więc nie daleko Ciebie :)
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Drastyczny problem z prędkością internetu.

Post autor: habish »

@Takeshiaizawa, D-link DWR 921 to znacznie lepszy sprzęt niż ODU-IDU, możesz pisać o szczęściu a nie oszustwie ;-)

@treman, @Takeshiaizawa, co do dalszych waszych problemów, to odpowiedź jest jedna, przeciążona stacja bazowa z którą się łączycie.
Zapytajcie tutaj: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... start=5940 czy Plus planuje jakąś modernizację sieci w waszej okolicy, mającą na celu poprawę jakości sieci, w podlinkowanym wątku na pytania na temat rozbudowy sieci odpowiada pracownik Plusa.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Drastyczny problem z prędkością internetu.

Post autor: sl@w_es »

Regulamin Plus Forum pkt: 1, 4, 11, 16.

Takeshiaizawa, à propos pkt 16...
Na 6 wcześniejszych Twoich wypowiedzi 5 dotyczy prędkości http://www.plusforum.pl/search.php?auth ... 0&sr=posts dlatego nie widzę powodu dla którego ten wątek miałby pozostać otwartym dla dyskusji poruszającej tematy omawiane wcześniej. Nie wspomnę tu o innych wątkach omawiających zagadnienie marnej prędkości.

Bardzo proszę stosować się do zasad obowiązujących na FORUM.

ZAMYKAM.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Zablokowany