iPlus?...

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Awatar użytkownika
matchojs85
Szalony PlusManiak
Posty: 348
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 2 lip 2009, o 23:02
Lokalizacja: Lublin

Re: iPlus?...

Post autor: matchojs85 »

katix5898 pisze:No to chyba ja będę najwiarygodniejszym użytkownikiem do opinia o iplusie internet jest super do puki nie wejdziesz na limit nie opłaca się brać małych abonamentów bo limit nie wystarczy ci ja mam 26 gb i nie starcza mi wiec gdy masz zamiar korzystać z internetu jak z stacjonarnego to musisz się liczyć że zapłacisz ogromną forsę za abonament ale ogólnie net chodzi bez zarzutu , nie przycina się chyba że mieszkasz w pipidówie
Mieszkam w dużym mieście.. a myślę o taryfie za 110zł
katix5898
PlusManiak
Posty: 125
Rejestracja: 30 mar 2008, o 11:49

Re: iPlus?...

Post autor: katix5898 »

Mieszkam w dużym mieście.. a myślę o taryfie za 110zł
A to będzie dobrze chodził a dużo używasz internetu
Obrazek
Awatar użytkownika
matchojs85
Szalony PlusManiak
Posty: 348
Rejestracja: 2 lip 2009, o 23:02
Lokalizacja: Lublin

Re: iPlus?...

Post autor: matchojs85 »

Raczej nie.. mam stałe łacze ale komputer stacjonarny nie pracuje cały czas. Powiedzmy, że 3-4 godziny dziennie przeglądanie internetu.. i 2-3 razy w tygodniu pobieranie z Torrentow..
vengance
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2009, o 17:19

Re: iPlus?...

Post autor: vengance »

Radze od tego szajsu trzymać się z daleka,z najdalszej odległości jak to tylko możliwe!To co panowie z plusa nazywają internetem(nie)chodzi jak ślimak i to niepełnosprawny.Masa usterek ich manager ciągle się wiesza,sam się rozłącza gubi sieć a co najlepsze w umowie masz taki mały kruczek:"Dostarczamy usługę w miare możliwości".W praktyce oznacza to że mógł by ci ten szajs wcale nie chodzić a i tak musiałbyś płacić...Oczywiście w świetle prawa cywilnego taka umowa jest nieważna ale sądż się z plusem...powodzenia...O reklamacji możesz zapomnieć,dział utrzymania klienta zadba o to żebyś od tych złodziej,szubrawców krętaczy i oszustów się nie uwolnił.Jeszcze raz trzymajcie się od tego z daleka,MĘCZĘ się z nimi od ponad roku i dałbym wiele (poza ich tysiącem "kary",którą swoją drogą powinni zapłacić mi za niedostarczanie usługi)żeby się od tego badziewia uwolnić.Mówie poważnie uważajcie na ten chłam!
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: iPlus?...

Post autor: pasqal »

vengance pisze:co najlepsze w umowie masz taki mały kruczek:"Dostarczamy usługę w miare możliwości".W praktyce oznacza to że mógł by ci ten szajs wcale nie chodzić a i tak musiałbyś płacić...Oczywiście w świetle prawa cywilnego taka umowa jest nieważna ale sądż się z plusem...
Hm, mógłbyś może przytoczyć, z którego zapisu prawa tak wynika? Chętnie przyjrzałbym się temu - dobrze wiedzieć, że istnieje podstawa do procesowania się :-)
Co do jakości usługi - osobiście nie miałem problemów z tym (fakt faktem, nie korzystałem z tego zbyt długo, jednak kilkudniowy pobyt z iPlusem jako jedynym źródłem dostępu do Internetu wystarczył mi do tego, aby wyrobić sobie dobrą opinię o usłudze). Dostęp w Lublinie i Warszawie jest dobry - na szlaku komunikacyjnym (kolej, samochód) również nie ma na co narzekać.
Mógłbyś podać dokładniejszą przyczynę swojego niezadowolenia?
And remember: respect is everything…
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6158
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: iPlus?...

Post autor: mariusz9a »

vengance a ja się z Tobą nie zgodzę. Z Internetu Plusa korzystam dość często i jestem bardzo zadowolony. Kilka miesięcy temu widziałem CDMA Orange i to nie było rewelacyjne - działało coś jak EDGE Plusa a powinno do 3Mb/s - chociaż i to powinno zadowolić przeciętnego biznesmena. Poza tym nic mi sie nie rozłącza. Na uczelni moje sesje trwają ciągle po ok 4h (takie mam okienko) i nic nie rozłącza.
No ale rzecz jasna, na pewno jest jakiś region w kraju gdzie działa źle - najpewniej tam gdzie zasięg słaby. Dlatego trzeba było sobie wziąć iPlusa na próbę. Internet mobilny niczego nie gwarantuje. Tak samo jak operator nie gwarantuje zasięgu. (patrz regulamin).

W mojej opinii Internet z Polkomtela w ujęciu całego kraju jest najlepszy ze wszystkich operatorów i na pewno poleciałbym każdemu iPlusa (czego np. o pre-paidzie Polkomtela już powiedzieć nie mogę).
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
matchojs85
Szalony PlusManiak
Posty: 348
Rejestracja: 2 lip 2009, o 23:02
Lokalizacja: Lublin

Re: iPlus?...

Post autor: matchojs85 »

Widze mieszane uczucia odnosnie iPlus'a..
Playa ze swoim niemobilnym internetem PLAY OFFline skreślam w przedbiegach.. Era ma drogie taryfy.. a Orange niby ok..
Konradragon

Re: iPlus?...

Post autor: Konradragon »

Przymierzam się do kupna Sim Daty. Po przeszukaniu netu znalazłem dwa modemy Nokia CS10 i CS15, różnica w szybkości na korzyść CS15, oraz najnowszy, który pokazał się na rynku Samsung B1110. Nie jestem w temacie za bardzo bo nigdy nie miałem iPlusa. Czy te modemy się nadają? Może ma ktoś jakąś inna propozycję? Telefonu nie chcę używać w Sim Dacie
Jedna wspólna wada tych modemów, to że nie maja wyjścia na zewnętrzną antenę, chyba, że czułość tych modeli jest na tyle dobra, że nie potrzebują anteny zewnętrznej?
Slot na kartę mini SD w modemie mnie nie interesuje, może być może nie być.
Wszystkie podpowiedzi mile widziane.
Internet ten jest mi potrzebny na wyjazdy do laptopa, w domu mam stałe łącze z UPC 20Kb/s

Edit: Kupiłem nowy Huawei E180 za 370zł na Allegro
Awatar użytkownika
matchojs85
Szalony PlusManiak
Posty: 348
Rejestracja: 2 lip 2009, o 23:02
Lokalizacja: Lublin

Re: iPlus?...

Post autor: matchojs85 »

Jaki jest dobry modem do HSPA+ ?
Konradragon

Re: iPlus?...

Post autor: Konradragon »

Ten co napisałem post wyżej, a teraz testuje Sierra888. Śmiga jak szalony, ma dodatkowo jeszcze wejście na antenę zewnętrzną. Huawei E180 nie ma i denerwuje mnie ta ruchoma wtyczka USB, z czasem jest szansa, że się urwie. Zamienię chyba na Sierrę888, bo mam taka możliwość, oba mam bez sim-locka.

Prędkość jaka osiągnąłem na Sierra-888

Obrazek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6158
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: iPlus?...

Post autor: mariusz9a »

Konradragon pisze:Ten co napisałem post wyżej, a teraz testuje Sierra888
Ale one nie obsługują HSPA+.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Konradragon

Re: iPlus?...

Post autor: Konradragon »

Gdzieś wyczytałem, że E180 obsługuje, a sierra888 po zmianie softu, który niebawem pojawi się na stronie producenta. Zresztą upgrade do sierra888 robi się samo automatycznie, więc jak będzie to powinno się wgrać, a co do E180, to nie wiem jak jest z wgraniem, jak by co nowego softu.
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: iPlus?...

Post autor: kowcio »

A to zależy od oprogramowania, żeby modem obsługiwał HSPA+??
ODPOWIEDZ