NAT OGRANICZONY

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
MichalakPOL
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 mar 2017, o 22:14

NAT OGRANICZONY

Post autor: MichalakPOL »

Mam w planach niedługo kupno pewnej gry, w której jest system NAT. Mam zamiar grać ze znajomymi, a mam NAT ograniczony (Najgorszy). Gra miała swoją betę, w którą grałem ze znajomymi, i nie zawszę mogłem dołączyć do gry. W około połowie przypadków, wyświetlał się błąd, w którym pisało że mam NAT ograniczony i nie da się dołączyć do gry. Przez to moi znajomi musieli na mnie czekać około godziny, żebym znowu mógł dołączyć. Tutaj pojawia się moje pytanie, czy wykupienie Statycznego IP za 18zł/mc pomoże? Jestem w 90% pewny że NAT Ograniczony jest winą dynamicznego adresu IP, ale chce się upewnić. Proszę o odpowiedź. :)
maleko
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 24 lip 2015, o 15:38

Re: NAT OGRANICZONY

Post autor: maleko »

MichalakPOL pisze:a mam NAT ograniczony (Najgorszy).
Nie najgorszy, najgorszy jest Ścisły / Strict dostępny u pomarańczowej konkurencji. Sprawdź też czy masz APN internet (plus jest gorszy dając Strict więc pewnie masz internet).
MichalakPOL pisze:W około połowie przypadków, wyświetlał się błąd, w którym pisało że mam NAT ograniczony i nie da się dołączyć do gry
Tak bywa dla ograniczonego, zależne od gry (EA?) operatora i routera. W większości gier daje 95% szans na dołączenie (no chyba, że w pokoju siedzi szkodnik ze Strict).

Tak, wykupienie usługi w Plus pomoże, ale co dokładnie to już nie pamiętam i raczej nie tak drogo: http://www.plus.pl/dla-firm/uslugi/publiczny-adres-ip - to za 6,15 i przekierowanie portów wystarczy, tyle że to usługa dla firm, prywatnie może być trudno.
ODPOWIEDZ