problem z internetem

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
0101
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 sie 2017, o 20:35

problem z internetem

Post autor: 0101 »

Witam posiadam router ZTE MF283+ od 2 tygodni internet bardzo wolno chodzi wcześniej nie było zasięgu.Dzwoniłem do BOK
z 4 razy z 2 dni temu powiedzieli że mam wyczerpany transfer który się odnawia 25.Więc ja się pytam gdzie jest mój internet bo to jest śmieszne pobieranie po 1 mb/s ping w grach po 300 ms.
kaczkadziwaczka
PlusManiak
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2017, o 09:54

Re: problem z internetem

Post autor: kaczkadziwaczka »

A skad jesteś? korzystasz z LTE w Plusie, na jakim paśmie LTE800 czy LTE1800? Korzystasz z anteny zewnętrznej jakie masz parametry sygnału LTE?
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: problem z internetem

Post autor: Amix »

Witam po dłuższej przerwie :)

Jest problem. Posiadam tablet Lenovo YOGA Tab 3 Pro, ten z rzutnikiem, Android 6.1. Problem co najmniej dziwny. Dzisiaj nawet wymieniłem kartę SiM w salonie i nic nie dało. Mam również druga kartę z Plusa, dzieje się to samo
Tablet działa na 2G, 3G, na 4G za nic w świecie w Plusie nie chce się zalogować, albo loguje się na góra minutę i wywala LTE. Jak włożę do Lenovo kartę "Play", czy "Virgin mobile" "Orange" wszystko działa z LTE włącznie.
Te same karty "Plusa" działają poprawnie na wszystkich posiadanych prze zemnie urządzeniach. Drugi tablet Huawei, LTE działa, na routerze mobilnym też Huawei-E5372 LTE działa, na dwóch telefonach Asus LTE działa.
Nie startuje z Plusa tylko na tym Lenovo. Jest to naprawdę dziwne bo LTE z innych sieci jak piszę wyżej LTE na Lenovo działa, tylko w Plusie nie. Do BTS-a Plusa mam w linii prostej około 300 metrów. Widzę go z okna.
Jak by ktoś coś mógł poradzić będę wdzięczny.
Nikt nic razem ze mną w ogóle nie wie co może tak dziwny problem powodować. Ustawienia, tak mi się wydaje są O.K, bo tablet potrafi na chwilkę pokazać 4G i zniknąć z napisem brak sieci. 3G chodzi bez zarzutu, żadnych zerwań sieci.

Pozdrawiam
Tigana
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 1 wrz 2017, o 15:27

Re: problem z internetem

Post autor: Tigana »

Też posiadam taki problem tylko że w ZTE blade a310 wszystko działa tylko nie LTE
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: problem z internetem

Post autor: habish »

APN masz ustawiony "plus" czy "internet"?
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: problem z internetem

Post autor: Amix »

No to problem się rozszerza. Może ktoś coś napisze, bo ja już nie mam siły, chyba wszystko przerobiłem wraz z wymianą sim, a wiem z życia, że to pewnie jakaś duperelka.
Problem jest naprawdę bardzo dziwny.

@patryk7588
APN mam Plus
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: problem z internetem

Post autor: habish »

Tigana
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 1 wrz 2017, o 15:27

Re: problem z internetem

Post autor: Tigana »

U mnie po zmianie APN z "plus" na "internet" wszystko wróciło do normy :)
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: problem z internetem

Post autor: Amix »

Już po problemie. U mnie APN w tym Lenovo ma być "internet" był "plus" Jest LTE
Pomógł kolega @Tigana.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: problem z internetem

Post autor: habish »

Jakie macie taryfy na swoich numerach?
Tigana
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 1 wrz 2017, o 15:27

Re: problem z internetem

Post autor: Tigana »

ja internet lte-tylko sim dla stalych klientow
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: problem z internetem

Post autor: habish »

No to wszystko jasne.
Taryfy internetowe powinny mieć ustawiony APN internet.
Taryfy głosowe powinny mieć ustawiony APN plus.
Tigana
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 1 wrz 2017, o 15:27

Re: problem z internetem

Post autor: Tigana »

Okay ale jak wyjaśnić to że do wczoraj było wszystko w porządku? Nic w ustawieniach nie grzebałem i nagle bach LTE nie ma, jest możliwe by to się samo zmieniło ?
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: problem z internetem

Post autor: Amix »

patryk7588 pisze:No to wszystko jasne.
Taryfy internetowe powinny mieć ustawiony APN internet.
Taryfy głosowe powinny mieć ustawiony APN plus.
No tak, tylko ktoś powinien to podać w ustawieniach ręcznych, sekunda roboty by była.

Ja również mam taryfę internet lte-tylko sim dla stałych klientów i tu mam teraz w APN "internet".
W telefonie mam 12GB internetu i tam w Apn jest "plus" więc masz świętą rację. Tylko czemu nie ma adnotacji w ustawieniach ręcznych na stronie "Plusa" kiedy wpisać "internet", a kiedy "plus"

Wprowadza, to niby nic dużo zamieszania.
adrian141
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 24 sty 2016, o 22:52

Re: problem z internetem

Post autor: adrian141 »

Witam wszystkich :), Chciałbym się zapytać odnośnie internetu LTE BEZ LIMITU DANYCH. Zawsze miałem wykupiony pakiet 60gb. Po 15-18 Dostawałem lejek 0.5mb/s co ograniczało dostęp do sieci :/, wykupiłem teraz najdroższy możliwy pakiet gdzie jest napisane Maksymalna prędkość po wykorzystaniu podstawowego limitu danych i tu niespodzianka po 23 dniach dostałem lejek :/. Nie da się go jakoś skasować? (mam na myśli zadzwonienie do specialnej obsługi no nie wiem UKE czy coś w tym stylu i ładnie ich poprosić o skasowanie go? Przepraszam że moja wypowiedź jest długa lecz chciałbym to w końcu wyjaśnić (Z konsultantami LTE nie ma jak ponieważ są troszeczkę nie uprzejmi, albo tłumaczą że niby sieć "obciążona" (bez lejka przez dzień jest 15 Mb/s a w nocy 40 Mb/s więc obciążenie sieci odpada. :) ) Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ