Bezprzewodowy Internet HSPA+ do 21,6 Mb/s w iPlus

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Garjusz
Administrator
Administrator
Posty: 2869
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 paź 2007, o 18:42
Lokalizacja: PlusForum
Kontakt:

Bezprzewodowy Internet HSPA+ do 21,6 Mb/s w iPlus

Post autor: Garjusz »

Plus - największa sieć komórkowa w Polsce - wprowadza do swojej oferty najszybszy bezprzewodowy internet w 11 największych miastach. Dzięki technologii HSPA+, oferującej maksymalną prędkość łącza do 21 megabitów na sekundę (Mb/s), mobilny internet jest znacznie szybszy niż dotychczas. Do tej pory sieć Plus oferowała dostęp do bezprzewodowego internetu z maksymalną prędkością łącza do 7,2 Mb/s.

Plus to pierwsza sieć w Polsce, która już w pierwszej połowie tego roku przeprowadziła we Wrocławiu udane testy technologii HSPA+. Od dzisiaj bardzo szybki mobilny internet oprócz stolicy Dolnego Śląska dostępny jest komercyjnie w: Warszawie, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Trójmieście, Bydgoszczy, Szczecinie, Toruniu. Zasięg HSPA+ będzie dynamicznie rozwijany.

Zdecydowanie większa prędkość transmisji danych w porównaniu z dotychczas dostępnym standardem znacząco poprawia komfort pracy użytkowników korzystających z bezprzewodowego internetu. Pozwala na swobodne surfowanie po internecie, oglądanie filmów, ściąganie muzyki, np. z serwisu muzodajnia.pl, czy przesyłanie dużych plików. Dzięki HSPA+ oraz dużym limitom w iPlusie użytkownik może teraz ściągnąć np. cały film z kina internetowego lub grę z serwisów prowadzących sprzedaż online.

Jak wynika z przeprowadzonych przez operatora sieci Plus testów opartych na metodologii zatwierdzonej przez Politechnikę Warszawską, Plus osiąga najwyższe spośród wszystkich operatorów średnie i maksymalne prędkości transmisji danych oraz może pochwalić się najniższym prawdopodobieństwem zerwania sesji transmisji danych. Pobranie np. 50 MB danych trwa ok. 40s.

Speedtest na konferencji:

Prędkość pobierania: 9 mb/s
Prędkość wysyłania: 1 mb/s
info: telix.pl
Załączniki
iplus_konferencja_20_listopad_2009_2.jpg
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Bezprzewodowy Internet HSPA+ do 21,6 Mb/s w iPlus

Post autor: pasqal »

Hm, spojrzałem w informację na ten temat w Biurze Prasowym i zdziwiło mnie to, że modem HSPA+ będzie dostępny tylko przy wyższych abonamentach :-| rozumiem, że przy wysokich prędkościach niski limit zostanie szybko wykorzystany - ale nie będzie tej przyjemności spróbowania jeszcze szybszego Internetu ;-)
And remember: respect is everything…
Garjusz
Administrator
Administrator
Posty: 2869
Rejestracja: 5 paź 2007, o 18:42
Lokalizacja: PlusForum
Kontakt:

Re: Bezprzewodowy Internet HSPA+ do 21,6 Mb/s w iPlus

Post autor: Garjusz »

Zapraszam również do czytania http://www.plusblog.pl/?p=533#more-533

iPlus – bezprzewodowy Internet jeszcze nigdy nie był tak szybki
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bezprzewodowy Internet HSPA+ do 21,6 Mb/s w iPlus

Post autor: mariusz9a »

pasqal ale jeśli kupisz modem HSPA+ na wolnym rynku, to Plus nie blokuje transmisji w niskich abonamentach - i to jest piękne w porównaniu z Erą :-)

Ja jeszcze dodam ,że wraz ze startem HSPA+ wystartowało komercyjnie HSDPA 14,4 Mb/s - o testach pisałem kilka miesięcy temu.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Bezprzewodowy Internet HSPA+ do 21,6 Mb/s w iPlus

Post autor: vod »

mariusz9a pisze:pasqal ale jeśli kupisz modem HSPA+ na wolnym rynku, to Plus nie blokuje transmisji w niskich abonamentach - i to jest piękne w porównaniu z Erą :-)

Ja jeszcze dodam ,że wraz ze startem HSPA+ wystartowało komercyjnie HSDPA 14,4 Mb/s - o testach pisałem kilka miesięcy temu.
Z modemami nie ma się co za bardzo śpieszyć,zobaczymy jak Polkomtel zamieni plany w czyny i jak szybko będzie rozwijał tą usługę ;-)
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
Awatar użytkownika
matchojs85
Szalony PlusManiak
Posty: 348
Rejestracja: 2 lip 2009, o 23:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Bezprzewodowy Internet HSPA+ do 21,6 Mb/s w iPlus

Post autor: matchojs85 »

Gdzie jest dokładnie mapa zasięgu HSPAplus w Lublinie??
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bezprzewodowy Internet HSPA+ do 21,6 Mb/s w iPlus

Post autor: mariusz9a »

matchojs85 pisze:Gdzie jest dokładnie mapa zasięgu HSPAplus w Lublinie??
Z tego co dowiedziałem się od Polkomtela, to podobno pokrywane są całe miasta a nie pojedyncze stacje. Ale ile w tym prawdy to nie mam pojęcia ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Bezprzewodowy Internet HSPA+ do 21,6 Mb/s w iPlus

Post autor: pasqal »

mariusz9a pisze:pasqal ale jeśli kupisz modem HSPA+ na wolnym rynku, to Plus nie blokuje transmisji w niskich abonamentach - i to jest piękne w porównaniu z Erą :-)
O, a to miła niespodzianka jest, tego się nie spodziewałem :-) tylko że modemy jak na razie zapewne cenowo odstraszają... niemniej jednak na przyszłość jakieś rozwiązanie to jest ;-)
And remember: respect is everything…
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bezprzewodowy Internet HSPA+ do 21,6 Mb/s w iPlus

Post autor: mariusz9a »

Jeszcze takie info: 500 stacji bazowych w 11 miastach ma HSPA+. Czyli trochę tego jest ;-) Podobno jeśli będzie zapotrzebowanie to w najbliższym czasie HSPA+ będzie obsługiwać 3000 stacji bazowych :-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
matchojs85
Szalony PlusManiak
Posty: 348
Rejestracja: 2 lip 2009, o 23:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Bezprzewodowy Internet HSPA+ do 21,6 Mb/s w iPlus

Post autor: matchojs85 »

mariusz9a pisze:
matchojs85 pisze:Gdzie jest dokładnie mapa zasięgu HSPAplus w Lublinie??
Z tego co dowiedziałem się od Polkomtela, to podobno pokrywane są całe miasta a nie pojedyncze stacje. Ale ile w tym prawdy to nie mam pojęcia ;-)
Ale które dokładnie stacje w Lublinie śmigają już po H+?

Są gdzieś mapy dokładniejsze niż to:

Obrazek


:?: :?:
Awatar użytkownika
matchojs85
Szalony PlusManiak
Posty: 348
Rejestracja: 2 lip 2009, o 23:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Bezprzewodowy Internet HSPA+ do 21,6 Mb/s w iPlus

Post autor: matchojs85 »

pasqal pisze:
mariusz9a pisze:pasqal ale jeśli kupisz modem HSPA+ na wolnym rynku, to Plus nie blokuje transmisji w niskich abonamentach - i to jest piękne w porównaniu z Erą :-)
O, a to miła niespodzianka jest, tego się nie spodziewałem :-) tylko że modemy jak na razie zapewne cenowo odstraszają... niemniej jednak na przyszłość jakieś rozwiązanie to jest ;-)
Modem w PLUSie jest za złotówke wiec nie jest tak źle :mrgreen:
pit_er
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 25 lip 2009, o 20:53
Lokalizacja: Na zachód od Wisły

Re: Bezprzewodowy Internet HSPA+ do 21,6 Mb/s w iPlus

Post autor: pit_er »

Ktos z Was mial moze okazje przyjemnosc testowania modemu HSPA+ w Plusie (i jak to dziala)?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bezprzewodowy Internet HSPA+ do 21,6 Mb/s w iPlus

Post autor: mariusz9a »

pit_er pisze:Ktos z Was mial moze okazje przyjemnosc testowania modemu HSPA+ w Plusie (i jak to dziala)?
Telix.pl wykonał test prędkości na konferencji. Wyszło 9Mb/s.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ