Zrywanie połączenia

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
luidor
Nowy
Posty: 9
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 lut 2016, o 11:15

Zrywanie połączenia

Post autor: luidor »

Witam
od marca tego roku mam problem z odbiorem internetu, połączenie zostaje zerwane i mam komunikat brak połączenia z internetem, zmieniłem dwa razy modem z ZTE669 na huawei 353, i nadal to samo na początku dane są pobierane i można korzystać z internetu a po kilku lub kilkunastu minutach brak połączenia. Zaznaczam, że do początku marca wszystko było w porządku. Zasięg pokazywany przez sieć PLUS znakomita. Miejscowość Mełgiew woj lubelskie Co może być przyczyną takiego zachowania internetu.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Zrywanie połączenia

Post autor: zbych_in_flames »

oj dosyć stary sprzęt ;-) To z dystrybucji Plusa? Przez jakąś aplikacje zestawiasz połączenie czy przez sam system?
Laptop/PC? Wpięty bezpośrednio do USB czy na kablu jakimiś? Jaki OS? Zgaduje, że po wypięciu i podłączeniu ponownie znów przez chwile działa prawidłowo?
luidor
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 4 lut 2016, o 11:15

Re: Zrywanie połączenia

Post autor: luidor »

Sprzęt ważne że sprawny, modem wpięty bezpośrednio do usb na laptopie włączam przez aplikację, system windows7. Po rozłączeniu i ponownym włączeniu internet działa aż o kolejnego rozłączenia. Problem pojawił się na początku marca.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Zrywanie połączenia

Post autor: zbych_in_flames »

Spróbuj: panel sterowania -> opcje zasilania przy planie który masz wybrany Zmień ustawienia planu"-> zmień zaawansowane ustawienia planu"-> Ustawienia USB -> ustawienia wstrzymanej selektywnego USB i w obu pozycjach zmień na Wyłączony -> zatwierdź przez Zastosuj zrestartuj laptopa i sprawdź czy dalej ci przerywa.
luidor
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 4 lut 2016, o 11:15

Re: Zrywanie połączenia

Post autor: luidor »

witam nadal zrywa połączenie podejrzewam że chyba coś w Plusie pokręcili
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Zrywanie połączenia

Post autor: zbych_in_flames »

luidor pisze: połączenie zostaje zerwane i mam komunikat brak połączenia z internetem,
Po zerwaniu możesz od razu się połączyć czy musisz wypiąć na chwile modem? Z którego teraz korzystasz? Jaka dokładnie aplikacja?

Może spróbuj się połączyć bez aplikacji: https://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow ... faqid=4464
luidor
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 4 lut 2016, o 11:15

Re: Zrywanie połączenia

Post autor: luidor »

Tak właśnie się dzieje po zerwaniu połączenia rozłączam i ponownie łączę z internetem nie muszę wyciągać modemu z laptopa samsung r580. W tej chwili korzystam z modemu huawei353 i z aplikacji Tmobile. Czy połączenie dial-up czy też poprzez modem ten sam problem rozłączanie się po kilku lub kilkunastu minutach połączenia.
ODPOWIEDZ