Antena Zewnetrzna Huawei b593

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Drinex
Prawie PlusManiak
Posty: 32
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 wrz 2014, o 18:14

Antena Zewnetrzna Huawei b593

Post autor: Drinex »

Witam serdecznie, myślę nad zakupem anteny zewnętrzne,j mieszkam w małej miejscowości staw (lubuskie) około 7km od myślibórz (zachodniopomorskie).

Do najbliższego Btsa który znajduje się na ul.Myśliborskiej (Lte 1800mhz). I mam jakies 5,60km do niego, co do ukształtowania terenu na drodze jest wzniesienie ale widzę w nocy świecący szczyt btsa, niestety jeżeli chciałbym montować antenę na szczycie (dom jednorodzinny) czyli jakieś 5-6m wysokości nad ziemia to na drodze do btsa znajduje się drzewo jakiś kilometr od domu.

Drzewo można by trochę ominąć ale to bym musiał montować antenę chyba bezpośrednio na wbetonowanej w ziemie rurze a nie na ścianie czy tez kominie budynku, chyba że są dłuższe mocowania na ścianę czy też komin o czym nie wiem, własnie... być może komin byłby lepszym rozwiązaniem z tym że wtedy długość kabla na pewno musiała by wynosić 10m gdy na szczycie wystarczyłoby tylko 5m.

Antena o której myślałem to http://www.cybertech.com.pl/p112,antena ... -b593.html

I teraz pytania, czy to drzewo może trochę namieszać, czy za bardzo się tym przejmuje, i antena zda egzamin? :)
Jeśli chodzi o moje parametry, na antenkach wewnętrznych to wyglądają one nast:

Status funkcji bezprzewodowej
1 PLMN: 26001
2 Stan usługi: Prawidłowa usługa
3 RSSI: -83
4 RSRP (dBm): -107
5 RSRQ (dB): skacze od -8 do -13
6 Roaming: Nie

Prędkości jakie osiągam to średnio d18mb/s na U4mb/s w nocy są trochę lepsze.

Na koniec dopisze ze czasem chyba łącze się z inna anteną niestety nie wiem z którą wtedy wskazania są lepsze, na routerze jest 4/5 kresek ale za to prędkości są bardzo słabe, niestety nie spisałem pomiarów sygnału.

Trochę się rozgadałem, dziękuje za wszelkie porady i wskazówki i liczę na państwa pomoc, pozdrawiam.
ODPOWIEDZ