Czy da ściągnąc simlock z modemu?

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
zaciekawski
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 gru 2009, o 00:24

Czy da ściągnąc simlock z modemu?

Post autor: zaciekawski »

Pytanie zapewne dla techników głupie jak but, ale czy da się zrobić coś takiego jak ściągnięcie sim-locka z modemu i-plusowego - tak żeby chodził na różnych kartach np. na Orange Free, Play itp itd

Inna sprawa, że to było nieefektywne, bo za każdym razem trzeba by instalować inny software do surfowania - odpowiedniki I-plus managera u innych operatorów.

Ale czy to jest w ogóle wykonalne?
Ktoś coś wie na temat?

Może jakiś tam model modemu jest podatny na taką kombinację - oczywiście jak ktoś się na tym zna.
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Czy da ściągnąc simlock z modemu?

Post autor: tomek »

zaciekawski pisze:czy da się zrobić coś takiego jak ściągnięcie sim-locka z modemu i-plusowego - tak żeby chodził na różnych kartach np. na Orange Free, Play itp itd
tak, najlepiej na Huawei zrobisz to samemu. ;-)
zaciekawski pisze: Inna sprawa, że to było nieefektywne, bo za każdym razem trzeba by instalować inny software do surfowania - odpowiedniki I-plus managera u innych operatorów.
wystarczy zmienić punkty dostępowe, ja ostatnio łączyłem się Simplusem w fioletowej aplikacji Playa. ;-)
zaciekawski
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 25 gru 2009, o 00:24

Re: Czy da ściągnąc simlock z modemu?

Post autor: zaciekawski »

Poważnie, czy jaja sobie robicie?

Jak ja mogę to sobie sam zrobić?
Mam model Iplus USB Option Icon 225.

Wystarczy po prostu przełożyć kartę i wszystko gra - niezależnie od softwaru do surfowania?

Przecież to chyba zbyt piękne, żeby było możliwe.
Ej, chyba chyba mnie wkręcacie.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czy da ściągnąc simlock z modemu?

Post autor: mariusz9a »

A nawet jak nie będzie grało to ściągnij menagera połączeń ze strony producenta modemu. Tam na pewno wpiszesz ustawienia dowolnego operatora.
Ja osobiście w aplikacji iPlus mam zablokowana edycje ustawień :-P
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
zaciekawski
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 25 gru 2009, o 00:24

Re: Czy da ściągnąc simlock z modemu?

Post autor: zaciekawski »

No nie wiem, nie wiem - chyba Was się żarty trzymają.

Ale spróbować zawsze można - oby tylko nie kosztem spieprzenia sobie modemu.
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Czy da ściągnąc simlock z modemu?

Post autor: tomek »

zaciekawski pisze:No nie wiem, nie wiem - chyba Was się żarty trzymają.

Ale spróbować zawsze można - oby tylko nie kosztem spieprzenia sobie modemu.
spokojnie. zepsuć modem nie jest wcale tak łatwo... :-P
zaciekawski
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 25 gru 2009, o 00:24

Re: Czy da ściągnąc simlock z modemu?

Post autor: zaciekawski »

Eeeee coś Wam nie dowierzam.

W ogóle to forum jest pewnie tajemnie opłacane przez Polkomtela - co przecież nie jest praktyką jakoś bardzo rzadką.

Bo odpowiedzi pojawiaja się tutaj z taką szybkością - o wszelkiej porze dnia i nocy - że to jest dla mnie podejrzane nader. :)

Ale poza tym, że reagujecie za szybko, to sprytnie udajecie obiektywnych userów -

Trzeba przyznać, dobrze wyszkoleni.

Ja w sumie też bym tak chciał - tylko nie wiem, czy mógłbym się z takiego postowania utrzymać z rodziną :)

No nic - to zamykam ze swojej strony ten temat zdejmowania sim-locka z modemów Iplusowych - ale się nie obrażam -

Bo doceniam Plusa za wieloletnią opiekę nad siatkówką :)
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czy da ściągnąc simlock z modemu?

Post autor: mariusz9a »

zaciekawski, no proszę Cię, nie żartuj - forum jest całkowicie niezależne od Polkomtela i nikt nam tu nie płaci.
A odpowiadamy Ci całkowicie poważnie. Wystarczy, że ściągniesz ze strony producenta modemu oryginalną aplikację do połączenia modemu, dedykowaną pod dany model, wpiszesz ustawienia innego operatora i będzie działać - tu nie ma żadnej filozofii :-) (oczywiście modem nie może mieć simlocka, bo wtedy karta SIM innego operatora nie zadziała)

Analogicznie jest z telefonami (przypominam, że w telefonach zakupionych w Plusie nie ma simplocków!), tzn. kasujesz ustawienia Plusa, wysyłasz ze strony np Orange ustawienia MMS, Internetu itd, wkładasz kartę SIM Orange i działa. Tu nie ma nic nadzwyczajnego :-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
zaciekawski
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 25 gru 2009, o 00:24

Re: Czy da ściągnąc simlock z modemu?

Post autor: zaciekawski »

No dobra, podtrzymuję tę zabawę mądrych z głupkiem :)

Napisaliście , że ściągnę ze strony producenta modemu oryginalną aplikację do połączenia modemu, dedykowaną pod dany model, wpiszę ustawienia innego operatora i będzie działać . ale oczywiście modem nie może mieć simlocka, bo wtedy karta SIM innego operatora nie zadziała

Modem nie może mieć simlocka?
A skąd ja mam wiedzieć, czy mój modem ma simlocka czy nie?
I jak usunąć tego simlocka? Da się tak chałupniczo?
W komisach ściągają tego simlock z modemu na podobnej zasadzie jak z telefonów?

Potem napisaliście:
Analogicznie jest z telefonami (przypominam, że w telefonach zakupionych w Plusie nie ma simlocków!), tzn. kasujesz ustawienia Plusa, wysyłasz ze strony np Orange ustawienia MMS, Internetu itd, wkładasz kartę SIM Orange i działa.


Jeżeli podobno - (bo pierwsze słyszę, ale nie śledzę tego) - w telefonach zakupionych w Plusie nie ma simlocków - to czy w modemach kupionych na umowę abonamentową w Plus GSM też nie ma simlocków?

Bo ja zdobyłem modem Iplusa w ten sposób, że najpierw zawarłem umowę na abonament - a potem - jako że nie panowałem nad rachunkami :) - skorzystałem z możliwości przedterminowego odstąpienia od umowy (bez kary umownej) i zacząłem sobie kupować karty Iplus pre-paid.
To może mój modem też nie ma sim-locka?

A w ogóle to w modemach w ogóle są simlocki? Nie wkręcacie mnie?

Najlepiej byłoby faktycznie ściągnąć sobie z netu oryginalną aplikację do modemu i popróbować z różnymi kartami - aczkolwiek trzeba mieć na to czas :)
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: Czy da ściągnąc simlock z modemu?

Post autor: kosa1127 »

A ja mam modem z Ery :D no ale oczywiście siedzi w nim simdata - w aplikacji dostępowej zmieniłem punkt dostępu i Plus śmiga jak należy. Ja wiem po sobie że nie trzeba bawić się w ściąganie stu tysięcy aplikacji - wystarczy jedna z odpowiednimi ustawieniami ;)
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
Pijo
Szalony PlusManiak
Posty: 294
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 00:54

Re: Czy da ściągnąc simlock z modemu?

Post autor: Pijo »

Co do APN-ów to Plus, Orange i Play maja ten sam APN dostępowy - internet. Nie trzeba, więc nawet zmieniać zadanego oprogramowania ani bawic sie w modyfikowanie APnow. Jesli nie mamy simlocka , wystarczy przełożyc karte i lączyc sie caly czas przez ten sam profil. Natomiast Era ma APN:s erainternet. Wystarczy zmienic jedna linijkę , albo utworzyc sobie oddzielny profil z apn erainternet.
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: Czy da ściągnąc simlock z modemu?

Post autor: Amix »

U mnie to wygląda tak i wszystkie sieci pracują na jednej aplikacji z modemu, modem Sierra888 . Modem bez simlock'a

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Czyli sprawa jest jasna i nikt na tym forum nie ściemnia, że nie można na jednym modemie surfować u różnych operatorów, a wręcz udowadniają, że można.
MarcinJ
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 4 paź 2012, o 15:11

Simlock LTE Huawei E398

Post autor: MarcinJ »

Witam.
Czy modem LTE Huawei E398 z Pus-a ma simlock?
Czy karty SIM od innych operatorów będą działały?
obcypowraca

Re: Simlock LTE Huawei E398

Post autor: obcypowraca »

Nie ma simlocka. Powinny działać inne karty.
robi458
PlusManiak
Posty: 65
Rejestracja: 26 wrz 2015, o 22:51

Simlock Huawei E5573

Post autor: robi458 »

Witam.
Czy ktoś mógłby podać namiary do sprawdzonego sklepu gdzie mogę nabyć kod do odblokowania lub ewentualnie inne rozwiązanie?
Ile musiałbym zapłacić za coś takiego w serwisie i która opcja jest najbezpieczniejsza, żeby nie zablokować routera na stałe (0 możliwych błędów)?
ODPOWIEDZ