Wrocław Stabłowice UMTS zamiast LTE

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
serek
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 gru 2017, o 20:36

Wrocław Stabłowice UMTS zamiast LTE

Post autor: serek »

Witam serdecznie, mieszkam na Ul. Olbrachtowskiej we Wrocławiu. Dziś przy pomocy programu Network Cell Info (na smartfonie Samsung J5) chciałem odnaleźć dobry zasięg LTE w domu i .... nic. Mam tylko UMTS.
Korzystam z taryfy internet LTE z modemem B315S-22 od Huawei.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Wrocław Stabłowice UMTS zamiast LTE

Post autor: habish »

Zmień APN na internet ponieważ prawdopodobnie w tej chwili jest to APN plus a następnie wyłącz i włącz telefon.
serek
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 9 gru 2017, o 20:36

Re: Wrocław Stabłowice UMTS zamiast LTE

Post autor: serek »

Punkt dostępu jest ust. na Internet, natomiast chodząc po okolicy program NCI pokazuje tylko HSPA+/UMTS Plus

EDIT:
Na stronie zarządzania ustawieniami modemu jest komunikat LTE pod wskaźnikiem zasięgu
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Wrocław Stabłowice UMTS zamiast LTE

Post autor: habish »

Myślałem że sprawdzasz w telefonie.
serek
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 9 gru 2017, o 20:36

Re: Wrocław Stabłowice UMTS zamiast LTE

Post autor: serek »

A więc tak, w telefonie mam program NCI do mobilnego szukania/sprawdzania zasięgu. W nim mam kartę SIM z abonamentem Ja+ 69,99.
Z kolei w modemie mam SIM z pakietem Internet LTE.
W telefonie mam APN ustawiony na Internet.
Chodzi o to, że nigdzie wokoło nie ma sygnału LTE wg tego programu. Teraz pytanie czy mam sygnał UMTS brać za LTE ?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Wrocław Stabłowice UMTS zamiast LTE

Post autor: zbych_in_flames »

serek pisze:W telefonie mam APN ustawiony na Internet.
No jeśli masz tam kartę z abonamentem Ja+ 69,99 to masz ustawiony zły APN, zmień na plus.

W Plusie jest podział:
taryfy głosowe itp APN: plus
taryfy data/internetowe itp APN: internet
serek pisze:Chodzi o to, że nigdzie wokoło nie ma sygnału LTE wg tego programu. Teraz pytanie czy mam sygnał UMTS brać za LTE ?
A na routerze działa ci LTE?
serek
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 9 gru 2017, o 20:36

Re: Wrocław Stabłowice UMTS zamiast LTE

Post autor: serek »

zbych_in_flames pisze:A na routerze działa ci LTE?
na routerze są tylko kreski zasięgu (mam 4 z 5-u)i napis LTE który się nie zmienia bez względu na ilość kresek, z kolei telefonem nie mogę złapać LTE a tylko UMTS lub HSPA +
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Wrocław Stabłowice UMTS zamiast LTE

Post autor: zbych_in_flames »

Czyli sygnał LTE jest dostępny w Twojej lokalizacji, a na telefonie nie masz LTE bo masz ustawiony zły APN (zmień na plus) albo w najgorszym przypadku nie masz aktywnego dostępu do LTE.
serek
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 9 gru 2017, o 20:36

Re: Wrocław Stabłowice UMTS zamiast LTE

Post autor: serek »

zmieniłem na ustawienia dla PLUS APN, natomiast po przełożeniu karty sim z routera do telefonu nadal mam tylko sygnał UMTS/HSPA+. W telefonie mam ust.na działanie w sieci również LTE (automatycznie).

P.S. Mogę nie mieć LTE w abonamencie na karcie SIM w telefonie, internet LTE mam wykupiony na drugiej karcie SIM, w routerze. Od początku chciałem sprawdzić czy poprawię zasięg LTE, tymczasem może okazać się że nie mam LTE w telefonie, bo abonament nie ma tej usługi aktywnej. Bieganie z routerem po domu ogranicza się do długości przewodu zasilacza ;-)
Ostatnio zmieniony 12 gru 2017, o 16:24 przez serek, łącznie zmieniany 1 raz.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Wrocław Stabłowice UMTS zamiast LTE

Post autor: zbych_in_flames »

ehhh przeczytaj jeszcze raz...
APN: plus jest dla taryf głosowych, czyli np dla karty, na której masz taryfę Ja+ 69,99. Niezależnie w jakim urządzeniu będziesz miał kartę powinien mieć ustawiony ten APN.

APN: internet jest dla taryf internetowych, czyli Plus Internet, Ja + internet itp itd tutaj niezależnie od urządzenia powinieneś mieć ustawiony ten APN.

serek pisze:zmieniłem na ustawienia dla PLUS APN, natomiast po przełożeniu karty sim z routera do telefonu nadal mam tylko sygnał UMTS/HSPA+.
No bo ta zmiana miała być dla karty z taryfą Ja+ 69,90, jeśli chcesz korzystać z karty internetowej w telefonie to musi być ustawiony APN: internet.
serek
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 9 gru 2017, o 20:36

Re: Wrocław Stabłowice UMTS zamiast LTE

Post autor: serek »

ok, dla porządku:
- ustawiłem APN Plus, w telefonie z kartą SIM z abonamentem Ja 69,99.
- sprawdziłem na plus online.pl i mam uruchomiony LTE w abonamencie na karcie SIM, z której korzystam w smartfonie

mimo to nadal łapię tylko 3G albo H+ (znaczek u góry obok zasięgu), nie mam LTE - mowa cały czas o telefonie
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Wrocław Stabłowice UMTS zamiast LTE

Post autor: zbych_in_flames »

A nie wykorzystałeś już limitu internetu na tej karcie, czyli nie masz już tak zwanego lejka? Jeśli tak, to w takich sytuacjach na kartach z taryfami głosowymi jest blokowany dostęp do LTE.
serek
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 9 gru 2017, o 20:36

Re: Wrocław Stabłowice UMTS zamiast LTE

Post autor: serek »

hmm, na telefonie korzystam z wifi, z danych komórkowych czasem i raczej bez przekraczania limitu (coś ok. 2 GB) - wygląda na to, że bez kontaktu z obsługą Plusa się nie obejdzie

No bo w jaki sposób sprawdzić czy w domu mam zasięg LTE, skoro na routerze nie widzę parametrów sieci a w telefonie łapię tylko 3G i H+ ?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Wrocław Stabłowice UMTS zamiast LTE

Post autor: zbych_in_flames »

serek pisze:o bo w jaki sposób sprawdzić czy w domu mam zasięg LTE, skoro na routerze nie widzę parametrów sieci a w telefonie łapię tylko 3G i H+ ?
yyyyy :roll: no ale z tego co sam podajesz to na routerze masz sygnał LTE, czyli sygnał LTE jest w domu.... co chcesz więcej sprawdzać? Poziom w dB w tym routerze jest do sprawdzenia w panelu admina w zakładce diagnostyka, a jak potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji to możesz na komputerze zainstalować aplikacje LTE Watch.
serek pisze:na routerze są tylko kreski zasięgu (mam 4 z 5-u)i napis LTE który się nie zmienia bez względu na ilość kresek
A czy kiedykolwiek na telefonie wyświetlało ci się LTE na tej karcie z taryfą JA + 69,90? Wykorzystanie pakietu możesz sprawdzić w aplikacji mobilnej: https://play.google.com/store/apps/deta ... line&hl=pl
ODPOWIEDZ