Internet PLUS, VPN i publiczny adres

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
pedrotoretto
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 mar 2018, o 20:32

Internet PLUS, VPN i publiczny adres

Post autor: pedrotoretto »

Witam wszystkich, mam problem z konfiguracją routera huawei B525 ze wsparciem VPN. Wykupiłem statyczne ip. Wprowadziłem apn itd. próbowałem się połączyć poprzez wbudowanego VPN windowsa z siecią lokalną w innym miejscu i niestety się nie łączy. Co ustawić jeszcze w routerze? Dzięki za odp.
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: Internet PLUS, VPN i publiczny adres

Post autor: jarek7714 »

pedrotoretto pisze:Witam wszystkich, mam problem z konfiguracją routera huawei B525 ze wsparciem VPN. Wykupiłem statyczne ip. Wprowadziłem apn itd. próbowałem się połączyć poprzez wbudowanego VPN windowsa z siecią lokalną w innym miejscu i niestety się nie łączy. Co ustawić jeszcze w routerze? Dzięki za odp.
Używam długie lata publicznego/dynamicznego IP na którym mam ustawiony serwer OpenVPN w routerze i nigdy nie miałem problemów z działaniem tunelu (klientów mam w 2 różnych sieciach poza Plusem). Na adres serwera musisz mieć otwarty port przez który łączą się klienci i prawidłowa konfiguracja/autoryzacja.
lispus
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 7 cze 2018, o 18:23

Re: Internet PLUS, VPN i publiczny adres

Post autor: lispus »

Witam,
możesz pomóc jak skonfigurować ODU, aby działało przekierowanie?
Łączę się przez onevpn i niestety, ale nigdzie nie przekierowuje mnie...
Mam wykupiony stały adres. IP ODU300 pokazuje mi go - jest ok. Ustawiam "zdalne zarządzenie" wpisując ten adres i port np. 1234 po zapisie i próbie połączenia z innego urządzenia zewnętrznego z adresem przez port niestety nic się nie dzieje i wyskakuje napis: "ta witryna jest nieosiągalna".

Co robię źle lub co powinienem jeszcze ustawić, aby to zadziałało?

Przed zakupem LTE łączyłem się z biurem przez openvpn. Teraz po instalacji LTE niestety nic nie dzieje się i openvpn czeka w nieskończoność.
ODPOWIEDZ