i-plus SIM - DATA jakieś promocje??

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
zaciekawski
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 gru 2009, o 00:24

i-plus SIM - DATA jakieś promocje??

Post autor: zaciekawski »

Ja wiem, że to pytanie powinienem raczej zadać w Biurze Obsługi Klienta I-plus, a nie tutaj - ale dzisiaj akurat niedziela poświąteczna - więc pewnie konsultanci nieobecni - a często internauci i forumowicze wiedzą więcej i lepiej.

Moje zagadnienie jest takie:

Dysponuję dostępem do Internetu przez modem I-plus na karcie SIM-DATA.

Ta karta SIM-DATA to jest w sumie chyba najdroższa opcja, ale jak wcześniej miałem na I-plusa abonament - to ściągałem - jak idiota - z Internetu różne rzeczy - i przychodziły mega-rachunki.

Więc rozwiązałem umowę, korzystając z okazji.

Teraz nic nie ściągam - bo wiadomo na SIM-DATA 1 GB transferu wynosi 300 zł :),

Ale i tak dużo płacę - bo przy okazji surfowania dużo badziewia się ściąga i co chwilę trzeba podładowywać kartę.

Stąd pytanie - czy I-PLUS SIM-DATA nie wymyślił jakiejś taryfy nowej - albo jakiejś promocji dla pre-paidowców - która by pomogłaby mi trochę przyoszczędzić?

Wiecie coś na ten temat?

pozdro
zaciekawski
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 25 gru 2009, o 00:24

Re: i-plus SIM - DATA jakieś promocje??

Post autor: zaciekawski »

Przepraszam, wykazałem karygodne lenistwo i biję się w piersi.

Przecież parę wątków niżej ten temat poruszano - a i żaden problem przejrzeć stronę Polkomtela.

Już wszystko wiem dzięki Wam i dzięki:
http://www.iplus.pl/indywidualni-promoc ... karte.html

Te promocje to zawsze jakiś "gest dobrej woli", w kierunku I-plusowych prepaidowiczów - aczkolwiek jakaś mega-rewelacja to faktycznie nie jest.
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: i-plus SIM - DATA jakieś promocje??

Post autor: pasqal »

Pojawiło się ostatnio troszkę zmian w Internecie od Plusa - nie tylko w pre-paid, ale i w abo także.
Tutaj masz informacje dotyczące odświeżonej oferty SIMDATA - iPlus na kartę.
Jeszcze teraz wrócę do abonamentu - nie wiem, czy wiesz, ale od kilku dni istnieje usługa iPlusopobieracz (http://www.iplus.pl/iplusopobieracz.html) - zdecydowanie bardziej uatrakcyjnia ona ofertę dostępu do mobilnej sieci.
Zapoznaj się z tym. Myślę, że którąś z tych opcji na pewno weźmiesz pod uwagę :-)
And remember: respect is everything…
zaciekawski
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 25 gru 2009, o 00:24

Re: i-plus SIM - DATA jakieś promocje??

Post autor: zaciekawski »

Sprawdzałem na stronie Iplusa i o ile dobrze zrozumiałem, to Iplusopobieracz odnosi tylko do i-plusa abonamentowego?

Proszę potwierdźcie - bo na na tych stronach tak niejasno przedstawiają, że aż strach.

Jeżeli to tylko odnosi się do abonamentu - to sorry Pan Bóg nie stworzył mnie do rachunków, zawsze mnie zaskakują - za to jestem urodzonym pre-paidowiczem (i marzę o tym, żeby tego typu usługi zagościły we wszystkich sferach życia codziennego - a czyta się, że zagoszczą).

Jeżeli chodzi o tę promocję dla obecnych (nie nowych) użytkowników "I-plus na kartę - bonusowe doładowanie" to uruchomiłem to już sobie i zauważyłem ciekawostkę, przeglądając ich regulamin i obserwując moje surfowanie.

Mianowicie jest tam napisane:
"W pierwszej kolejności wykorzystywany jest Bonus, następnie środki na koncie Użytkownika, zgodnie z cennikiem promocyjnej taryfy SIMDATA."

Sprawdzałem przez I-plus menedżera i faktycznie wygląda na to, że to prawda - ściągam sobie różne bzdurki i surfuje - a dostępny limit wciąż ten sam.

Czyli w pierwszym rzędzie konsumuję ten przydzielony mi bonus.

Ciekawy gest i trochę dziwny (budzi moje podejrzenia), bo z reguły (chyba) to na odwrót bywa - trzeba zużyć normalny, płatny limit - żeby dobrać się do bonusa.

No bo przecież, bądźmy szczerzy- każda Firma chce przede wszystkim zarobić na Kliencie, kusząc go rozmaitymi "świecidełkami".

I zależy jej, żeby Klient nie zdążył się załapać na bonus - albo na niecały - żeby część mu przepadła.

Ciekawe, gdzie siedzi diabeł - pewnie jak zwykle w szczegółach.

Ale może niesprawidliwie oceniam Polkomtela - jeśli tak to przepraszam, ale mam jakieś
wrodzone uprzedzenie do wszelkich korporacji.

Gra rynkowa operatorów jest teraz wyjątkowo ostra i wymusza coraz większe ustepstwa wobec Klientów.

Albo może ze względów technicznych - tylko taki szyk "konsumowania transferu" jest możliwy.

Ciekawe, co Wy o tym myślicie?
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: i-plus SIM - DATA jakieś promocje??

Post autor: pasqal »

Niestety tak, iPlusopobieracz dotyczy tylko abonamentowców.
Co do nowej promocji pre-paidowej, to uważam, że jest w porządku - kolejność schodzenia danych środków z konta jest tylko i wyłącznie zamysłem operatora (dobrym, albo złym). Jak to dokładnie funkcjonuje - ciężko powiedzieć, z technikami trzeba by było gadać.
Chciałem tylko zauważyć jeszcze, że praktyka schodzenia środków bonusowych przed zwykłymi jednak jest stosowana - ot chociażby w Play Fresh, a także konto promocyjne w pre-paidach Orange, czy "darmowe" pakiety Chill Bill w 36.6. I tam bynajmniej nie ma w nich nic podejrzanego :-)
And remember: respect is everything…
ODPOWIEDZ