LTE800 - ciekawe spostrzeżenie

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Skyler
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 mar 2017, o 01:03

LTE800 - ciekawe spostrzeżenie

Post autor: Skyler »

Cześć wszystkim. :)
Zacznę od tego, że zacząłem się mocno interesować kupnem Xiaomi Redmi 4 Pro. Jedynym "minusem" tego telefonu okazał się brak obsługi pasma 800Mhz.Dlaczego napisałem "minusem" w cudzysłowie? O tym poniżej.

Mieszkam na wsi na której łapie zasięg LTE800 - sprawdziłem to empirycznie, tzn. na moim Z3 Compact mam LTE w mojej wsi, a wkładając moją kartę do Redmi 4 Pro kolegi miałem już "tylko" H+. Trochę żal mi było z tego powodu, ale postanowiłem zrobić jeszcze jeden test. Odpaliłem speedtest na moim obecnym telefonie na LTE, a potem wymusiłem w ustawieniach działanie jedynie H+ i powtórzyłem pomiar. No i tutaj się zdziwiłem... Pomiar przeprowadzałem w różnych porach dnia i nocy, a H+ było przeważnie 2-5 razy szybsze od LTE!
Czy to oznacza, że LTE800 jest na tyle wolne w Plusie, że nie mam się co martwić jego brakiem w telefonie Xiaomi? Ba, paradoksalnie nawet lepiej, że go nie ma bo nie muszę ręcznie blokować tego pasma w ustawieniach żeby cieszyć się jeszcze szybszą przepustowością!
Czy dużo jest takich miejsc gdzie jest LTE800, a nie ma H+, więc przez brak obsługi tego pasma będę zmuszony korzystać z 2G albo nawet pogodzić się z brakiem internetu?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi. :)
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE800 - ciekawe spostrzeżenie

Post autor: habish »

L800 to 37,5 Mbps
L1800 to 150 Mbps
U900 to 28 (21) Mbps

U900 jest już praktycznie na każdej stacji, L1800 także ma być wszędzie.
Skyler
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2017, o 01:03

Re: LTE800 - ciekawe spostrzeżenie

Post autor: Skyler »

patryk7588 pisze:L800 to 37,5 Mbps
L1800 to 150 Mbps
U900 to 28 (21) Mbps
No tak, z założenie LTE800 powinno być szybciej, ale w praktyce większość urządzeń ma ustawione preferowanie sieci LTE przez co korzysta z niej dużo ludzie i H+ okazuje się szybsze.
patryk7588 pisze:U900 jest już praktycznie na każdej stacji, L1800 także ma być wszędzie.
O, to jest dobra wiadomość. :)
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE800 - ciekawe spostrzeżenie

Post autor: habish »

Zawsze możesz zapytać tutaj: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... start=7335
Jakie technologie są dostępne na interesujących Cię stacjach.
ODPOWIEDZ