Modem nie dziala

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Awatar użytkownika
leila
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 16:21

Modem nie dziala

Post autor: leila »

Matka kupiła laptop z systemem Windows 10 na starym gdzie miała chyba wiste modem działał a teraz po 4 latach dziś podlaczylam i nie wykrywa nowy laptop i plus menager modemu .czy idąc do salonu plusa pomogą mi jak bym wzięła laptop to zrobią żeby działało czy rozerwać umów e bo SaMA tego nie zrobie.co podpowiadacie
spełnienia marzeń
Awatar użytkownika
bramowicz1
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 4 mar 2013, o 02:14
Lokalizacja: Toruń, Lubicz

Re: Modem nie dziala

Post autor: bramowicz1 »

Napisz jaki to modem.
D-Link DWR-966, Motorola Edge 30 Pro
AgaxD
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 5 kwie 2018, o 18:18

Re: Modem nie dziala

Post autor: AgaxD »

Witam,
Posiadam modem do internetu lte MF821. Po podłączeniu aplikacja do obsługi internetu zainstalowała się poprawnie,jednak przy próbie połączenia pojawia się komunikat: brak modemu,proszę podłączyć modem. Po wizycie w salonie Plusa okazało się że mój modem nie jest przystosowany do mojego systemu operacyjnego-Windows 8. W związku z tym pobrałam ze strony Plusa aktualizację i sterowniki do tegoż systemu,jednak problem nie zniknął. Co robić w takim wypadku?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Modem nie dziala

Post autor: zbych_in_flames »

Wejdź w ikonkę Komputer i tam powinna być ikona modemu ZTE. Kliknij na nią prawym i wybierz wysuń, poczekaj chwile powinny pojawiać się informacje o instalacji modemu, jak się zakończy to w aplikacji tez powinien być już widoczny,
Awatar użytkownika
bramowicz1
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 4 mar 2013, o 02:14
Lokalizacja: Toruń, Lubicz

Re: Modem nie dziala

Post autor: bramowicz1 »

Miałem ten modem i ten sam problem.
Przywróć modem do ustawień fabrycznych lub jeśli to nie pomoże utwórz ręczne połączenie.

https://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow ... faqid=3735

Proszę tylko użyj numer: *99#, połączenie dial up (połączenie telefoniczne)

W rozwiązaniu problemu pomaga też oprogramowanie z CP:

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inte ... e-mf821.cp
D-Link DWR-966, Motorola Edge 30 Pro
ODPOWIEDZ