Słaba jakość rozmów w trybie LTE na iPhone 7

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
fazario
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 30 paź 2017, o 10:55

Słaba jakość rozmów w trybie LTE na iPhone 7

Post autor: fazario »

Dzień dobry wszystkim.
Ostatnio przesiadłem się z iphone 5s na 7 i zauważyłem bardzo dziwną rzecz. 5s pracował non stop w trybie LTE - jakość rozmów była super. Na 7 ustawionej na tryb sieci LTE zauważam drastyczny spadek jakości dźwięku w głośniczku podczas prowadzenia rozmów. Dźwięk jest taki przytłumiony, bez wysokich tonów, nieostry i jakby pochodził z tyłu telefonu. Gdy przełączę na 3G zauważam dużą poprawę w jakości słyszanego dźwięku podczas rozmów. Telefon iphone 7 jest fabrycznie nowy, na 5s nigdy nie miałem problemów z jakością słyszanego dźwięku mojego rozmówcy - bez względu czy jest w trybie LTE, 3G czy nawet 2G.
Dzwoniłem nawet do apple support - odpowiedzieli mi, że dla iphone w wersji 7 nie ma jeszcze wsparcia LTE czy coś w tym stylu - i dlatego jakość rozmów może być słabsza w tym trybie w porównaniu z modelami poprzednimi.
NIe wiem czy chodzi tu o operatora czy może telefon, a może tryb HD Voice ma tu jakieś znaczenie.
Czy ktoś z Was zauważył podobne rzeczy?
Pozdrawiam
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Słaba jakość rozmów w trybie LTE na iPhone 7

Post autor: zbych_in_flames »

W Plusie nie ma jeszcze połączeń głosowych w LTE, tylko w 3G i 2G. Działa tutaj CSFB czyli będąc w LTE na czas rozmowy telefon jest zrzucany do 3G/2G i po jej zakończeniu wracasz na LTE.

Osoby do których dzwonisz by na pewno mają telefony z obsługą HD voice?
fazario
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 paź 2017, o 10:55

Re: Słaba jakość rozmów w trybie LTE na iPhone 7

Post autor: fazario »

Dzięki za odzew. Też to zauważyłem, że zrzuca do 3g podczas rozmowy - masz rację.
Zapewne nie wszyscy mają HD voice ale przy iphone 5s nie było takich rozbieżności w jakości.
A teraz jest różnie - czasem dźwięk jest tak czysty i wyraźny, że aż sam się dziwię, - a czasem zwyczajnie słaby i przytłumiony.
Być może to przez sieć, bo wątpię by telefon był wadliwy - ale z drugiej strony czemu zjawisko to nie występowało na 5s - a przecież 5s ma też hd voice - dziwne...
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Słaba jakość rozmów w trybie LTE na iPhone 7

Post autor: zbych_in_flames »

fazario pisze:A teraz jest różnie - czasem dźwięk jest tak czysty i wyraźny, że aż sam się dziwię, - a czasem zwyczajnie słaby i przytłumiony.
No to by się zgadzało, czysty i super dźwięk to HD voice, a gorsza jakoś to normalny kodek. Powodów może być kilka:
1. osoba do której dzwonisz nie ma telefonu z HD voice.
2. osoba ma numer u innego operatora, a tutaj nie zawsze HD voice zadziała, zależy też od operatora( najgorzej chyba jeśli jest w T-mobile ale głowy nie daje)
3. U ciebie lub osoby odbierającej jest na tyle słaby poziom sygnału lub sieć jest w danej chwili zapchana, że żeby zrealizować rozmowę wybierany jest gorszy kodek.
fazario pisze:Być może to przez sieć, bo wątpię by telefon był wadliwy - ale z drugiej strony czemu zjawisko to nie występowało na 5s - a przecież 5s ma też hd voice - dziwne...
Czysty przypadek, albo jeśli to numery u innych operatorów to są jakieś problemy na styku pomiędzy operatorami lub z jednym konkretnym.
ODPOWIEDZ