Spowolnione LTE

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
marioan4
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 22 sty 2017, o 01:12

Spowolnione LTE

Post autor: marioan4 »

Witam,

Od roku jestem abonentem Plusa z opcją "LTE bez limitu". Ostatnio z początkiem roku zauważyłem, że po przekroczeniu pakietu podstawowego od razu mam lejek na LTE. Wcześniej nic takiego nie miało miejsca, co za tym idzie będąc caly czas w zasięgu LTE nie zwracałem uwagi na wykorzystanie pakietu podstawowego. Teraz wychodzi, że w praktyce mam tylko te 5 Gb internetu, masakra jakaś. Czy może coś zmieniło się w polityce FUP?

Pozdrawiam
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Spowolnione LTE

Post autor: habish »

Co to za taryfa z 5GB pakietu podstawowego?
marioan4
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2017, o 01:12

Re: Spowolnione LTE

Post autor: marioan4 »

Taryfa Ja+59 na zwykłej karcie SIM do komórki. Jest tam włączona opcja LTE bez limitu za 10 zł/mc.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Spowolnione LTE

Post autor: habish »

Ale to ma prędkość 0,5 Mbps.
marioan4
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2017, o 01:12

Re: Spowolnione LTE

Post autor: marioan4 »

No ale wcześniej nie miałem takiego ograniczenia i chodził tak szybko jak na pakiecie.

Z nowych informacji, mialem wcześniej LTE bez limitu nawet jak przekroczyłem 5 GB. Prędkość pozostała bez zmian, jedynym warunkiem było to, abym był po prostu w zasięgu LTE. Po 01.01.2017 Plus wprowadził zmianę. Mianowicie po wykorzystaniu podstawowego pakietu (5 GB w moim przypadku) LTE zwalnia do 512 kbps (co jak na LTE jest dla mnie jawną kpiną). Z tłumaczeń Pana w salonie Plusa usłyszałem, że weszły jakieś nowe odgórne regulacje prawne i Plus nie musiał o tej zmianie informować klientów, ani tym bardziej dawać im aneksów do aktualnych umów. Problem w tym, że inni operatorzy jak Play na przykład nic na ten temat nie wiedzą i oferują (w przypadku Playa) 1 mbps po przekroczeniu pakietu. Ktoś tu chyba mnie wprowadził w błąd...
ODPOWIEDZ