Testowanie internetu LTE

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
DzieX
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 maja 2016, o 11:30

Testowanie internetu LTE

Post autor: DzieX »

Hej,

Obecnie jestem na etapie budowy domu w miejscowości Rusiec pod Warszawą. Wiadomo, że na internet kablowy w takich miejscowościach nie ma co liczyć. Rozważałem wzięcie jako kolejnej usługi internetu LTE w plusie + router + antena na dach. Niby na mapie bts nadajnik jest mojej miejscowości, ale testowany telefonem i programem speedtest wypada bardzo słabo. W granicach 1Mbita download i 3Mbitów upload. Zasięg LTE pełny.

No i teraz przechodząc do meritum - nie mam sprzętu i nie chciałbym sytuacji, że kupię go a nic to nie pomoże. Można jakoś sprawdzić transfery i stabilność połączenia w konkretnym miejscu (adresie)?

Pozdrawiam.
cehxurubi
PlusManiak
Posty: 60
Rejestracja: 23 sie 2017, o 20:15

Re: Testowanie internetu LTE

Post autor: cehxurubi »

Pełny zasięg LTE i tak niskie prędkości wskazują, że wiele osób wpadło na ten sam pomysł. Sieć Plusa jest tu zdecydowanie przeciążona.
kaczkadziwaczka
PlusManiak
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2017, o 09:54

Re: Testowanie internetu LTE

Post autor: kaczkadziwaczka »

Test na telefonie LTE z aplikacją Network Cell Info pokaże parametry sygnału i dane BTS-a. Pokazujesz z niego screeena, Niski DL wyższ UL to dowód na przeciążenie BTS-a z którym się łączysz. Najbliższy potwierdzony BTS Plusa to Urzut z LTE1800Aero2 i LTE800Sferii. Inne pobliskie to pozwolenia w Nadarzynie, Komorowska 7 i Wólka Kosowska. Tam tez LTE1800Aero2 i LTE800 ale trzeba sprawdzić czy działają. Plus to raczej nie ta bajka. Tanio nie zawsze znaczy dobrze.Zainteresuj się innymi operatorami ale to nie na tym Forum.
DzieX
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 17 maja 2016, o 11:30

Re: Testowanie internetu LTE

Post autor: DzieX »

Jutro tam będę to zrobię. Co do innych operatorów to chyba jedynie t-mobile można próbować. Reszta to poniżej krytyki (testowane osobiście).
kaczkadziwaczka
PlusManiak
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2017, o 09:54

Re: Testowanie internetu LTE

Post autor: kaczkadziwaczka »

To nie temat na Forum Plusa ale twoje testy niewiele warte http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 29&zoom=12
DzieX
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 17 maja 2016, o 11:30

Re: Testowanie internetu LTE

Post autor: DzieX »

Wiesz co, mam duże wątpliwości czy ta strona jest wiarygodna. Zaznacz sobie same nadajniki plusa.
kaczkadziwaczka
PlusManiak
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2017, o 09:54

Re: Testowanie internetu LTE

Post autor: kaczkadziwaczka »

A kogo interesują twoje wątpliwości? Napisałem ze Urzut działa i gdzie Plus ma jeszcze pozwolenia na LTE. Test na telefonie z NCI pokaże ECI, eNB BTS-a to się przekonamy do którego BTS-a się logujesz i czy działają te pozwolenia w wymienione wyżej. Zresztą można o nie pytać tu na Forum. Linka dostałeś abyś sobie zobaczył jakie BTS-y innych operatorów i w jakich pasmach LTE działają w okolicy.
DzieX
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 17 maja 2016, o 11:30

Re: Testowanie internetu LTE

Post autor: DzieX »

Mnie interesują moje wątpliwości ;)

Nie bardzo jestem w temacie - przerzućmy dyskusję tutaj: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... 30#p225809
ODPOWIEDZ